6.12.2020 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

PSI: Psí hlavylámání II.

Aneb – jé, já na něco zapomněla :D

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Joklová 12.2.2018 15:44

Re: Petro

určitě natoč, pro mě jsou videa další, mnohem bližší, představení zvířoně :-)))))

T. Zana 12.2.2018 16:33

Re: Petro

Provazový schody? To je fakt teda hodně šikovnej!

E. Šusová 12.2.2018 16:44

Re: Petro

Jojo mám to někde i nafocený, dokonce myslím, že to bylo kdysi i tady u nějakýho článku. On je hodně moc šikovný, rozvážný a opatrný, tím pádem s ním jdou věci neuvěřitelný. Výšky mu nevadí, loni šplhal za páníčkem po štaflích, Štaflík jeden :D. Letěla jsem ho hodně rychle sundávat.

T. Zana 12.2.2018 18:37

Re: Petro

Že bys byla Špagetka??

E. Šusová 12.2.2018 19:17

Re: Petro

:-D , na toho nejsem dost hubená :D

Z. Dalmi 12.2.2018 19:55

Re: Petro

Jako dítě jsem měla u babičky foxteriérku Ivinu. Uměla po žebříku a dokonce jsem ji přemluvila ke skoku z půdy do sena.

E. Šusová 12.2.2018 21:42

Re: Petro

Háásky!! No foxlíci jsou extratřída, to jsou cirkusáci :-)

Z. Dalmi 12.2.2018 14:17

Hele brašule, zrzavá

my to s paničkou taky hrajeme. Ale hrabe se nám do toho ta praštěná puntíkatá, páč je to popelnice a chce všechno sežrat. Na tydlencty intelektuálnost nemá trpezlivost. Přitom panička říká,že je bystroňka a já moula moulovič. Tak nevim, ale zdravim tě a hraběnku eště víc.

Sorbon

E. Šusová 12.2.2018 14:38

Re: Hele brašule, zrzavá

Kámoši, hele pošli štandopéde tu čůzu do předsíně, co se Ti má co somrovat do hadrů, ne? Seš chlap? Tak si dupni! :D Vono jako jeden jim ustoupí, to jako ne že ne, ale - hele - vocamcaď pocamcaď. Já kdybych jí občas nedal najevo, že kapek frajerka překračuje kompetence, tak už mě dááávno převálcovala :D poněvadž, jako pšššt, já jí , když se trochu pokrčím v kolínkách, proběhnu pod pupkem :D ale nesmí přibrat :D :D .

O. Joklová 12.2.2018 13:33

OT - "překlep"

to si takhle prohlížím leták z Lidlu a tam je "drain cleaner gel" - a já čtu BRAIN CLEANER GEL

ani nevíte, jak jsem se vyděsila, že už jsme až tak daleko :-DDDDD

tak a jdu si v klidu přečíst článek

A. Bytová 12.2.2018 13:25

To jsem

zvědavá, kdy to peso začne luštit sudoku. :D

E. Šusová 12.2.2018 13:48

Re: To jsem

nic není nemožný, jen by to muselo být sudoku do čísla pět :-) je dokázáný už, že pes dokáže k určitýmu číslu zobrazenýmu počtem puntíků - zatím je to do čísla pět - přiřadit příslušný počet hraček. Takže by to mohlo jít :D :D :D

A. Lex 12.2.2018 10:13

Petro

ty by jsi měla vydat knížku. Výborné nápady . A souhlasím s tebou, že dobrůtky na zem venku nepatří.

E. Šusová 12.2.2018 10:18

Re: Petro

viď? |Já si prostě myslím, že v tom pes má mít jasno. A zvlášť fakt ten, který má k bufetu sklony. I proto mám tu "Stopu" vlečenou a odměny v krabičkách. Ale s Tali je i tohle blbý, byly by schopná vdechnout i krabičku (měla jsem malý, od léků, od filmů). Tak s ní mám inovaci - konečná odměna je v rukavici. Ovšem v pánský kožený pracovní. Tu nevdechne. Mojí už jsem jí lovila ze žaludku, to taky neprojde. :D

Z. Yga 12.2.2018 9:47

Šikovní pejsci

Rumíček je opravdu šikula a má vysoké psíkvé.

Já na naše vyrukovala nejprve se srolovaným ručníkem - tohle už Ernest znal z cvičáku, takže pro něj žádná novinka, Brooke od něj rychle odkoukala a taky zvládla na jedničku. Rozradostněna rychlým úspěchem jsem přešla na vajíčková plata - tak do otevřených se dostali opět oba dva (i když Erník jinak proslul jako likvidátor těchto obalů, tady pochopil, že jest třeba je nechat pokud možno celá a jen z nich vybrat obsah). Pak jsem přešla na polozavřená ... no, Ernest jakž takž zvládl (i když mu ujížděla - příště musím položit na rohožku), za to Brooke se vyznamenala. Koukla na plato, koukla na mne - praštila do něj tlapkou, úspěšně všechno vysypala a úspěšně sežrala. Navíc si všimla, že ještě furt držím sáček s pamlsky v ruce. Tudíž předvedla svou škálu uměn - sednout, lehnout, vstát, otočit se - to všechno v rychlém sledu třikrát za sebou a zakončila to důrazným tač do ruky s pytlíkem, což jsem nečekala. Pytlík vyletěl, Brooke se na něj vrhla jak gepard na gazelu, načež já se na ni vrhla jak lev na geparda, sáček vyrvala z huby (už prázdný) a bylo zalíčené ... Příště asi zkusím tu krabici se špunty.

A OTéčko - včera neděla byla, včera byl krásný den ...

http://yga.rajce.idnes.cz/2018_Unorova_nedele/

E. Šusová 12.2.2018 9:54

Re: Šikovní pejsci

:-D ano Brůčka to pojala tak jako většina fen - jdu tou nejpřímější cestou. Bubi se s tím taky nemazala a Tali má přesně tyhle tendence. Zatímco jak Ešus, tak Štajn jdou na všechno s hodinářskou prací. Úplně ten cirkus vidím naživo :D :D

ale ona tomu časem přijde na chuť a naučí se ovládat taky. Když to zvládla Bubi s Tali, dá to ona taky.

A. Lex 12.2.2018 10:00

Re: Šikovní pejsci

Ygóóóó!!! :-) :-) :-)

O. Joklová 12.2.2018 14:56

Re: Šikovní pejsci

termín psíkvé je přímo geniální!!!!!!!!!! :-)))))

M. Sedláková 12.2.2018 8:49

Rumíček je moc šikovný pejsek.

Tohleto vám pejskařům trochu závidím.

Kočky asi moc na rébusy nejsou.

Daník miluje lasrovou myšku, to tu červenou tečku honí jak divej. A miluje plyšomyši.

A je zajímavé, jak nám krade malého sobíka.

Máme na sedačce na horním opěradle posazené soby všech velikostí. My je sbíráme. A Daník vždy čórne toho nejmenšího a dá si do svého stanu.

E. Šusová 12.2.2018 9:02

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

No taky sbírá sobíky! :-) já nevím, jak by to bylo s kočičkama... ale možná bych do toho šla, nebo ne možná, určitě! jsou inteligentní, hravý, rádi loví tlapkama něco od někud...takže.... jo, šla bych do toho.

Z. Lika 12.2.2018 13:43

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

Pokud jde o kočky, jsou i pro ně hlavolamy a mívají je ve velké oblibě. Myšánkovi jsem pořídila toto 1url.cz/et9K7 a on si k tomu skutečně rád sedne a zaluští si, i když má granule jinde volně k dispozici.

E. Šusová 12.2.2018 13:50

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

ááá to vypadá výborně!!! No já si přesně myslím, že je to bude bavit. Ono mít všechno zadáčo, není tak zábavný, jako když si to musí ulovit. Tak to je skvělý, že už i pro kočenky vymyslili!! a ono si člověk může i pro ně vít ruličku od papírových utěrek a doprostřed dát dobrůtku, ať si to vykutálí ven. A třeba by je bavil i ten ručník.

Z. Lika 12.2.2018 13:54

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

A i u koček platí, že kočka ženská se s tím nemaže nebo se urazí, kdežto kocour si rád zahraje.

E. Šusová 12.2.2018 14:00

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

tý jo, to je boží, jak je to stejný! Já bych ráda někdy kočenku měla, až by situace a ehm, Tali dovolila. Jen se bojím, že jí nebudu rozumět. A to je u nich dost podstatný.

Z. Lika 12.2.2018 14:18

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

Na kočky jsi podle mě moc akční a asi by tě frustrovalo, že kočka se chová hodně jinak než pes. Pes je jako stromek - jak ho zastřihneš, tak roste. Kdežto kočka je spíš jako voda - teče si, kudy chce. Můžeš toho leda šikovně využít, ale spoutat se moc nedá a regulace jí vyloženě škodí :D

E. Šusová 12.2.2018 14:40

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

nenene, to já bych nespoutávala, taky jsem taková, ale spíš by mi chyběly základy komunikace, je to jiný, neuměla bych jí číst. A taky nevím jak bych si poradila třeba s tím, že jsou kočky - mají sousedi - že přijdou, že chtějí kontakt a pak po tobě seknou. Mourek přijde, otírá se, kouká na tebe, a když ho pohladíž, tak ji koupíš.

Z. Lika 12.2.2018 14:59

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

S tím seknutím po kontaktu, to je častý jev - stručně: příliš mnoho pozornosti, nebo nesprávná pozornost. Moc pěkné video má Jackson Galaxy zde 1url.cz/Yt9r4 a i jestli nevládneš moc angličtinou, je dost názorné.

E. Šusová 12.2.2018 15:23

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

přemýšlím - moc pozornosti ani ne, protože v podstatě ani ke kontaktu nedošlo. teda z mý strany. Možná by býval spíš uvítal, kdybych teda jen tak stála a on by se otíral, to je možný, ale jak to hned z první poznat. Zpravidla to je - co teda kočky člověk zběžně zná - že kdy už kočenka přijde takhle se otírat, tak jsem to brala jako žádost o kontakt a pohlazení - s tím, že je jasný, že kočku hladím jinak než psa. Oni říkali, že to takhle dělá. Je ale možný, že prostě je i třeba stresovaný - oni mají zvěřinec, ale beru-li to podle toho, jak málo je psová venku a jak moc jí nerozumí, tak možná tam to bude podobně. Já se právě do kontaktu s kočičónem netlačila, vždycky nechávám iniciativu na zvířeti a moje první kontakty jsou velmi zdrženlivý a netlačím /díky tomu jsem se taky kdysi začala kámošit s Fajkou, jí to vyhovovalo, a s koňma si taky počkám na jejich svolení/

Z. Lika 12.2.2018 15:27

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

Nejlepší je nabídnout ruku, ať se kočka otírá sama. A nedívat se přímo do očí. A často po-ma-lu mrknout, to je komunikační prvek jako hrom.

Z. Maya 12.2.2018 15:33

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

Jsem někde četla, že kočka si otíráním značkuje objekty. Ani bych se nedivila. :D