28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

Fotorok 2021 – červen s nostalgickou tečkou

Jaký byl letošní červen? Co si budeme povídat, letošní červen se mezi top červny tohoto a asi i minulého století nedostane...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 8.7.2021 21:04

Milá Ygo, Terky i švagra je mi moc líto. Věřím ale, že Terka se dá brzo dohromady a že vám krásné a veselé vzpomínky pomohou zmírnit smutek a bolest nad Liborovým odchodem. Škoda ho, pěkný chlap, a tak mladý! Takoví by ještě odcházet neměli.

Z. Yga 9.7.2021 13:05

VV

Z. Hanča 7.7.2021 19:01

Milá Ygo, věřím tomu, že kdyby šel nějaký časový úsek vymazat, budeš gumovat červen vší silou, ale bohužel to není možné, a tak i neblahé a smutné události přicházejí, někdy až příliš rychle za sebou, dřív, než se člověk stačí vzpamatovat. Terezka se jistě uzdraví a švagra je mi líto, odešel v poměrně mladém věku. Je hezké, že vzpomínka na něj je veselá, když on sám byl veselý člověk. Asi by se mu to tak líbilo.

A dnešní top foto je pro mě řada koňských hlav! :-)

Z. Yga 7.7.2021 21:40

Máš pravdu, Hančo, na některé časové úseky by člověk radši vyzmizikoval... Řádka koňských hlav se mi taky líbí :-)

M. Crossette 7.7.2021 16:41

YGo, tak tohle je velice smutná nostaligcká tečkaV a je mi Marušky s rodinou stejně jako vás všem ostatním. Podle různých komentáří z cest, které jste splečně podnikali (nejen do ciziny) bylo jasné, že jste rodina skvěle sehraná a na sebe úzce navázaná a milující se. Pak není vůbec snadné se z takové nečekaní ztráty vzpamatovat. A jak píší ostatní (a fotky dokazují) Libor byl opravdu fešák a k tomu mohdý :-) Moc hezky jsi o něm napsala. Upřímnou soustrast !

Jinak zase krásné fotky, asi nejhezčí je tak stáj s konskými hlavami :-) Terčin kůň (teď nevím které jméno mu patří), se vytaženým jazykem snaží více zchladit, nebo ho má trošku přerostlý:-) Vím, že někdy i psům jazyky trochu extra plandají :-) A tobě ten zapletený mladistvý cop velmi slušíR^

Z. Yga 7.7.2021 18:36

Ano - troufám si tvrdit, že naše rodina opravdu hodně drží pohromadě a proto nás to všechny zasáhlo.

Kůň, co vyplazuje jazyk, je Finiga. To vyplazování je spíš zlozvyk - a zvládá z vyplazeným jazykem běhat i dostihy;-D

Jo cop - stále nezvládám jít ke kadeřnici, takže to je z nouze cnost. Konečně, ani Erník ještě není ostříhaný ;-)

T. Zana 7.7.2021 15:40

Někdy se to tak blbě sejde a je z toho měsíc na nejspodnější konci tabulky. Tobě se toho sešlo víc než zdrávo. Aspoň že tornádo se vám víceméně vyhnulo.

Ale vzpomínku na švagra jsi napsala hezkou, takhle se má vzpomínat na dobrého člověka.

Ehm, to prase bylo taky dobrý ;-D.

Nezbývá než ti popřát, aby červenec byl lepší V.

Z. Yga 7.7.2021 17:51

S tím prasetem - když si je tak představím, jak na tom dvoře podupkávali a spokojeně pokuřovali, netušíc, že jeden z nich to prase bude muset ubezdušit... ;-D;-D škoda, že jsem to neviděla. Jarek byl vždycky takový rachitik s hlavou v oblacích a Libor zase hoch, co si teorii upravoval na tělo, a praxi radši přenechal druhým. Byli božííí ;-)

A. Lex 7.7.2021 13:55

YGO, fotky jsem už loupala jako perníček včera večer. Všechny jsou krásné a švagřík byl kus hezkého chlapa R.I.P.

Z. Yga 7.7.2021 14:29

Tos je loupala přímo začerstva, protože tentokrát jsem článek i album dělala fakt na poslední chvíli. Většinou už mám fotky dávno hotové...

Jojo, s Maruškou tvořili moc hezký pár a holky se jim taky povedly. Konečně i vnoučata jsou k světu...

A. Bytová 7.7.2021 12:47

Ygo, říká se, že co tě nezabije, to tě posílí viď. Ale máš toho teda poslední dobou naložíno fakt dost. R^

A ten tvůj švagr byl štramák a prima chlap od pohledu.

Z. Yga 7.7.2021 14:26

To víš, někdy se to tak blbě naskládá...

L. Blaza 7.7.2021 12:31

Ygo objímám! Terce držím palce, aby se rychle hojila a tobě posílám pusu! V

Z. Yga 7.7.2021 14:24

Blážo děkuju.

Z. Lika 7.7.2021 10:37

Ad fotka "vsednout na kůň": to šikovné schodišťátko, to je skoro jako do letadla!!

