22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Buš a erotika.

Ne, zde se nedočtete, že se už i v buši otevírají erotické salóny a nebo, že sexuální pracovnice rozšiřují svoje služby do panenské přírody. Avšak jeden nikdy neví…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jenny 16.4.2019 20:43

Re: moc hezké fotky !

Jj, loupání stromů mi připomíná, že i my lidé se někdy loupeme jako ty stromy. Jednou se MLP tak spálil sluníčkem, že jsem ho později loupala jako tu břízu. :-)

Jo a lodičky z kůry! Ach to byly krásné časy mého dětství a synova dětství, i s vnučkou jsme je zpracovávaly. :-)

Z. Jenny 16.4.2019 20:39

Díky za

velmi zajímavý článek,zvláštní faunu mají v Klokanii.

T. Zana 16.4.2019 20:10

Re: moc hezké fotky !

Jé, lodičky z borové kůry, to je hezká vzpomínka!

M. Crossette 16.4.2019 18:40

Re: moc hezké fotky !

A zapomněla jsem na cedry! Jejich tenké proužky kůry také časem samy odpadnout, ale na těch našich na zahradě je drive sloupu veverky! Teď, co jsme tu měli v neděli pořádný lijavec a vítr, tak jedno veveří hnízdo spadlo. Tedy prázdné a zřejmě starší, nepoužávané stařší (viděla jsem vysoko v krajíních větvích už delší dobu). Spadla jen nějvětší část, kus ho tam stale je. Ale ten kus na zemi vážil dobře dvě kila a celé to byla jen a jen sloupaná cedrová kůra,na pohled jako houně. V čerstvém stavu by se tim klidně dal vycpat slamník (jééé to by se krásně spalo při tí cedrové vůni - jako čerstvě ořezaná tužka).

M. Crossette 16.4.2019 18:25

moc hezké fotky !

tady také máme stromy, kterým se loupe kůra. Nejznámější je stříbrná bříza, které se může krásně bílá kůra sloupnout pomalu v arších, které vypadají jako papyrus (a dá se na kůru opravdu psát). Roste tady i jinde v USA.

Tady na Jihu také roste eucalypt, kterému se loupe kůra (nejvíc na Floridě), nebo třeb Sycamore. Přímo tady je nejznámější Crepe Myrtle, jeden máme přímo na zahradě. Tahle kůra se při odloupnutí stáčí, takže na zemi pak leží kůrové ruličky. A některé zdejší kmeny stromů také mají téměř erotické tvary a "pukliny" :)

Zdejší borovice mají kůru, která je často hodně popraskaná (přijde mi, že víc, než evropské). Já si občas při procházce nějaký kus odlomím a vracím se vzpomínkou do mlaádí, kdy jsme na chatě ze silného kusu kůry vyráběli lodičky. Z vydlabaných jsme dělali buď plachetnice (plachta byl kus listu na klacíku), nebo jsme sli chytit "pasažéra" - luční kobylku. Dali ji do lodičky a pustili do sudu s dešťvou vodou. Kobylka ovšem nebyla trouba a téměř okamžitě vyskočila.

Z. Yga 16.4.2019 11:57

OTéčko

OTéčko - včera se k nám vrátilo jaro a tak tady je 28 fotek, jak to teď u nás vypadá.

http://yga.rajce.net/2019_Zacatek_druhe_poloviny_dubna

Z. Yga 16.4.2019 9:57

Milý Jirko.

Australské stromy jsou nádherné - především blahovičníky se mi líbí. Ta jejich různorodá kůra, která je chrání před požáry mne plní údivem. A jak krásně to u vás kvete - skoro tak krásně, jako u nás (:o))).

T. Zana 16.4.2019 7:34

Stromy!

Georgi, příroda u vás je zvláštní a rozmanitá. Jsem ráda, že se o ní takhle dozvídám.

Úžasné fotky!

Z. Xerxová 16.4.2019 6:24

hezký den

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Další dílek australské skládačky. Zajímavé stromoví máte kolem sebe