14.5.2021 | Svátek má Bonifác


PSI: Vyhlašuju výběrový řízení

27.7.2020

Potřebuju psa. Přesnějc pejskovou, fenku. Malinkatou. A potřebuju ji ne pro sebe.

Potřebuju ji pro starší, psomilný pár, který má rozum a tudíž si je vědom toho, že až se ještě roky sečtou, nebudou podmínky pro psa většího formátu, než jest cécéá 8 kg.

Kdo chodí na Zvířetník už dlouho, tak zná Zdenu s Bóňou. A ví, že Bóňa byla strakáč a de facto jako poslední opustila tu starou Zvířetnickou gardu a před časem odešla za Duhový most v úctyhodném věku. K úctyhodnému věku se váže spousta zdravotních potíží a jedou z nich je i menší pohyblivost. Pokud bydlíte v domě bez výtahu, je to pak trošku problém. Zatímco malýho psa drapnete a nesete, už i s tím středním je to potíž.

Proto je základním kritériem výběrovýho řízení na nástupkyni za Bonču velikost a váha. Tedy váha tak třeba osm kilo a velikost trpasličího pudla. Ovšem pudl to úplně být nemusí. Může to být právě i neobyčejně obyčejnej vořech, kterej v sobě toho pudlíka má.

Ideální načasování k odběru jest říjen - prosinec. Tedy touto dobou by již měla být matka budoucí nástupkyně v požehnaném stavu. Já zatím nechci úplně oslovovat útulky, protože - nejdřív hledám ve známých vodách, tedy snažím se hledat tam, kde by mi někdo mohl říct, že matka Kikina je třeba skoropudlík, nebo bišonek..... a ztratila svý srdce s panem Voříškem z vedlejší vesnice, kterej ovšem taky není zrovna velkého vzrůstu, aby nám budoucí nástupkyně tak nějak nepřerostla (že přeroste přes hlavu, to je jasný :D ) .

Ale pokud bude někde volný štěně třebas toho pudlíka, nebo něčeho podobného společenského, tak pochopitelně i tato varianta je vítána. Budoucí páníčci se dívají oběma směry, jak pejsek čistokrevný, tak voříšek.

Že se budoucí nástupkyně za Bonču bude mít jako královna, za to můžu dát do ohně nejen ruku, ale i tu druhou a klidně i obě nohy. Navíc celá rodina je psomilná a pokud by páníčci měli nějakou potíž, je nový domov stoprocentně zajištěn.

Takže prosím vás - můžete se zodpovědně kolem sebe rozhlédnouti, zda ve vašem blízkém okolí - blízkém tak, že mu opravdu můžete věřit (myšleno tak, že se prostě bude opravdu znát matka a otec) - není někdo, kde by se takovej špuntík mohl narodit? Pokud jo - tak sem s ním, lepší domov mu najít nelze. Bude to skoroPražanda - lufťanda, co bude mít svou chalupu, která jí bude svěřena, aby ji statečně hájila a... aby taky pomohla páníčkovi zapomenout na tu velkou bolest, kterou s sebou každej odchod za Duhu nese.

P.S. Pokud na takovýho pejska narazíte, či vzpomenete si i později, můžete se mi ozvat klidně až v září na mých osobních stránkách, které jsou uvedeny dole. Ráda bych Zdeně pomohla najít kámošku pro ni i pro jejího muže, protože Bonča moc chybí. Díkec, já věřím, že toho správnýho špunta někde vykouzlíme.

Osobní stránky autorky: https://zrzavec.com.cz

Petra K. Neviditelný pes