Mýlím se, nebo Terku napadlo rajtovat i s tou nohou? ;-)

Z. Yga 7.7.2021 11:33

Kdyby měla Terka plastovou sádru, tak si myslím, že by jezdila aspoň Mafina, ale takhle se nevleze do třmenu ;-D. Ale ne, noha ji pořád bolí, má ji stále oteklou, takže do stáje jedeme tak maximálně jednou - dvakrát týdně. Tady dělala zábranu, aby Fíňa postála... a mně se to zdálo docela vtipné.

Schůdky jsou bezva nápad, protože při nasedání nepotřebuje nikoho na vyhození do sedla.

A. Lex 7.7.2021 14:00

YGO, jednou s námi jela Hubertovu jízdu slečna s nohou v gipsu, který měla v místě třmenu otesán na minimum Pssst tohle Terce neříkej!!

Z. Yga 7.7.2021 14:24

Když byla děcko, tak s nemlich takovou sádrou chodila do stájí minimálně kilometr pěšky (Jeník byl tvrďas a zavezl ji jen k ořechu, zbytek musela dojít). Ale holt už jí není třináct... ;-)

T. Zana 7.7.2021 15:42

Tu nohu co nejvíc polohovat, na židli, na stůl jako americkej šerif, prostě nahoru.

A. Lex 7.7.2021 13:58

YGO, schůdky bezva, takhle bych snad ještě vylezla do sedla i já! A jak už jsem nahoře , tak už by to šlo, ovšem sesednout bych musela zase přes schůdky. Řekla bych, že jsou to hiporehabilitační schůdky, pro bývalé rajťáky ;-D.

Z. Yga 7.7.2021 14:22

To víš, na oko jsou všichni frajeři, kteří na koně skáčou rovnou ze země... ale v reálu jsou ty schůdky hodně používané, je to o dost jednodušší. ;-D

Z. Lika 7.7.2021 17:32

Ono je to asi pohodlnější i pro toho koně - žádné lomcování, rvaní za sedlo, padání... ;-D

Z. Matylda 7.7.2021 10:13

Škoda dobrého člověka. Nalítáš se,ale Terka časem sroste. A fotky zas výborné!

Z. Yga 7.7.2021 11:29

Dnes se vrátila od ortopeda - ještě tři týdny sádra a pak dlouhá rehabilitace. I když předpokládám, že u ní to bude hlavě hyporehabilitace ;-).

Z. Lika 7.7.2021 13:54

Tohle nemá cenu uspěchat. Ale jinak častá klasika - prázdniny v sádře. Přeji bezvadné zahojení.

T. Zana 7.7.2021 15:44

Na fotky se těším, ale to až doma, na mobilu toho člověk moc nenakouká.

Z. Lika 7.7.2021 17:32

Potřebuješ větší mobil!!

Z. Jenny 7.7.2021 8:29

Ygo! Dnes je to tedy červnové na ostří nože, takový červnový balanc. Švagříčka je mi líto, musel to být milý parťák do deště ,jak se říká. Jináč Ti přeju hodně sil a Terce a koníkovi taky. Z Frama je krásný kousek a vím, že mají sílu jak bejci, Pájin Chicouš je taky pěkná pára,zkusila jsem sama,oni mají v očích takovou podivnou divokou jiskru! Hlavně ať už je líp! R^V

Z. Yga 7.7.2021 11:27

Fram je zatím pořád zlatíčko a dá si říct, ale když nečekaně zabere, tak mám co dělat, abych patami netrhala asfalt ;-D. Jeho jediná neřest je štěkání na ostatní psy - ale narozdíl od Brooke a Ernesta na ně štěká proto, že by si chtěl hrát a ne je ubezdušit ;-). Miluje zvířata, lidi i děti, u koní je klidný a dokonce ani tam nehoní kočky - zkrátka pes ideál (i když pro mne by mohl být o polovinu lehčí ;-)).

E. Žampachová 7.7.2021 8:08

Jo ještě OT. z naší smečky. Máme dobré i špatné zprávy. Ginnin bratr Ron již pomalu spěje ke konci. Ochrnul a jen leží, venčí se jen s dopomocí. Má už prázdný pohled psa na odchodu. Jediný, kdo ho ještě na pár minut vrátil do života byla malá Laudie, která se s ním jemně okusovala. Byli jsme se rozloučit.

Jinak varuji před předávání štěňat některým organizacím, vychovávajícícm takzvaně "asistenční psy" Spolehlivý je Help pes. Paní, co odchovala vrh na naší Gaie jiné organizaci svěřila štěně, za skoro 2 měsíce se vrátilo vyhublé naštěstí ne moc zrazené. Je trochu hyperaktivní - pokud by někdo měl zájem o milého praštěného fletíka necelé 4 měsíce, asi bez ambicí k výstavám a výcviku, jen má základní poslušnost, Lika dá na mě kontakt. Ale fakt jen do spolehlivých rukou.

No a poslední zpráva - Skye s Alfem byli na Rožmberském poháru, což jsou jedny z nejtěžších vrcholových zkoušek. Skye ještě blbla,není po štěňatech srovnaná, ale dokončila. Sice opět s odřenýma ušima, ale 4 psi z 22 ani to ne. Ovšem Alf byl hrdina. Byl na 2.! zkouškách v životě. Měl pár chyb, něco z nezkušenosti psa, něco z nezkušenosti vůdce, ale došel velmi pěkně 11. z 22 psů a je další včestranný Tercius! A to tam letos byl výkvět.