19.10.2019 | Svátek má Michaela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vave 3.9.2018 20:53

Re: Vave, moc krásná pohádka i fotky

Já jsem taky různé dýně, cukety, okurky i ten meloun dost podceníla. Jsou to šílené "Adély" a zabírají velký prostor. Napřesrok musím mít dýně mimo zahradu a okurky ukáznit hned od začátku.

Z. Vave 3.9.2018 20:51

Re: Vave, moc krásná pohádka i fotky

Děkuju Ti za pochvalu, Maričko. Nějak mám v sobě stále pocit, že by se toho dalo a mělo stihnout víc, že spoustu času promarním. Ale nejspíš je všechno tak, jak to má být. :)

Veverky u nás na zahradě nevídám, ale takhle se popelí venkovní kočička Zuzanka. Mám vždycky radost, je to znamení, že se u nás cítí v bezpečí.

Z. Vave 3.9.2018 20:47

Re: Pěkně jsi to čertům nandala

Úroda je veliká, stejně jako u vás je všechno ovoce drobné, ale je ho spousta a láme větve.

Děkuju Ti za pochvalu, ale to ne já, to víla Netřebka. :)

Z. Vave 3.9.2018 20:45

Re: Už je dobře

Ano, je dobře, že léto končí. Zrovna o tom jsem mluvila o víkendu, že jsem v posledních letech touto dobou vždy z léta už unavená, z tohoto ale obzvlášť. A stejně jako pan hajný si myslím, že zima bude pro přírodu katastrofa. Rostliny jsou oslabené a pro zvěř bude málo potravy. Bude to boj o přežití. :(

Z. Vave 3.9.2018 20:42

Re: Milá Vave

Děkuju Ti za pochvalu pohádky. Po čertech mě bavilo ji psát. :)

Taky doufám, že se do rybníčku dostalo alespoň trochu vody. Na Hájence, kde jsem byla na firewalkingu, je v koupacím rybníčku o metr méně vody. V květnu jsem tam skákala a plavala, teď by to nešlo, i kdyby bylo teplo. Byl to tak smutný pohled, že jsem ani nefotila.

Z. Vave 3.9.2018 20:39

Re: Milá Vave,

Děkuju Ti, milá Jenny. Myslím, že pár těch březových čertů si dám do zahrádky k plotu, na ně si postavím křesílko a možná si tam někdy i trošku zatancuju. :)

Z. Vave 3.9.2018 20:37

Re: Milá Vave,

Děkuju, milá YGO. Pár přesunů na zahradě ještě bude, na trvalkovém záhonu musím rostliny jinak seskupit a maliny dát na lepší místo a tak podobně. A pak dám až do jara pokoj. :)

O víkendu jsem tančila pře uhlíky, po nich i kolem nich, bylo to parádní, ostatně jako vždy. A pršelo a bylo i sluníčko, a všechno se to krásně prolínalo.

Z. Vave 3.9.2018 20:33

Re: Vave

Děkuju, Dede, potěšila jsi mě.

Nebe tu máme opravdu vysoké i široké. A krásná oblaka i západy slunce, to se to pak fotí. :)

Z. Vave 3.9.2018 20:25

Re: Tak doufám,

Zahrada se krásně zalila a dokonce i tráva začíná rašit. Bohužel se zaradovaly i plevely, to bude mazec.

Z. Vave 3.9.2018 20:24

Re: hezký den

Děkuju, Xerxová. Zahrádka teď bude mít vegetační pauzu. Rajčata už sice začínají praskat, ale chci jim dát šanci dozrát, a máslová dýně se teď úplně zbláznila. A maliny také stále plodí. Takže s nezbytnými přesuny rostlin chci ještě počkat.

M. Crossette 3.9.2018 20:14

Re: Vave, moc krásná pohádka i fotky

Ještě doplnění. Napsala jsem, že žasnu nad lopotou, ale nenapasala jsem, jak krásnou mate zahrádku. Zakomponuješ do ní tolik cik-cak cestiček, že se celý ten prostor vypadá mnohem větší, než možná je.

Když jsem viděla listy vašeho melounu, vzpomněla jsem si na našeho mladého souseda. Když se přisěhovali, založil si menší zeleninový záhon před domem. Jednou jsem se s ním u záhonu bavila. Měl tam fazole, mrkev, rajčata atd. A take sazenice, u kterých mu povídám "já vy jste si zasadil dokonce i melouny, ale na ty vám ohrádka záhonu nebude stačit". Soused na to, že to nejsou melouny, to budou okurky. Sice jsem trochu nahlas zapochybovala, že listy okurek nejsou tak vykousané, ale vypadal, že mi nevěří, tak jsem to nechala. No a pak po čase jsem viděla tyhle velevykousané listy plazit se několik metrů mimo jeho ohraničený záhon. Ale opravdu mu vyrostlo asi 6 melounů (co byly z dálky vidět, možná jich bylo víc). Jejich dva malí klici si po dozrání jistě pochutnaly :) Ale další rok už je zasazené neměl.

M. Crossette 3.9.2018 18:56

Vave, moc krásná pohádka i fotky

prostě nestačí žasnout nad vaší čilostí na zahrádce. Vždyď jen toho kamení,co musíte navozit(nanosit), špalíčků nařezat, kytek a keříků vsadit....to je prostě neuvěřitelné! A Ty ještě navíc jen tak "protože je venku horko" stihneš udělat (dodělat)tři quilty ?!?! Nafotila jsi úžasné západy slunce a krajinu, vyčerpanou vedry a suchem. Sice má na pohled stale kouzlo, ale to vyčerpání musí přírodu bolet. A přesto je úroda jablek, hrušek ,švestech, šípky a trnky dozrávají. Jen o hodně drive, ale třeba až ovoce stormy setřesou, troche se jim od té váhy uleví a dokáží se po dešti (až ho bude zase dost) rychleji vzpamatovat.

