29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – listopad 2017

Tma, bláto a zima. Právě tak mám v hlavě zapsaný typický listopad. Letošní fotočlánek mě však nutí dívat se pozorněji a vida, když jsem procházela fotky, musím přidat další charakteristiky: listopad umí být barvený, slunečný a první sníh umí aspoň maličko zahánět vlezlou tmu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Miháliková 7.12.2017 9:10

Re: Kraj po Zvičinou

No tak to Jackie zase až moc dobre vie, čo s takou chytenou myšou ...

K. Miháliková 7.12.2017 9:06

Podobne

km11: ako Jenny, aj ja už mám vďaka tvojim fotkám dojem, že to tam u vás poznám. Je to pekný kraj, drsnejší, ale aj pestrejší, než u nás. Huby ma zvlášť potešili a niektoré som skúsila aj určiť :)

Z. Vave 6.12.2017 23:14

Moc hezké fotky

se Ti povedly, Dede. Listopad umí být krásný ... a někdy dokonce i krátký. :)

Z. Kytka 6.12.2017 19:44

Re: Dede :o)

Uhodla jsi! ;o) Je to kostel sv. Václava na Čechově náměstí.

M. Crossette 6.12.2017 19:25

Dede, moc hezká sada fotek

listopadové krajiny polí a lesů tvého okolí. Zářívý strom je jako nasvícený a krásné Sisince a tvých tchánovům přeji spokojené soužití. Krásné jsou všechna zrcadlení - tomu myslím neodolá žádný fotograd a mě se takové fotečky moc a moc líbí. No a u mokrých holek (fakt povedená fotka včetně Arina "nevinného kukuč") si snažím představit, že bych takhle vyšňořenou Trixie po návratu z procházky pucovala třeba i několikrát týdně :). Tedy ne, že bych chtěla dny uspíšit (i tak roky pádí až moc rychle), ale budu se těšit, co nám nafotíš na prosinec.

D. Ruščáková 6.12.2017 18:26

Re: Proto mám fotočlánky tak ráda

Liko, v tu chvíli ještě i svěže mrzlo - byl to krásný okamžik (svítání nad drobně zasněženým polem:))

D. Ruščáková 6.12.2017 18:25

Re: Jako vždycky!

Díky Jano:)) Když já mám pocit, že fotočlánek by neměl být jen o mých psech:))

Jinak Ari byla tak úděsně špinavá (Berry taky, ale nebylo to na ní tak vidět:)), že jsem na ně musela vzít hadici (to ještě tekla voda na dvorku) a pak jsem je zbytek dne doma sušila... :p

D. Ruščáková 6.12.2017 18:24

Re: Máš krásné fotky

No, po únoru je ale už březen a to je jednoznačný zlom k lepšímu!:))

Ty jo, ten kocour ti dává zabrat. On prostě chce žít svůj život po svém a ty mu do toho nemáš kecat, no...

D. Ruščáková 6.12.2017 18:22

Re: Dede,

Ach ano, bez čelovky vycházím jen časně dopoledne:)) Mám dvě, jednu "kolem domu", druhou (sofistikovanější) na cesty.

Jo a čelovku už používám i při ošetřování zvířat - jak prd vidím, tak prostě nutně potřebuju přidané světlo:))

D. Ruščáková 6.12.2017 18:21

Re: Listopad

Díky Zano, ono opravdu pomůže, když člověk nesedí doma - hned ty temné měsíce lépe snášejí (já nejvíc nemám ráda listopad, prosinec je jen o ty Vánoce lepší a souhlasím s tím, že únor je únavný:))

D. Ruščáková 6.12.2017 18:19

Re: Dede :o)

Kytko, má bezvadné fotky! Holt městský listopad je podstatně upravenější, než ten vesnický (to ten asfalt a dlažba:))

Ten kostel na posledních fotkách znám, ale za živého boha si nemůžu vzpomenout, kde stojí. Prozradíš? (Napadly mě Vršovice, ale rozhodně na to nesázím:))

D. Ruščáková 6.12.2017 18:16

Re: Kraj po Zvičinou

Jenny, ráda slyším, že je ti líp, nerada slyším, že ti bylo ouvej. Tak ať je pořád jenom líp!:))

Mimochodem moje holky nemyškují, vůbec. Když jednou Ari (nejspíš omylem) chytla do tlamy myš, tak měla chvíli vytřeštěné oči, zatímco se jí vzdouvaly pysky... pak chudáka oslintanou myš vyplivla (živou).

