26.2.2021 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

PSI: Trixie v plence

Loni na podzim jsme si všimli, že Trixie začala při procházkách za chůze učůrávat...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Yga 19.2.2018 10:44

Re: Milá Maričko,

Milá Babuško - měla jsi krásný podzim života, když už ty předcházejí roky za moc nestály. Tak měkkou trávu pod tlapkama, tam za Duhovým mostem ...

A. Lex 19.2.2018 10:49

Re: Milá Maričko,

Milá Jenny, vím jak je to těžké, mám takových "usnutí" zasebou moc a moc. Ale kdyby tuhle možnost měli lidé!

K. Miháliková 19.2.2018 11:02

Re: Milá Maričko,

Jenny, som presvedčená, že ten rekordný vek Babu je výsledkom toho, ako veľmi si tvoju starostlivosť užívala.

E. Šusová 19.2.2018 11:22

Re: Milá Maričko,

Přesně tak, sem se s dovolením přilípnu. A Jenny posílám pofoukání na duši, ať se s tím rozloučením o trošku líp vyrovnává.

Z. Lika 19.2.2018 11:27

Re: Milá Maričko,

A já se přilípnu sem, nějak mě to bere. Ale když už nemohla to nejnutnější a nezábavnější, co z takového života. Jenny, krásně ses postarala.

T. Zana 19.2.2018 14:04

Re: Milá Maričko,

Přesně tak. Hladím po tlapce, milá Jenny.

Š. Matyášová 19.2.2018 11:43

Re: Milá Maričko,

Ach Jenny, líto mi je Tebe,že máš takovou bolest, tak ať j ebrzo líp...Babu už nic nebolí,ta si běhá za Duhou...

O. Joklová 19.2.2018 12:18

Re: Milá Maričko,

Jenny, to je mi moc líto, ale dvacet let je opravdu úctyhodný věk a jak napsala Alex, kéž by tuto možnost měli i lidé!!!

prožila u tebe krásný čas a odešla milovaná a bez trápení - tebe na dálku objímám, vím jak moc to bolí

Z. Vave 19.2.2018 12:59

Re: Milá Maričko,

Milá Jenny, Babuška u Tebe měla krásný život i krásnou smrt. Teď už je na věčně zelené louce a vůbec nic jí netrápí a nebolí. Počká tam na Tebe v klidu a pohodě, protože tam ani čas nebolí.

Z. Jenny 19.2.2018 16:23

Re: Milá Maričko,

Všem Vám moc děkuji,že jste se mnou rozloučili s Babuškou,byla jsem s tím smířena a těší mně, že jsem ji mohla doopatrovat.

M. Crossette 19.2.2018 18:04

Re: Milá Maričko,

Ach milá Jenny, to je smutná zpráva. Ale zase ten věk, kterého se Babuška dožila !!!! Dožila se ho v lásce a úžasné péči, kterou svým zvířatům (a ptícám) poskytujete. Od doby, co Tě "znám" vím, že sis psích odchodů (a jak smutných) už zažila víc, než by sis zasloužila. Ale také jistě vím, že každý bolí stejně, jako by byl první. Posílám pohlazení a je dobře, že máš doma dvě raubířky (+ kočičí duo), které Ti bolest pomohou zmírnit.

Z. Jenny 19.2.2018 19:55

Re: Milá Maričko,

Maričko! Děkuji!

Z. Yga 19.2.2018 8:57

Milá Maričko,

Jak říkaly předřečnice, je radost číst o tvých zvířátkách a vašem vztahu k nim. Jsem ráda, že Trixiny problémy nejsou zase tak závažné (jak jsem se obávala při prohlížení tvého alba - samosebou s předstihem).

