22.1.2020 | Svátek má Slavomír


FOTOČLÁNEK: Zima – nezima

3.2.2014

Otevřeli jsme velmi kvalitní sýkorčí bufet, viz video (to tedy moc kvalitní není...) tady: http://jagri.rajce.idnes.cz/Bufet_pro_sykorky/#ptacci.jpg

A za druhé jsem v prosinci narazila u řezníka na pravý hovězí lůj! Zadarmo! No nevezměte si to k tomu uzenému kolenu... Toho loje jsem dostala asi kilo. Něco jsem pověsila hned a něco schovala do mrazáku. Jasný signál pro zimu, aby otálela.

První známky jara jsem našla o Vánocích, pod tisem byly značně povyrostlé sněženky a na trávníku jedna sedmikráska vedle druhé (my prosím trávní nemáme, my máme plevelník sedmikráskový).

V lednu jsem několikrát obešla zahradu s fotoaparátem. Předminulou neděli jsem našla první talovíny. Jaterník kvetl už od začátku roku. Petrklíče, jasmín a vínový barvínek kvetou od listopadu... Kromě sněženek pod tisem - už jsou tam dva trsy - rozkvetly i sněženky u lavičky.

To už zimu asi namíchlo, přece se nenechá přeskočit a tak přichystala mráz.

Napadl první sníh a já večer po práci, potmě a tudíž s baterkou, šla okouknout sněženky. Byly napůl zasypané sněhem, stonky křehoučké jak tenké ledové nudličky. Opatrně jsem je otrhala. Na dlani hadrovatěly... Dala jsem je do skleničky s vodou a do chladu. Vzpamatovaly se, dostaly vázičku a mezi oknem zdobí ještě dnes. Takhle rozkvetlé by venku tolik mrazivých dní nepřežily...

Fotky jsou tady: http://jagri.rajce.idnes.cz/Zima_nezima

Jajka Neviditelný pes


TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.