D. Ruščáková 6.12.2017 18:15

Re: moc pěkné fotky

Přesně! Je to na tom místě, kde bývalo to velké parkoviště u nádraží, tam, co sis mohla nechat auto zadarmo, když jsi jela do Prahy vlakem - teď si ho můžeš nechat v obchoďáku a považ, za první tři hodiny neplatíš! :P

V Hradci i v Pardubicích se rušením nebo nebudováním parkovišť u nádraží intenzivně snaží, aby lidé nemohli dojíždět na vlak a hezky jeli autem i tam, kam ty vlaky spolehlivě a pravidelně jezdí. Pak v Praze nadávají, že jim vidláci zabírají parkoviště...

D. Ruščáková 6.12.2017 18:11

Re: Máš tak krásné fotky

Lído, u nás je taky bláto a bláto... jev v lese mimo cesty, na zvěřích pěšinkách je jehličí a listí. Jenže se psima nerada lezu mimo cesty, beru to tak, že tam je to "zvěří":)) Ale někdy mi nic jiného nezbývá, protože celé úseky cest teď nejsou schůdné.

D. Ruščáková 6.12.2017 18:10

Re: nádherné...

Děkuju! :)

Z. Jitur 6.12.2017 14:38

nádherné...

...fotky!

Z. Lída 6.12.2017 13:59

Máš tak krásné fotky

milá Dede, že i ten protivný listopad mi připadá snesitelný. Ovšem hlavně ve Tvém podání, tady je všude bláto a nic než bláto. Jo a taky mlha a mrholení a tma. Ale za týden je Lucie, co noci upije...

O. Joklová 6.12.2017 13:36

moc pěkné fotky

kochala jsem se už včera v předstihu, ale dnes to teda mám i s povídáním

samozřejmě (asi nikdo nečeká nic jiného) se připojím k Janě norské s tím, že to pravé ořechové je hlavně Macík/Sisinka (to nevím jestli si po těch letech zvyknu) a taky psice, byť zabahněné - ty dvě fotky jsou prostě NESKUTEČNÉ... a radostně cválající na prvním sněhu!!! :-))))

a ještě mě zaujala ta křižovatka Koruna - abych se zorientovala v prostoru, to je skutečně u Koruny???? takže někde vlevo nádraží, doprava dozadu výpadovka na Prahu??? o obchoďáku ani nevím a asi si ho tam moc představit neumím

O. Joklová 6.12.2017 13:30

Re: Máš krásné fotky

mně únor omlouvá to, že se narodila Kačenka - tak je to vlastně vždycky radostný a hezký měsíc :-)))))

Z. Jenny 6.12.2017 13:29

Kraj po Zvičinou

je mi milá Dede, tak krásně známý a to díky Tvým reportážím a postřehům.Kraj tak milý, jako celá naše zem. Díky! Listopad se nám celkem vydařil, jen jednou jsem psy musela oprat.:-), teď už chodíme po mokrém sněhu a včera se Conny v něčem vyválela a já ji pak ve sněhu. Psice si sníh docela užívají a krásně myškují, tak jak to dělají lišky při lovu, akorát úlovek žádný. Krásné fotky, jako vždy.

Na focení nemám zrovna náladu a jsem ráda, že se mi upravil zdravotní stav, srdíčko zatím fachčí, jsem pod kontrolou. Tož tak.

Z. Kytka 6.12.2017 13:19

Dede :o)

moc pěkný fotky. Ono každé počasí má něco do sebe (tedy kromě +30 a víc stupňů), změnit nejde, tak je potřeba si užívat každý den.

