20.9.2020 | Svátek má Oleg


VíP: Aneb víkendový pokec(ník)

9.4.2016

A s čím si hraje tvoje kočka?

Když jsme dostala tuhle otázku od kamaráda, který má doma bytovou sibiřku, zaváhala jsem. S čím si vlastně kdy hrály naše kočky?

Kdysi jsme měla snahu kočce nějakou hračku opatřit, ale dopadlo to vždycky stejně – sebraly ji psice. Takže po krátké řadě rozžvýkaných plyšmyší nám doma zůstala jen rolnička v klícce, ale ta nezajímala žádnou kočku ani psy. Proto ji dosud máme doma. Někde.

Polárka i Maceška doma občas honily lístek z benjamínu, vršek z petky, gumičku do vlasů nebo korkový špunt (a o ten se dělily se psy). Pak celkem rychle přešly na ulovené myši, se kterými driblovaly po terase, což mi sice poněkud šlo na nervy, ale zato v okolí se nemihnul ani myší ocas.

A pak přišla demoliční četa. Kocouři si hráli hlavně spolu. Žádnou hračku nikdy neměli, vystačili si s papírkem nebo lupenem z kytky. O to víc se spolu packovali a rvali. Hráli si na honičku, na schovku i na vraždy (jeden kocour drží druhého pod krkem, oba se okusují a ječí). A ano, samozřejmě na loupežníky (kdo toho ukradne víc k jídlu).

Kdysi jedno dítko vyzkoušelo, jestli se bude Macešce líbit laserové ukazovátko, ale kupodivu se běhajícího světýlka bála. S kocoury jsem to zatím nezkoušela.

Takže s čím si hraje naše kočka? Když se teď dívám na Oriáška, tak jednoznačně si hraje na lovce, on tu mouchu jednou chytí!

Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Matylda Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !