15.6.2021 | Svátek má Vít


MLSOTNÍK: Le Marché du 14 Juillet

14.8.2020

Francouzské trhy 2020 na Kampě

19. července 2020 – nádherné letní nedělní ráno. Škoda zůstat zavřená doma mezi čtyřmi stěnami. A tak se oblékám a vyrážím do centra Prahy. Cestou tramvají č. 17 si všimnu teploměru u benzinové pumpy na Belárii – krásných 19 °C.

Blankytné nebe s beránky. Vystupuji na zastávce Národní divadlo a pokračuji dál po nábřeží ke Karlovu mostu. U řeky sedí či plavou ve skupinkách kachní rodinky, mámy učí vše potřebné svoji drobotinu. Na řece kotví šlapadla a plují výletní lodě. Podloubí u Karlových lázní je v této ranní době liduprázdné.

Francouzské dny, červenec 2020, Praha

Obchůdky se „zaručeně českými suvenýry“, jako jsou „matrjošky“, jsou ještě zavřené. A Karlův most – po deváté ráno – jen pár návštěvníků. Jen několik karikaturistů a pár stánečků s originálními šperky – je ještě příliš brzy. I Staroměstská mostecká věž je přístupná až od 10:00. Projdu se po mostě až ke schodům, vedoucím na Kampu. Shora vidím přímo na stánky na trhu.

Francouzské dny, červenec 2020, Praha

I zde se vše teprve připravuje na příchod návštěvníků. U Paula už jsou na kupce připraveni, a tak si dopřávám croissant s kozím sýrem a brusinkami. Stánek za stánkem se pomalu, ale jistě plní různými laskominami, od sýrů, tartaletek, klobásek, paštik, mořských plodů, spousty vín, až po mýdla a sáčky s levandulí… Ostatně pokochejte se sami v galerii zde.

Francouzské dny, červenec 2020, Praha
Francouzské dny, červenec 2020, Praha
Francouzské dny, červenec 2020, Praha
Francouzské dny, červenec 2020, Praha

Trh se na pražské Kampě konal již potřinácté, a to v rámci oslav u příležitosti jednoho z nejvýznamnějších francouzských svátků – pádu Bastily. Na výběr byly připraveny tradiční lahůdky z Le Marché, bretaňské palačinky, korsické speciality, bramborové koláče z oblasti Limousin, nebo vína od Chateau de Croute… a jako letní drink aperitiv Lillet z oblasti Bordeaux.

A votre santé!

Foto: Jitur. Fotoalbum najdete zde.

http://www.praguecityline.cz/kalendar-akci-v-praze/akce/francouzsky-trh-na-kampe

Jitur Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!