Brooke taky semtam doma učůrne - v okamžiku, kdy je velmi vzrušená - třeba když při koukání z okna uvidí se venku navolno promenující svou největší nepřítelkyně foxlu (je to - s prominutím - hýzlpes, který nám zásadně kadí před domem, což její majitelé neřeší! ale to je na delší povídání) nebo se nenadále vrátíme domů a ona z toho má obrovskou radost. Naštěstí nemáme koberce a tak stačí setřít mopem - a na koukání ven má dřevěnou židli, takže tu taky stačí utřít mokrým hadrem. Ale ta přírodní léčiva mne zaujala, hlavně ten kokosový olej, ten je běžně k dostání (někdy jí s ním natírám tlapky, když je má hodně rozpraskané).

Jinak Toya ke konci života ve spaní taky neudržela moč (hlavně přes den, kdy spala opravdu tvrdě) a já to řešila dětskými podložkami, položenými na pelíšek.

Š. Matyášová 19.2.2018 9:01

Re: Milá Maričko,

Ege, seber to její enono,do pytliku a narvi jim ho do schránky s lístečkem, příště to bude bez pytlíku....stačí si je přitom vyfotit nebo natočit,že po ní neuklízejí....

Z. Yga 19.2.2018 9:28

Re: Milá Maričko,

Kdyby byla doma Terka, tak by to určitě udělala - ona je už tak na ně naštvaná, že toho svého psa pouštějí na volno a přitom ho moc neovládají, ale když to je taková dost divná rodina... ne agresivní, ale taková ... jednodušší. A mně nestojí za to se dohadovat se sousedy.

Š. Matyášová 19.2.2018 11:44

Re: Milá Maričko,

no proto bych to udělal, to je neomlouvá,že jsou jednodušší..pořídili si psa? Tak ať se staraj!

A. Lex 19.2.2018 10:52

Re: Milá Maričko,

No jo, když ona ta teriérka kadí před vaším domem, jsa volně ložená, právě proto, že cítí, že je doma u Brook. Ale to jistě víš, je to o lidech-jednoduchých čuňatech.

M. Crossette 19.2.2018 17:56

Re: Milá Maričko,

YGo děkuji. Trixie dávám na pelíšek tu tlustou osušku, zatím promočená nikdy nebyla, jen navlhlá. Dávám velkou plážovou a i ta bývá často zmuchlaná, jak se T. v noci na pelechu vrtí.

Radost Brooke z vašeho návratu si umím představit. Měli jsme kamarády s kokršpanělkou. Při každé návštěvě jsme museli být při vstupu do domu zticha, "nevítat se". Protože jejich fenku návštěvy tak rozradostnily, že se nadšením počůrala. Až když jsme se z předsíně přesunuli dál a one se mezitím uklidnila, mohli jsme jí také pohladit.

Ohledně "hýylpsa", chápu, že nemáte zájem provokovat soused. Ale nešlo by trávník třeba polít čpavkem, nebo něčím podobným, co by fenku odradilo? Tedy samozřejmě ne nic nebezpečného, ale, něco odpudivého?

Z. Svobodová 19.2.2018 19:07

Re: Milá Maričko,

hm, tak tento problém byl i nás taky.ve vedlejším domě měla ženská 2 psy. jednoho obrovského, druhého malého. neuklízela po nich takn dlouho, až mne to naštvalo a jednala jsem .Vše, co po jejích čoklech zbylo před i za domem jsem sesbírala do mikrotén.sáčku. Jednou večer jsem si udělala výpravu a obsah pytlíku jsem "nadělila "přímo na její rohožku před bytem. nezabralo to tedy hned, takže jsem vonnou nadílku několikrát zopakovala.Zabralo to asi až potřetí, ale od té doby uklízela a uklízí. Velkého čokla už nemá,po malém uklízí poctivě celá rodina. A tak to má bvýt. Nikdo z nás nestojí o psy posr... trávník, na kterém si hrají děti třeba s míčem. Když jsem si tehdy zkusila postěžovat na městě a donesla jsem i foto kadících psů, bylo mi řečeno, že jelikož není zřetelně vidět čísla psích známek, nelze s tím dělat nic.Dostala jsem opravdu vztek a jednala jsem intuitivně.

