23.9.2020 | Svátek má Berta



DISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Jak jsme hlídali Mikeše (2)



Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 46, poslední: 29.9.2015 14:23, přehled diskusí

Matyldo,:
Autor: Z. Jenny Datum: 28.9.2015 21:58

nebyla jsem tu a čtu až teď.Je mi to moc líto, krásná Maceško, pozdrav tam ty naše chlupatce. Hladím celou smečku po tlapkách.

Matyldo:
Autor: A. Lex Datum: 28.9.2015 8:23

četla jsem Tvou zprávu pozdě v noci na tabletu. Byla jsem v šoku, je mi to líto, byla jsem přesvědčená, že veterinář vnitřek dobře prohlédl. Musela uvnitř někde krvácet. Moc je mi to líto :-(.

Maceška:
Autor: Z. Matylda Datum: 27.9.2015 21:23

je za Duhou. z Narkózy se probrala jen částečně.

Re: Maceška:
Autor: Z. Lika Datum: 27.9.2015 22:17

To je mi moc líto. Ach jo. Bylo to na ni moc. Ach jo.

Re: Maceška:
Autor: H. Williamson Datum: 28.9.2015 11:44

Matyldo, to mne tak moc mrzi. Vim, jak Maceska byla dulezitym clankem ve smecce. Ale uzivala si venku a to je dan, kterou my lidi i zvirata platime za ten kus svobody. Myslim na vas, vcetne strakatic.

Re: Maceška:
Autor: T. Zana Datum: 28.9.2015 19:45

To je mi moc líto :-(

Re: Maceška:
Autor: M. Sedláková Datum: 29.9.2015 14:23

Matyldo je mi to moc líto.

Míša z Plzně

Krásné fotky:
Autor: R. Menšíková Datum: 27.9.2015 16:21

a příjemné čtení, pěkný zbytek víkendu všem!

Mikešek je sympaťák!:
Autor: A. Lex Datum: 27.9.2015 13:51

Nejenom vizáží, ale i svou akčností mi připomíná našeho Darečka. Začátkem září byly Darkovi tři roky a vyvádí stále stejně, jako v kotěcím věku. Jenom už tak neškrábe a chodí se v noci za mnou tulit do postele ;-). Chlapínek.

Prosím o palcodržnu:
Autor: Z. Matylda Datum: 27.9.2015 12:48

Macešku v noci potrhal nějaký pes, ráno ji strakatice našly na zahradě pod trsem velké trávy. Má tři větší tržné rány, dvě na boku a ta na podbřišku bohužel šla až dovnitř. Vet ji už zaštupoval, vnitřní orgány prý zasažené nejsou. Dostala injekci atb na 14 dní, je tam riziko infekce v tom břiše asi dost velké. Ale má teprve 6 let a je dobře živená, tak snad...

Re: Prosím o palcodržnu:
Autor: H. Williamson Datum: 27.9.2015 13:40

Matyldo, myslim na vas. Moc, moc.

Re: Prosím o palcodržnu:
Autor: Z. Lída Datum: 27.9.2015 13:49

Matyldo, moc držím všechny palce pro Macešku. Je mladá, dostane se z toho s pomocí tvojí i strakatých ošetřovatelek.

Re: Prosím o palcodržnu:
Autor: A. Lex Datum: 27.9.2015 13:54

Matyldo, moc držím palce a pevně věřím-opravdu!, že se z toho Maceška dostane. Kočky sice nemají devět život,ů jak se mylně traduje, ale ze zranění se hojí dobře! Nemusel to být pes, ale mohla překřížit cestu divočákovi :-(.

Re: Prosím o palcodržnu:
Autor: M. Beda Datum: 27.9.2015 14:28

Matyldo, Macešce s ofinkou držím vše co mám a požádala jsem i košky!!!!!!!!

Re: Prosím o palcodržnu:
Autor: T. Zana Datum: 27.9.2015 17:46

Držím palce! Má dobré ošetřování, vás a psice.

Je krásně:
Autor: T. Zana Datum: 27.9.2015 9:42

Sluníčko svítí a nepálí, vyrážíme na Stvořidla :-)

Hezkou neděli vespolek!

hezkou neděli:
Autor: Z. Xerxová Datum: 27.9.2015 8:17

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Všude mám hory špinavého prádla (no hlavně psích ručníčků, plín a prostěradel...). A takové ty zbytky cestovací... atlas, průvodci, drobnosti z cesty... prostě binec. A v ledničce je jen zima - takže míříme směr nákup a s Nightem na procházku. A odpoledne přijde nájezd hord - zítra u nás je veliký mejdan diamantovosvatební... Děda s babčou si myslí, že ostatní přijedou slavit Lídu a mně a neteřku... a on je tajně objednán svatební dortík i kytka  :o)  A byť jsem vždycky svatební koláče pekla sama - tak tentokrát jsem jich pár objednala... neboť pokud bychom nejeli  ze Španěl nonstop (obdivuju Pepu mocmoc), tak bychom dorazili výrazně později. A švagrová má zrovna "na krku" obecní návštěvu spřátelených Irů u nich ve vesnici a neteřka má týden do porodu a Lída má řadu jiných zařizování (vyzvednout dort i koláče...)...  Termín holt vyšel jak vyšel  :o)

Re: hezkou neděli:
Autor: T. Zana Datum: 27.9.2015 9:39

Dobře to zvladněte, to bude mejdan ;-)

Re: hezkou neděli:
Autor: A. Lex Datum: 27.9.2015 13:56

Přeji hezké slavení a sobecky se těším na cestovní deníčky!

Re: hezkou neděli:
Autor: Z. Xerxová Datum: 27.9.2015 14:49

deníčky (s šílenou horou fotek existují - plnily se každý den). Odkaz jde i přes Nighta...

A vzpomněla jsem si:
Autor: M. Crossette Datum: 27.9.2015 2:31

na jedno roztomilé videjko - když už je řeč o spokojených kočkách. Asi ho znáte, ale já si ho šla vyhledat.

https://www.youtube.com/watch?v=z3U0udLH974

Re: A vzpomněla jsem si:
Autor: A. Lex Datum: 27.9.2015 14:18

Jejda, Maričko, takhle jednohlasně mi v noci povídá náš Dareček. K mému velkému neštěstí. Je to poslední dobou, jak jsme se vrátili z Jeseníků. Musel hlídat sám celý dům, a tak se mi cpe v noci do postele, tím spustí lavinu žárlivosti u Ajvi a ta nesmí zůstat pozadu. Brzy jim to zatrhnu oběma!

znovu jsem si prohlížela fotky !!!:
Autor: M. Crossette Datum: 27.9.2015 2:30

Jsou opravdu krásné, trio v okně, Mikeš v pelíšku, v "želvě" a všechny jeho polohy. U toho "pána domu" na parketách..takhle si lehávala Dixie. Pěkne na rohu chodby (a ta je úzká), odkud měla přehled vlastně po celém dome a když clovek kolem ní šel, musel jí samozřejmě překročit a já se skoro vždy shýbla a pohladila ji (manžel má s ohýbáním problem, tak ji alespoň oslovil. Říkal ji "traffic kitty"

Liko, tenhle "skoro čtyřmo" ovládají hlavně koťata a mladé kočky. Asi se umí lépe odpérovat. Dělala to malá Dixie, troche Rusty a je to fakt k popukání. Nebo když se kočky při hře blíží tak bokem, nakřivo - téměř po špičkách, ocas nahoru, hlavu vpřed a jaksi celá zpitvořená - to se take vždycky začnu chechtat.

Krásno počteníčko a fotečky !!!:
Autor: M. Crossette Datum: 26.9.2015 21:12

Ano, my co s kočkami žijeme si tebou popisované situace umíme živě představit - třeba ten skok se všemi 4 packami ve vzduchu :) Také jsem litovala Myšánka, najednou byl "odstrčený" kvůli vetřelci - ach jak dobře to znám !!

A kdo by nebral všemi deseti a patřičně neoceniů tak skvělou a zodpovědnou "cat-sitter", která denně podává detailní zprávy pánečkům o tom jak se jejich miláčekovi daří :))

Pokud jde o zálibu v pírkách, dovolím si přidat odkaz na jeden můj článek v Dumce http://1url.cz/qn1i

Racčí pírka jsem sbírala dale, mám jich stale hodně v šupleti, ale ani Rusty ani Woody o ně nejevý velký zájem, po krátké chvilce je omrzí. Zato ještěrky jim z tlamek zachranuji skoro denně, Rusty chytla včera dokonce 3 !

Re: Krásno počteníčko a fotečky !!!:
Autor: Z. Lika Datum: 26.9.2015 21:53

Maričko, to je krása, že taky znáš ten skok se 4 packami ve vzduchu. Tím nás vždycky odrovnal a rozesmál. Když to mámě udělal poprvé, snažila se ho zrovna kárat a udělala na něj "ty ty ty". A on si povyskočil, klepl mámu radostně do kolena a máma se mohla uchechtat :-) Dobré to bylo.

Jo a jsem ráda, že nemusím řešit ještěrky. Zato pavouky jo, nosí si je z balkonu dovnitř a pouštějí si je jako autíčka. To je potom pakuju všechny zpátky na balkon "... běžte si s kamarádem hrát ven". Ale spíš vyměknu a pavouka nenechám trápit.

Na ten článek v Dumce se podívám, díky za odkaz.

kuk...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 26.9.2015 19:51

hlásím návrat. A rovnou jsme jeli na veterinu... pes celou dovolenou aktivista, řádil, blbnul... ještě v Německu u dálnice blbnul a lítal a chodil po zadních (cizí pes na dohled)... a po příjezdu na dvorek seděla v autě troska slinící... Torze vyloučena (RTG jsme raději nechali udělat), asi "zaražené prdy" dlouhou cestou (byly vidět ve střevě). Cestou domů z veteriny výrazně ožil, už sežral malou večeři a domáhá se nášupu... Ufff spadnul mi balvan.

Jinak (až na tu půlhodinu skleslého psa na závěr) to všechno vyšlo skoro na jedničku s hvězdičkou. Paráda

Re: kuk...:
Autor: Z. Lika Datum: 26.9.2015 20:09

Zaražené větry dokážou strašně potrápit a vyděsit, takové leknutí nezávidím. Hlavně že jste doma OK.

Vítám doma a to bych ani nebyla já, kdybych se nezačala těšit na první článek z mnoha - na pondělí za týden, abych nebyla moc přísná :-)

Re: kuk...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 26.9.2015 20:31

plánuji jako první fotočlánek z "fototestem" míst navštívených o dovolrené. Vždy stručný textík a dvě fotky (typická a Nightí) - jen budu muset ty dovolenkové cíle přebrat, abych tě nepřehltila. A každý si může hledat a googlit... až do večera - pak napíšu jména míst. A některá budou pěkně vypečená. Hmmm - teď mě napadá, že bych měla zakázat číst náš webík...  :o)  jinak to bude snadné

Re: kuk...:
Autor: T. Zana Datum: 26.9.2015 20:32

Tak zaplaťpánbu, snad v pořádku, dobře a zdrávi dojeli.

Re: kuk...:
Autor: Z. Matylda Datum: 26.9.2015 21:01

Chudák uprděnej péf :) Ještě že to tak dopadlo.