11.8.2020 | Svátek má Zuzana


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Beranová 31.7.2020 13:42

reaguji dost pozdě - kdyby budoucí štěňátko mohlo počkat do příštího jara, budou z prověřené chovky yorkové :-) paní má odchovy jen zřídka a jednu pejsinku mám na očích denně - šéfuje našim mladším sousedům ;-) jinak bych pátrala spíš po kavalírovi - ale tam je potřeba nejméně dva, jak Matylda určitě potvrdí. bišonek je skvělý domácí společník, ale nejsem si jistá, jestli i velký procházka a cestovatel. z menších pejsků, nositelných v náručí, by to byl ještě ši-tzu. tam bych mohla rozhodit sítě po známých, jestli ještě mají kontakty na šicí klub a dobré chovky.

E. Šusová 28.7.2020 9:59

Dobré ráno, reaguju se zpožděním, nebyla jsem na příjmu. Díky všem za reakce a prosím - kdyby se nějaká možnost naskytla, dejte prosím vědět.

E. Šusová 28.7.2020 10:00

Ještě jen - pudlochovky obvolány, to pochopitelně se udělalo jako první, leč - zadáno, všechno zadáno.

Z. Hanča 27.7.2020 16:17

Bonynce přeju lehký krok a bystrý zrak na stále zelené trávě za Duhou. Byla to nezapomenutelná fenka! V

Myslím, že trpasličí pudlík, veselý a učenlivý psí klaun, by mohl být dobrou volbou. Trpasličí pudličku mívala ri, třeba by mohla doporučit nějakou důvěryhodnou chovku.

Z. Lika 27.7.2020 12:54

Já věřím, že CD to správně zařídí :-)

Z. Asteris 27.7.2020 12:30

Často na Bony vzpomínám, byla Arinčina teta, myslím tím opravdu teta nejen stejné plemeno a mám pocit, že to bylo nedávno, co spolu běhaly na mikulášském venčení...Ale fakt je, že Arinka už nějakou dobu není to třeštidlo. A moc ráda jsem četla Zdenino povídání . Přeju Zdeně i manželovi, aby našly správného parťáka, který zažene chmury a smutek. O žádném vhodném štěněti momentálně nevím, ale ono se určitě ve vhodný čas najde.

A. Zemanová 27.7.2020 8:56

Zdena a Bonny a páneček, to byla silná a skvělá trojka. Přeju Zdeně, aby našla přesně takového kámoše, jako byla nezapomenutelná Bonny. V

Z. Yga 27.7.2020 7:58

Milá Petro - držím tobě a potažmo teda spíš Zdeně od slečny Bony, aby se nějaké hezké, malé a milé štěndo našlo. I když bych se ani neodříkala těch útulků... pravda, já chtěla taky něco do deseti kil, a Erník se mi zvrhl na patnáct ;-D. Ovšem možná za to může ta naše dobrá voda - i čistokrevná malá kníračka Toya měla místo požadovaných sedmi hezkých dvanáct a víc (a stejně jako Erňas tlustá nebyla) - takže ani čistokrevnost není zárukou, že psík nevyroste nad míru ;-).

D. Ruščáková 27.7.2020 9:53

Ygo, vaše voda je nejspíš opravdu vydatná! :D

Tak Bonnynka... pamatuju si, když si ji přibnesli jako štěňátko. A potíž s očima, která nakonec nebyla tak zlá, jak to chvilku vypadalo. A Bonny na střeše stodoly! :D Moc přeju Zdeně a pánečkovi, aby brzy získali toho pravého parťáka V

PS: O štěněti (zatím) nevím. Ono se tu kolem o mých názorech na množení ví, tak se jaksi přede mnou nikdo přírůstky radši nechlubí :P

Z. Yga 27.7.2020 10:20

No však se podívej na mne! Taky jsem přerostla, i když po hříchu jen do šířky... ;-D;-D

E. Zvolánková 27.7.2020 7:39

Zdravím všechny při pondělku, jojo, příběh Bony jsem kdysi četla také se zaujetím, ačkoli jsem ji osobně neznala, musela to být úžasná fenka a plně chápu, že její smečka nechce zůstat bez pejska.