Z. Vave 19.2.2018 8:56

Na Trixie

v plence jsem koukala už před pár dny na rajčeti a tak jsem čekala na doplňující článek. Trixie má velké štěstí, stejně jako všechna vaše zvířata přichýlená i žijící kolem domu, že je právě u vás. Jste laskaví lidé a není vám zatěžko dělat pro zvířata možné i nemožné, jen aby se dobře cítila.

Držím palce, aby podpůrná léčba zabrala. Je fajn, že Trixie plenku nijak zvlášť neřeší a že má možnost být dost venku.

M. Crossette 19.2.2018 17:45

Re: Na Trixie

Děkuji milá Vave. Jsme s našimi zvířaty doma skoro celé dny "pod dohledem" a mají možnost běhat po zahradě. To opravdu pomáhá v péči o ně, je to mnohem snažší, než třeba u pracujících, městských majitelů.

Z. Vave 19.2.2018 21:15

Re: Na Trixie

To samozřejmě pomáhá, milá Maričko, ale hlavní je laskavé a milující srdce.

R. Menšíková 19.2.2018 8:26

Zatím jsme se s takovým,

problémem u naší smečky (z poloviny už seniorské) nesetkali, ale je skvělé předem vědět, že existuje řešení! Zdravím Vás i Trixie.

Ž. Petrs01 19.2.2018 9:13

Re: Zatím jsme se s takovým,

No, u psa-samce to tak snadné není. Všichni prodejci tě ujistí, že samozřejmě, pro psa-samce tyhle pleny jsou... a pak se diví, když nakráčíš do prodejny se psem, vyzkoušíš a ponecháš tam, protože prostě pro psy vhodné nejsou. Nenašla jsem žádné. Takže nepromokavé podložky, jednorázové podložky a smířit se s tím. I s tím, že ze psa občas ve spánku vypadnul i bobek, naštěstí suchý.

Riziko inkontinence se výrazně zvyšuje kastrací - ty máš smečku nekastrovanou, ne?

M. Crossette 19.2.2018 17:38

Re: Zatím jsme se s takovým,

Ano Radko, jak napsala Petra, asi ten problem u nekastrovaných fenek je minimální.

A Petro, plenky pro psa jsou trochu jiné než pro fenku. To jsou spíše "zábaly", široké pruhy (na suchý zip, nebo zavázání) do kterých se vkládá sací vložka. Ale s tím zkušenosti nemám.

Z. Xerxová 19.2.2018 6:55

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Trixie je evidentně spokojená, plenku neřeší. Navíc ji má jen chvilku - není v ní celý den. Moc bych si přála, aby "léky" zabraly a stav se zase upravil

M. Crossette 19.2.2018 17:35

Re: hezký den

Ano, také doufáme, že se problém alespoň nezhorší. Trixie plenku nosí jen v domě a opravdu ji neřeší, což je dobré i v tom, že v klidu postojí a "zabalení" je jen otázka minuty. Teď, jak je zase venku teplo a sluníčko, Trixie je převážně venku. Do domu se jí nechce a když tak jen na pár minut (kouknout, jestli by něco nááhodou nedostala), kdy ji na tu chviličku ani plenku nedávám.

Š. Matyášová 19.2.2018 6:22

Maričko,

takovou péči a svobodu, bych přála i našim seniorům ve všech těch zařízeních pro ně.... sobecky bych si pro sebe přála totéž , co RenátaE...

T. Zana 19.2.2018 14:00

Re: Maričko,

Taky tak.

M. Crossette 19.2.2018 17:28

Re: Maričko,

Sharko děkuji. A také doufám, že až (a jestli) bude třeba, takovouto "seniórskou péči" si budeme moci poskytnout vzájemně.