Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ZANINY CESTY: Kví, kví, kvíz 4

Tak tady prosím máme čtvrté pokračování vašeho (doufám) oblíbeného kvízu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Tak asi polovinu jsem poznala, bratry Čapky a stavbu Jurkoviče jsem nedokázala umístit, a za co se tluču do hlavy - KONOPIŠTĚ - kolikrát jsem tam byla a nevzpomněla jsem si.;-D

0 0
možnosti
Foto

Ono to Konopiště bylo hodně netypické:-))

0 0
možnosti
Foto

Zano skvělé. Tedy jelikož to čtu až teď, tak jsem nemusela hádat a rovnou "všechno vědět":-). Ba ne, převážně jsem pohořela .ale i tak se krásně pokoukala.

2. - sice odpověď jsem nevěděla, ale desce se zasmála. 3 - poznala jsem pány, ale kde socha stojí už ne, ale mělo mě to napadnout. 4.-Luhačvocie jsem nepoznala, ale právě díky tobě už začínám poznávat stavby Jurečkovu arch. 5.- ano, typovala bych správně a pamatuji se, žes někde jinde ukazovala náhrobek "otce Broučků" který tam na hřbitově je 7. - tuhle katedrálu jsem pozhala hned, z Bavorska jsme do Plzně (nebo přes ní) jezdili často, dokonce jsme v ní 2x stihli mši sv. 9.- hanba by byla, kdybych město nepoznala, když už jsme tam povinně brali všechny naše am. přátele při návštěvách v Něm.

Ostatní jsem nepoznala, ale děkuji za skvělý kviz a tak výborné popisky jednotlivých fotek.. U č. 11 - a "vodácké lahůdky"- to fakt tam Sázava občas zatopí tyhle balvany natolik, aby byla sjízdná?8-o

Omluva, že odpovědi jsou sražené dohromady, odděleně v řádcích to nešlo, bylo to moc dlouhé.

0 0
možnosti
Foto

Maričko, díky za hezky podrobný komentář R^. Sázava se dá sjet i v oblasti Stvořidel, ale někdy to fakt může být problém, poslední léta byla suchá a nešlo to.

0 0
možnosti
Foto

L87i95k17a 23L59i69k88a

10. 1. 2024 20:53

Teda že se Bobří řeka jmenuje jinak, to mě dostalo ;-D Taky nevím, proč jsem si myslela, že Čapkové (aspoň že ty jsem poznala) stojí ve Strži. Aspoň že tu Plzeň jsem trefila. Zano, bezva kvíz, je to taková lákavá ochutnávka, co všechno může člověk vidět. R^

0 0
možnosti
Foto

Njn, on pan Foglar byl, co se lokalit týče, hodně tajnosnubný. Vezmi si jen ty letité spory o to, kde vlastně jsou ta pravá Stínadla ;-).

A jasně - můžeš si podle kvízu plánovat dovolenou ;-D.

0 0
možnosti
Foto

A85l37e95n74a 67A41l66i22m18o

10. 1. 2024 19:34

Tak to, co jsem myslela, že vím, jsem věděla správně, ta tutovka byla Plzeň. Až mě to překvapilo, jak jsem chytrá;-D;-D;-D

0 0
možnosti
Foto

A hned je člověku líp, že jo :-)R^.

0 0
možnosti
Foto

No super, ty, co jsem věděla, jsem věděla správně!! ;-D Teda akorát ty Pančavské vodopády jsem směnila za Mumlavské ;-). Jo - a Stvořidla jsem též věděla, i když jsem pak zaváhala s tím hochem od bobří řeky ;-). Kdysi jsme tam trampovali - vzpomínka na mytí hlavy, kdy voda byla tak ledová, že mi přímo stahovala kůži z hlavy ;-D;-D;-D.

0 0
možnosti
Foto

No jo, krkonošské vodopády se pletou. I když Mumlava má na výšku - nevím, pět metrů možná. Ale zase tam teče pořádná voda a ne jen pramínek :-).

Mytí hlavy ve studené vodě je zážitek, který se nezapomíná ;-D;-D.

A jsi šikovná R^.

0 0
možnosti
Foto

Taky bádám, což o to. Jedno místo vím, znám. Další dohledávám dle indicií avšak kde kojila rebelka Dagmat, tak na to musím fakt počkat. Zano díky, je to zábava!R^V

0 0
možnosti
Foto

Milá Jenny, mám radost, že tě to baví, to je cílem kvízu R^.

Kojenému synkovi bude odhadem tak pětadvacet, docela by mě zajímalo, jak tuhle pamětní desku snáší ;-D;-D.

0 0
možnosti
Foto

Tak jsem si to dohledala. Věděla jsem 4, 2 jsem tušila správně (ale musela se ujistit), ostatní jsem gůglila. A ta cedule ;-D

0 0
možnosti
Foto

Ta cedule je super, že jo ;-D.

0 0
možnosti
ZJ

Z. Jajka

10. 1. 2024 13:16

Něco vím (ty sochy), něco tuším a zbytek půjdu hledat :-)

0 0
možnosti
Foto

Chválím, to je správný studijní přístup :-).

0 0
možnosti
ZJ

U nás z -15 až 20 předchozích dnů a včerejších -12 to přeskočilo na -5, takže vedro!:-)

Poznala jsem asi dvě místa. U toho vodopádu vylitého z kýble jsi byla nedávno, ne? Lidové mudrosloví mě utěšuje, že když si počkám, tak se dočkám.

0 0
možnosti
Foto

Páni, u vás je tepleji než tady (momentálně -6 a to svítí slunce).

Ano, dobře si to pamatuješ, vodopád jsem kontrolovala relativně nedávno (i když ta fotka je starší).

Jasně, odpovědi zodpovědně dodám ;-).

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz