4.4.2020 | Svátek má IvanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – listopad 2017Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 7.12.2017 9:10, přehled diskusí

Podobne:
Autor: K. Miháliková Datum: 7.12.2017 9:06

km11: ako Jenny, aj ja už mám vďaka tvojim fotkám dojem, že to tam u vás poznám. Je to pekný kraj, drsnejší, ale aj pestrejší, než u nás. Huby ma zvlášť potešili a niektoré som skúsila aj určiť :)

Moc hezké fotky:
Autor: Z. Vave Datum: 6.12.2017 23:14

se Ti povedly, Dede. Listopad umí být krásný ... a někdy dokonce i krátký. :)

Dede, moc hezká sada fotek:
Autor: M. Crossette Datum: 6.12.2017 19:25

listopadové krajiny polí a lesů tvého okolí. Zářívý strom je jako nasvícený a krásné Sisince a tvých tchánovům přeji spokojené soužití. Krásné jsou všechna zrcadlení - tomu myslím neodolá žádný fotograd a mě se takové fotečky moc a moc líbí. No a u mokrých holek (fakt povedená fotka včetně Arina "nevinného kukuč") si snažím představit, že bych takhle vyšňořenou Trixie po návratu z procházky pucovala třeba i několikrát týdně :). Tedy ne, že bych chtěla dny uspíšit (i tak roky pádí až moc rychle), ale budu se těšit, co nám nafotíš na prosinec.

nádherné...:
Autor: Z. Jitur Datum: 6.12.2017 14:38

...fotky!

Re: nádherné...:
Autor: D. Ruščáková Datum: 6.12.2017 18:10

Děkuju! :)

Máš tak krásné fotky:
Autor: Z. Lída Datum: 6.12.2017 13:59

milá Dede, že i ten protivný listopad mi připadá snesitelný. Ovšem hlavně ve Tvém podání, tady je všude bláto a nic než bláto. Jo a taky mlha a mrholení a tma. Ale za týden je Lucie, co noci upije...

Re: Máš tak krásné fotky:
Autor: D. Ruščáková Datum: 6.12.2017 18:11

Lído, u nás je taky bláto a bláto... jev v lese mimo cesty, na zvěřích pěšinkách je jehličí a listí. Jenže se psima nerada lezu mimo cesty, beru to tak, že tam je to "zvěří":)) Ale někdy mi nic jiného nezbývá, protože celé úseky cest teď nejsou schůdné.

moc pěkné fotky:
Autor: M. Beda Datum: 6.12.2017 13:36

kochala jsem se už včera v předstihu, ale dnes to teda mám i s povídáním

samozřejmě (asi nikdo nečeká nic jiného) se připojím k Janě norské s tím, že to pravé ořechové je hlavně Macík/Sisinka (to nevím jestli si po těch letech zvyknu) a taky psice, byť zabahněné - ty dvě fotky jsou prostě NESKUTEČNÉ... a radostně cválající na prvním sněhu!!! :-))))

a ještě mě zaujala ta křižovatka Koruna - abych se zorientovala v prostoru, to je skutečně u Koruny???? takže někde vlevo nádraží, doprava dozadu výpadovka na Prahu??? o obchoďáku ani nevím a asi si ho tam moc představit neumím

Re: moc pěkné fotky:
Autor: D. Ruščáková Datum: 6.12.2017 18:15

Přesně! Je to na tom místě, kde bývalo to velké parkoviště u nádraží, tam, co sis mohla nechat auto zadarmo, když jsi jela do Prahy vlakem - teď si ho můžeš nechat v obchoďáku a považ, za první tři hodiny neplatíš! :P

V Hradci i v Pardubicích se rušením nebo nebudováním parkovišť u nádraží intenzivně snaží, aby lidé nemohli dojíždět na vlak a hezky jeli autem i tam, kam ty vlaky spolehlivě a pravidelně jezdí. Pak v Praze nadávají, že jim vidláci zabírají parkoviště...

Kraj po Zvičinou:
Autor: Z. Jenny Datum: 6.12.2017 13:29

je mi milá Dede, tak krásně známý a to díky Tvým reportážím a postřehům.Kraj tak milý, jako celá naše zem. Díky! Listopad se nám celkem vydařil, jen jednou jsem psy musela oprat.:-), teď už chodíme po mokrém sněhu a včera se Conny v něčem vyválela a já ji pak ve sněhu. Psice si sníh docela užívají a krásně myškují, tak jak to dělají lišky při lovu, akorát úlovek žádný. Krásné fotky, jako vždy.

Na focení nemám zrovna náladu a jsem ráda, že se mi upravil zdravotní stav, srdíčko zatím fachčí, jsem pod kontrolou. Tož tak.

Re: Kraj po Zvičinou:
Autor: D. Ruščáková Datum: 6.12.2017 18:16

Jenny, ráda slyším, že je ti líp, nerada slyším, že ti bylo ouvej. Tak ať je pořád jenom líp!:))

Mimochodem moje holky nemyškují, vůbec. Když jednou Ari (nejspíš omylem) chytla do tlamy myš, tak měla chvíli vytřeštěné oči, zatímco se jí vzdouvaly pysky... pak chudáka oslintanou myš vyplivla (živou).

Re: Kraj po Zvičinou:
Autor: K. Miháliková Datum: 7.12.2017 9:10

No tak to Jackie zase až moc dobre vie, čo s takou chytenou myšou ...

Dede :o):
Autor: Z. Kytka Datum: 6.12.2017 13:19

moc pěkný fotky. Ono každé počasí má něco do sebe (tedy kromě +30 a víc stupňů), změnit nejde, tak je potřeba si užívat každý den.

A navíc my psí lidi jsme odolnější, protože musíme ven i kdyby trakaře padaly. ;o)

http://jitka-kytka.rajce.idnes.cz/PRAHA_LISTOPADOVA/

Re: Dede :o):
Autor: D. Ruščáková Datum: 6.12.2017 18:19

Kytko, má bezvadné fotky! Holt městský listopad je podstatně upravenější, než ten vesnický (to ten asfalt a dlažba:))

Ten kostel na posledních fotkách znám, ale za živého boha si nemůžu vzpomenout, kde stojí. Prozradíš? (Napadly mě Vršovice, ale rozhodně na to nesázím:))

Re: Dede :o):
Autor: Z. Kytka Datum: 6.12.2017 19:44

Uhodla jsi! ;o) Je to kostel sv. Václava na Čechově náměstí.

Listopad:
Autor: T. Zana Datum: 6.12.2017 13:00

Letos mi přišel jaksi... méně listopadovej :-) Teda to věčný mrholení, vlhko a bláto bych fakt nemusela mít, ale tak nějak to nebylo všecko.

Výlety se nakonec docela povedly (Liberec jste viděli a dva adventní budou zítra, tak se nebudu vykrádat ;-). Byla jsem na Radůze a na Ypsilonce - to je asi ono, aby člověk měl něco pěkného a ne jenom tmavé a zasmušilé dny jeden jako druhý.

Dede, díky, moc pěkné :-)

Re: Listopad:
Autor: D. Ruščáková Datum: 6.12.2017 18:21

Díky Zano, ono opravdu pomůže, když člověk nesedí doma - hned ty temné měsíce lépe snášejí (já nejvíc nemám ráda listopad, prosinec je jen o ty Vánoce lepší a souhlasím s tím, že únor je únavný:))

Dede,:
Autor: A. Lex Datum: 6.12.2017 11:40

moc hezky napsané, krásné fotky tak jako celý ten váš kraj pod Zvičinou. Já bych ještě dodala (nemáme tolik bahna jako vy), že toto období je i ve znamení čelovky, připlácnuté na hlavě. Nejenom na ven, když přijedu později a už je tma a já musím s Ajvi, ale i doma, do tmavých koutů, skříněk, šuplat apod, kam světlo z lustru nebo bodových lampiček nedohlédne :-). MLP mě instaloval do některých hojně používaných skříněk taková ta přísavková světla na baterie. U mně je ten problém, že je zapomenu zhasnout a baterky jsou natotata včudu. Takže chodím doma jako spleolog, křížený s uklízečkou.

Re: Dede,:
Autor: Z. Lika Datum: 6.12.2017 12:19

Alex, to je trefné přirovnání :-) A ano, čelovky jsou k nezaplacení i na lodi. Hlavně mít dostatek baterií, na loď dráty nevedou.

Re: Dede,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 6.12.2017 18:22

Ach ano, bez čelovky vycházím jen časně dopoledne:)) Mám dvě, jednu "kolem domu", druhou (sofistikovanější) na cesty.

Jo a čelovku už používám i při ošetřování zvířat - jak prd vidím, tak prostě nutně potřebuju přidané světlo:))

Máš krásné fotky:
Autor: Z. Matylda Datum: 6.12.2017 10:42

neoblíbeného měsíce :) I když únor je pro mě asi ještě horší... nekonečná tma a zima a nemám před sebou ani ty světlé zítřky adventu a Vánoc.

Taky teď málo fotím, stejně jako Yga. Nějak mám dojem, že není co, navíc se dostanu domů, když začíná šírat, psice jsou pořád od bahna, musím dost hlídat, kolik pohybu můžu dopřát Světlušce, aby si ten mizernej úpon nad loktem zase nevzpomněl, že by mohl bolet, a momentálně navíc řeším Oriáše. Je lepší, ale dneska v půl čtvrté ráno jsem ho se zatnutými zuby pustila ven. Dělal všechny schválnosti,co věděl, že mě naštvou, včetně označkované zdi u záchodku, aby mě přinutil ho pustit ven. Ráno přišel vysmátej jako pětikoruna. Dneska byly v noci čtyři nad nulou a na rohožce rozhodně neseděl, tak snad to bude bez následků. Doma se dal udržet jen v době, kdy mu bylo fakt špatně a stejně se do bedýnky nanejvýš vyčural. Nervy moje nervy...

Re: Máš krásné fotky:
Autor: Z. Lika Datum: 6.12.2017 12:26

Čapek nazval únor podpaždím roku a záprtkem mezi měsíci :D

Držím vám se zvěří palce pěsti, ať jsou zdraví.

Re: Máš krásné fotky:
Autor: T. Zana Datum: 6.12.2017 13:03

Taky tak - únor je strašlivej...

Vaší zvěři držím palce, ať se to zklidní společně se zbytky tvých nervů.

Re: Máš krásné fotky:
Autor: M. Beda Datum: 6.12.2017 13:30

mně únor omlouvá to, že se narodila Kačenka - tak je to vlastně vždycky radostný a hezký měsíc :-)))))

Re: Máš krásné fotky:
Autor: D. Ruščáková Datum: 6.12.2017 18:24

No, po únoru je ale už březen a to je jednoznačný zlom k lepšímu!:))

Ty jo, ten kocour ti dává zabrat. On prostě chce žít svůj život po svém a ty mu do toho nemáš kecat, no...

Jako vždycky!:
Autor: Z. Janaba Datum: 6.12.2017 10:33

Máš hezký fotky, Dede. Když já... západy slunce a mlhové tajemno obdivuji, ale Macík/Sisinka a urousaná Ari je to pravé ořechove! No jo, jsem realista.

Re: Jako vždycky!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 6.12.2017 18:25

Díky Jano:)) Když já mám pocit, že fotočlánek by neměl být jen o mých psech:))

Jinak Ari byla tak úděsně špinavá (Berry taky, ale nebylo to na ní tak vidět:)), že jsem na ně musela vzít hadici (to ještě tekla voda na dvorku) a pak jsem je zbytek dne doma sušila... :p

Proto mám fotočlánky tak ráda:
Autor: Z. Lika Datum: 6.12.2017 9:52

Zaznamenají totiž, tak uplynulý měsíc v určitém kraji opravdu vypadal. A že dny byly různorodé a často pěkné i krásné. To pak hnedle zlepší náladu.

Nejvíc se mi asi líbí fotka s posněženým polem v nízkém slunci, to je nádhera. Děkuju za krásné pokoukání!

Re: Proto mám fotočlánky tak ráda:
Autor: D. Ruščáková Datum: 6.12.2017 18:26

Liko, v tu chvíli ještě i svěže mrzlo - byl to krásný okamžik (svítání nad drobně zasněženým polem:))

Milá Dede:
Autor: Z. Yga Datum: 6.12.2017 8:13

Nádherné a působivé fotky. Holt ty listopadové jsou takové temnější, sluníčko chybí. Ale když se podaří narazit na takový skvost, jako je zářící stromek, to potom stojí za to.

Já v poslední době moc nefotím - nějak nemám náladu nebo co.