Dneska ráno jsem viděla zajímavý úkaz. Pod velkým cykasem si teď rády lebedí kočky, protože je tam stín. A všimla jsem si, že je tam dost "rozválená" hlína i když tam kočky jen vlastně nehybně leží. Ráno jsem stála u dřezu odkud oknem na cykas vidím. Kočky byly všechnu uvnitř a já překvapeně koukám, jak se pod cykasem popelí veverka! "Serfovala" tam, válela se a vrtěla na zádech (nožky nahoře) a vůbec se chovala jako Trixie, když se takhle "popelí" na trávě. Takže teď už vím, kdo tam tu hlínu rozvaluje - ne kočky, ale veverka. Viděli jstě někdy tohle veverky dělat?

Z. Matylda 3.9.2018 16:23

Pěkně jsi to čertům nandala

v té pohádce.

Spálená země je i u nás. Všem je to moc líto, kdyby trochu pršelo, byla by nádherná úroda. Takhle ovoce opadává, jablíčka jsou malá, ale je jich tolik, že je vidět hodně polámaných stromů. Mám dojem, že dokud příroda funguje tak jak má a úroda je každý druhý rok, jsme tohoto ušetřeni....

A. Lex 3.9.2018 13:39

Už je dobře

že léto končí! To není jenom můj názor, ale mnoha lidí, ve kterých tento průběh léta způsoboval úzkost a strach. Ano, na Tvých fotkách je stejně spálená a zničená krajina jako u nás.

Dnes jsem na ranní prochajdě doprovázela našeho stařičkého bývalého hajného. Je mu 95 let a takovou katastrofu od svého adjunktování, ještě v lichtenštejnských lesích, nepamatuje. A tak jako mně učil celá ta léta co zde žijeme, tak i dnes mi dal radu. Teprve na jaře bude vidět ta pravá katastrofa!

T. Zana 3.9.2018 13:04

Re: Milá Vave,

Já na fotky taky až později - těším se!

T. Zana 3.9.2018 13:03

Milá Vave

To byla zase hezká pohádka:-) Ta tvoje víla je opravdu šikovná a pohotová (mobil mi vnucuje slovo pohodová - tak to taky :-)

Snad už ta vedra přešla a i nějaká voda bude, aby kačky nemusely plavat v louži blátivé vody.

Hezký podzim všem!

Z. Yga 3.9.2018 11:35

Re: Vave

Takhle to taky znám. Letos na zpáteční cestě - odjezd ve tři ráno ze Šibeniku a pět a dvacet stupňů, po průjezdu tunelem Sveti Roh a stupňů třináct ... ovšem doma už zas bylo přes třicet (:o))

Z. Jenny 3.9.2018 10:15

Milá Vave,

krásná Netřebka! Ta má ale hlavičku! Čerti tam budou možná zadupáni dodnes. Tak jim třeba. Díky tobě mám krásné ráno! Fotky paráda, zahrádka se nááádherně vylupuje, té práce! Další fotky zhltnu až večer, MLP na mně hartusí ať už jedeme na chajdu, musíme sbírat švestky do sudu a psové už mají obojky na krku a tak taky stepují,pořád mně někdo honí asi na ně zavolám chytrou Netřebku. :-))

Z. Lika 3.9.2018 9:40

Re: Vave

Děkuji, Dede. Zatím to vypadá, že začátek bude stejně efektní jako před pár lety - cesta Evropou promrholená a chladná, pak průjezd Svatým Rochem a střih! Prudké slunce a jasná obloha. Doufám, že tentokrát se obejdeme bez vichru.

Z. Yga 3.9.2018 9:27

Milá Vave,

Dneska zase nádhera. Tvoje pohádka - ach, že víla Netřebka netancovala po čertech už v červnu! Ale i tak jsem ráda, že aspoň teď a její čarovné tancování mělo dosah až na jih Jižní Moravy - děkuju!

Zahrádka se mění ze dne na den - tvá vize se stává skutečností a je to úžasné dílo. Budou k vám chodit školní výpravy a jezdit zájezdy důchodců!! Krása nesmírná. A už teď se těším na další proměny, protože je mi jasné, že ještě není zdaleka hotovo(i když já bych už nepřesadila ani stýblo!).

Fotky krajiny - je u vás stejně vyprahlo jak u nás, to sucho je opravdu zničující. Přesto je to krásný kus naší země.

P.s. doufám, že jsi i přes déšť o víkendu tančila - ať už po čertech nebo po uhlících nebo v mokré trávě.

D. Ruščáková 3.9.2018 9:01

Vave

dnes máš prostě dokonalou pohádku a moc hezké fotky - u tebe je vždycky takové neuvěřitelně vysoké nebe... nad kopci to tak prostě nevyzní.

Zahrádka ti roste pod rukama neuvěřitelně - jak už jsem ti psala, nejspíš se stane součástí vaší místní naučné stezky a lidi se na ni budou jezdit koukat:))

Liko, užij si dovolenou! Od každého něco - vlny, vítr i klidné moře...:))

Z. Lika 3.9.2018 8:28

Tak doufám,

že dnes víla Netřebka konečně pořádně nasákne a leccos se ještě stačí zazelenat. Aspoň ty cukety.

Zahrada se pěkně vylupuje, to je opravdu ohromný kus práce. Díky za pěkné počtení a pokoukání při pondělku.

Z. Xerxová 3.9.2018 6:45

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

Krásná čertovská pohádka a moc krásný pohled na krajinu. Je vidět, jak tě zahrádka baví - proměňuje se neskutečně