28.1.2021 | Svátek má Otýlie


FOTOČLÁNEK: Zimní zelený svět

6.2.2014

Modrá obloha, bělostný sníh, zubaté slunce, zimní krajina. Kdepak! Letošní zima je teplá, šňůry tmavých, mlžných dní, na zemi povrchové bláto – celkový dojem šedohnědo. Je to zimní období beze sněhu a mrazů, celkově suché, vlhkost z mlh dokáží zachytit pouze různé druhy mechů a lišejníků, které v této zimě-nezimě tmavých dnů kupodivu dobře prosperují.

Stálé povrchové bláto, období zablácených psů, bot a oblečení, špinavých aut, neustále rozsvícená světla v domech, kde je tma.  Již dlouho jsem neužila mlhovky na autě jako letos! Snad už inverzní depresivní počasí pomine.

Jednoho dne konečně vysvitlo sluníčko, pohled na okolní svět zkrásněl a i ten zablácený pes nebyl tak špinavý jako jiné dny :) Takové okamžiky je škoda nechat proklouznout mezi prsty.

Popadla jsem foťák, Ajvinku a vyrazila ven do lesa, nafotit alespoň nějakou tu zeleň, když už okolí, sice rozjasněné sluncem, moc barev v tuto roční dobu neposkytuje. Vznikl soubor fotek prozářený různými zelenými barvami, které sice v celkovém pohledu v lese nejsou tak výrazné, ale z pohledu makra je to Zelený Svět :)

A tady je album:

 

Alex Neviditelný pes