26.5.2020 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FOTOČLÁNEK: V kraji víly Netřebky, aneb Rok na Poděbradské roviněVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 4, poslední: 3.9.2018 20:53, přehled diskusí

Vave, moc krásná pohádka i fotky:
Autor: M. Crossette Datum: 3.9.2018 18:56

prostě nestačí žasnout nad vaší čilostí na zahrádce. Vždyď jen toho kamení,co musíte navozit(nanosit), špalíčků nařezat, kytek a keříků vsadit....to je prostě neuvěřitelné! A Ty ještě navíc jen tak "protože je venku horko" stihneš udělat (dodělat)tři quilty ?!?! Nafotila jsi úžasné západy slunce a krajinu, vyčerpanou vedry a suchem. Sice má na pohled stale kouzlo, ale to vyčerpání musí přírodu bolet. A přesto je úroda jablek, hrušek ,švestech, šípky a trnky dozrávají. Jen o hodně drive, ale třeba až ovoce stormy setřesou, troche se jim od té váhy uleví a dokáží se po dešti (až ho bude zase dost) rychleji vzpamatovat.

Dneska ráno jsem viděla zajímavý úkaz. Pod velkým cykasem si teď rády lebedí kočky, protože je tam stín. A všimla jsem si, že je tam dost "rozválená" hlína i když tam kočky jen vlastně nehybně leží. Ráno jsem stála u dřezu odkud oknem na cykas vidím. Kočky byly všechnu uvnitř a já překvapeně koukám, jak se pod cykasem popelí veverka! "Serfovala" tam, válela se a vrtěla na zádech (nožky nahoře) a vůbec se chovala jako Trixie, když se takhle "popelí" na trávě. Takže teď už vím, kdo tam tu hlínu rozvaluje - ne kočky, ale veverka. Viděli jstě někdy tohle veverky dělat?

Re: Vave, moc krásná pohádka i fotky:
Autor: M. Crossette Datum: 3.9.2018 20:14

Ještě doplnění. Napsala jsem, že žasnu nad lopotou, ale nenapasala jsem, jak krásnou mate zahrádku. Zakomponuješ do ní tolik cik-cak cestiček, že se celý ten prostor vypadá mnohem větší, než možná je.

Když jsem viděla listy vašeho melounu, vzpomněla jsem si na našeho mladého souseda. Když se přisěhovali, založil si menší zeleninový záhon před domem. Jednou jsem se s ním u záhonu bavila. Měl tam fazole, mrkev, rajčata atd. A take sazenice, u kterých mu povídám "já vy jste si zasadil dokonce i melouny, ale na ty vám ohrádka záhonu nebude stačit". Soused na to, že to nejsou melouny, to budou okurky. Sice jsem trochu nahlas zapochybovala, že listy okurek nejsou tak vykousané, ale vypadal, že mi nevěří, tak jsem to nechala. No a pak po čase jsem viděla tyhle velevykousané listy plazit se několik metrů mimo jeho ohraničený záhon. Ale opravdu mu vyrostlo asi 6 melounů (co byly z dálky vidět, možná jich bylo víc). Jejich dva malí klici si po dozrání jistě pochutnaly :) Ale další rok už je zasazené neměl.

Re: Vave, moc krásná pohádka i fotky:
Autor: Z. Vave Datum: 3.9.2018 20:53

Já jsem taky různé dýně, cukety, okurky i ten meloun dost podceníla. Jsou to šílené "Adély" a zabírají velký prostor. Napřesrok musím mít dýně mimo zahradu a okurky ukáznit hned od začátku.

Re: Vave, moc krásná pohádka i fotky:
Autor: Z. Vave Datum: 3.9.2018 20:51

Děkuju Ti za pochvalu, Maričko. Nějak mám v sobě stále pocit, že by se toho dalo a mělo stihnout víc, že spoustu času promarním. Ale nejspíš je všechno tak, jak to má být. :)

Veverky u nás na zahradě nevídám, ale takhle se popelí venkovní kočička Zuzanka. Mám vždycky radost, je to znamení, že se u nás cítí v bezpečí.