Sama bohužel o žádném pudlovitém budoucím voříškovi zatím nevím. Jedna paní z vedlejší ulice ovšem množí pudlí bezpapíráky. Z mého pohledu to je množitelka, protože ty její dvě fenky (trpasličí a střední pudl) jsou samy bez PP a žádná vyšetření na cokoli nemají a samozřejmě ani jejich ženiši. S paní už jsem na to konto "proč je vůbec připouští", když bezpapíráků je všude dost a plné útulky, vedla hovor několikrát (její čubiny se rády kamarádí s mým fousiskem), ale je to marné. Nicméně paní není klasická množitelka. Její čubiny se mají dobře, jsou výborně socializované, povahově super a ženichy prý také vybírá, "aby to nebyl žádný grázl" (jak paní říká). Paní už několikery štěňata odchovala, všechny prodala a o feny i odchovy pečuje, aspoň to jí slouží ke cti no. Takže pokud už by si někdo bral vědomě bezpapíráka, tak od takovéto množitelky je rozhodně menší riziko budoucího průšvihu, než od těch hnusných množáren, kde na psy kašlou úplně a jde jim jen o produkci štěňat. Tahle paní "od nás" množí (dle jejích slov) proto, že prý si na sebe "holky" musí přivydělat, protože z důchodu by je kvalitně neuživila :-/. Má celkem 3 feny. Ty dvě pudlinky a ještě čivavu s čímsi (na té ale nic nemnoží, tu jí nechala na krku vnoučata). Kdybych se náhodou dozvěděla, že od té menší pudlice ještě plánuje štěňata, dám vědět.

Z. Iva 27.7.2020 8:03

Evo, určitě se ta paní o ty své pejsky a štěňata stará lépe než se starají v některých "chovkách". Já si vždy při takových řečech vzpomenu, jak si O.Neff dovezl Noru, z chovky, kde se podmínky od množírny lišily asi jen tím, že ti psi měli PP. Štěňata byla zavřená v nějaké bedně ve tmě, Noru museli hned vzít k vetovi, protože byla nemocná, léčili dost dlouho. Po nějaké době to komentoval, že ji vlastně zachránili.

E. Zvolánková 27.7.2020 14:19

Ivo, tohle já právě vím a do jisté míry tu paní i chápu a pravda je, že se o ty své fenky i štěnda opravdu stará. Fenky vypadaly vždycky dobře, i když kojily...Dokonce jednou paní říkala, že musela kupovat "psí sunar", protože byl hodně početný vrh a fenka to nestíhala...Takže jo, stará se. A bohužel taky vím i o ch.s. (i u knírů, i u choďáků), kde to vypadá jak v množárně...O co kvalitněji vyvedený web a prestiž "chovatele", o to horší podmínky psů;-( A ty kecy, které chovatelé používají, aby nemuseli zájemcům ukázat ten "bordel", jsou někdy tak promyšlené, že naprosto chápu zájemce, kteří tyhle praktiky neznají, že na to skočí...;-(

Z. Iva 27.7.2020 14:41

Jj, kdysi jsme byly krýt v jedné nejmenované stanici a myslela jsem, že mě omejou, když jsem viděla, na jak malém prostoru žije !13! psů.

Z. Matylda 27.7.2020 7:29

Chápu, proš pudlík, je dlouhověký. Jinak bych doporučila kavalíra. jenže co se ke mně doneslo, tak cena během letoška skočila fest nahoru.

Z. Xerxová 27.7.2020 5:52

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Věřím, že se štěně najde, i když je současná doba na štěníky nesnadná. Mnozí zodpovědní majitelé nenakryli (v době řady karanténních opatření nechtěli riskovat nemožnost převozu štěňat i horší možnosti socializace), zároveň díky pobytu dětí i dospělých doma se zvýšila poptávka po psích společnících a štěňata skoro nejsou... Množírny zvýšily ceny bezpapíráků neskutečně, i ceny štěňat s PP stouply... a stejně je štěňat docela málo.

Chápu, že množírna nee, chápu, proč tato cesta hledání kámoše... I když v případě malého pudlajze bych asi oslovila chovky - a do podzimu se na nějaký ten pořadník zájemců o štěně prodrala...

Bony byla báječná a dožila se požehnaného věku.