A navíc my psí lidi jsme odolnější, protože musíme ven i kdyby trakaře padaly. ;o)

http://jitka-kytka.rajce.idnes.cz/PRAHA_LISTOPADOVA/

T. Zana 6.12.2017 13:03

Re: Máš krásné fotky

Taky tak - únor je strašlivej...

Vaší zvěři držím palce, ať se to zklidní společně se zbytky tvých nervů.

T. Zana 6.12.2017 13:00

Listopad

Letos mi přišel jaksi... méně listopadovej :-) Teda to věčný mrholení, vlhko a bláto bych fakt nemusela mít, ale tak nějak to nebylo všecko.

Výlety se nakonec docela povedly (Liberec jste viděli a dva adventní budou zítra, tak se nebudu vykrádat ;-). Byla jsem na Radůze a na Ypsilonce - to je asi ono, aby člověk měl něco pěkného a ne jenom tmavé a zasmušilé dny jeden jako druhý.

Dede, díky, moc pěkné :-)

Z. Lika 6.12.2017 12:26

Re: Máš krásné fotky

Čapek nazval únor podpaždím roku a záprtkem mezi měsíci :D

Držím vám se zvěří palce pěsti, ať jsou zdraví.

Z. Lika 6.12.2017 12:19

Re: Dede,

Alex, to je trefné přirovnání :-) A ano, čelovky jsou k nezaplacení i na lodi. Hlavně mít dostatek baterií, na loď dráty nevedou.

A. Lex 6.12.2017 11:40

Dede,

moc hezky napsané, krásné fotky tak jako celý ten váš kraj pod Zvičinou. Já bych ještě dodala (nemáme tolik bahna jako vy), že toto období je i ve znamení čelovky, připlácnuté na hlavě. Nejenom na ven, když přijedu později a už je tma a já musím s Ajvi, ale i doma, do tmavých koutů, skříněk, šuplat apod, kam světlo z lustru nebo bodových lampiček nedohlédne :-). MLP mě instaloval do některých hojně používaných skříněk taková ta přísavková světla na baterie. U mně je ten problém, že je zapomenu zhasnout a baterky jsou natotata včudu. Takže chodím doma jako spleolog, křížený s uklízečkou.

Z. Matylda 6.12.2017 10:42

Máš krásné fotky

neoblíbeného měsíce :) I když únor je pro mě asi ještě horší... nekonečná tma a zima a nemám před sebou ani ty světlé zítřky adventu a Vánoc.

Taky teď málo fotím, stejně jako Yga. Nějak mám dojem, že není co, navíc se dostanu domů, když začíná šírat, psice jsou pořád od bahna, musím dost hlídat, kolik pohybu můžu dopřát Světlušce, aby si ten mizernej úpon nad loktem zase nevzpomněl, že by mohl bolet, a momentálně navíc řeším Oriáše. Je lepší, ale dneska v půl čtvrté ráno jsem ho se zatnutými zuby pustila ven. Dělal všechny schválnosti,co věděl, že mě naštvou, včetně označkované zdi u záchodku, aby mě přinutil ho pustit ven. Ráno přišel vysmátej jako pětikoruna. Dneska byly v noci čtyři nad nulou a na rohožce rozhodně neseděl, tak snad to bude bez následků. Doma se dal udržet jen v době, kdy mu bylo fakt špatně a stejně se do bedýnky nanejvýš vyčural. Nervy moje nervy...

Z. Janaba 6.12.2017 10:33

Jako vždycky!

Máš hezký fotky, Dede. Když já... západy slunce a mlhové tajemno obdivuji, ale Macík/Sisinka a urousaná Ari je to pravé ořechove! No jo, jsem realista.

Z. Lika 6.12.2017 9:52

Proto mám fotočlánky tak ráda

Zaznamenají totiž, tak uplynulý měsíc v určitém kraji opravdu vypadal. A že dny byly různorodé a často pěkné i krásné. To pak hnedle zlepší náladu.

Nejvíc se mi asi líbí fotka s posněženým polem v nízkém slunci, to je nádhera. Děkuju za krásné pokoukání!

D. Ruščáková 6.12.2017 9:19

Re: Krásné ráno,

Máš pravdu, západ slunce na Zvičině je úžasnej:))