Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

OT - teď jsem dovyrobila 10 malých sklínek rybízové marmošky, směs červený a černý, černého bylo tentokrát víc. Naštěstí mi ho včera natrhala snacha s Matějem, ještě si odvezli domů na bublaninu.

A je po rybízu - hurá ;-D

Foto

Nám naštěstí těch pár stromků, co jsme vysadili, chcíplo. Stejně je linecké lepší s meruňkovou nebo višňovou marmeládou ;-D

ŠM

krásně ti to kvete, to je fakt..štětka je dvouletka? Já ti nevim, mi to tam furt roste,likviduju je letos rondupem, vyrejpat nestačí...

ZJ

Z. Jajka

8. 7. 2024 14:12

Á, děkuji za varování. Totiž jedna kvetla předloni, loni byly jen růžice při zemi v hojném počtu a letos to všechno kvete...

Foto

Krásně ti zahrada prospívá a kvete, Jajko. Krásné pokoukání :-)

Foto

Nádherně to v Modřanech kvete, jen co je pravda. Hledíkům a lnicím se u nás říká kačenky (po zmáčknutí květu po stranách se jim otevírá "zobáček", jako děcka jsme si s tím moc vyhrály). Motýlek je běloskvrnáč pampeliškový a u nás jsou snad nejčastějšími motýlky - koncem jara je jich plný les. Inu, jih se pomalu přesouvá ku Praze.

Kocourkovi držím palce do dalších pohodových let. VV

Foto

Krása, Jajko, ostatně jako vždy, to já fotím jen polní kvítí a plevele všeho druhu.:-) To huňaté kvítko je taky moc hezké a nějak vidím ještě další kožíškový ksichtík pod jeho bradou ,úplně to vypadá jako další drštička.;-DR^V

Foto

To huňaté kvítko mi silně svojí pozicí připomíná naše huňaté kvítko- Káju, jen barvou se liší, Kája je černobílý - bříško bílé :-) . Je zajímavé, že kočky jsem takhle spát nikdy neviděla.

Foto

L83i22k23a 56L98i77k51a

8. 7. 2024 11:26

A toho motýlka jsem si vyguglila, v životě jsem o něm neslyšela a nepamatuju se, že bych ho viděla 8-o

Foto

Já už ho někde fotila, ale jméno jsem úspěšně zapomněla. Ještě že máme Ygu!

Foto

Krásné kvítí, moc krásnéR^. To jsou holt ty zelené ruce, ty moje jaksi zelené nejsou;-D

Foto

Krásné kytičky. R^Taky se mi v jednom truhlíku objevily hledíky, vůbec nevím, kde se tam vzaly. Letos jsem truhlíky neosazovala, použila jsem je jako zátěž na plachtu zakrývající trámy připravené na terase pro stavbu pergoly. Mamka je měla na zahradě vždycky, říkala jim zaječí hlavičky.

Foto

Taky jsme je mívali doma na zahradě, pro změnu jsme jim říkali pejsci:-)

ZM

Z44. 41M69a20t41y22l85d34a

8. 7. 2024 10:03

Kvete ti to moc hezky, Jajko. Orlíčky mám taky, ale modrobílé. Vyseměňují se všude. Já mám momentálně radost z rudbekií jen žlutých i oranžovožlutých, konečně se mi rozrůstají.

Foto

L58i43k34a 32L22i88k91a

8. 7. 2024 6:30

Ta béžová sasanka, ta je! Ty barevné orlíčky ovšem taky. Vůbec ti to tam kvete parádně, Jajko, včely a čmeláci a vůbec hmyzáci se radují. Viděla jsem tuhle kytici z hledíků, doplněnou nějakými astřičkami, a vypadala nádherně.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz