7.3.2021 | Svátek má Tomáš


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok z okna 6

Voňavý červen 2019

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Enatae 9.7.2019 1:05

Re: hezký den

Já občas zavítám na nějakou promoci na Karlově univerzitě, takže jsem zvyklá pozorovat krásně pompézní, zdobné divadlo. Tady to - při vší úctě k akademickým kvalitám zúčastněných - vypadalo jako sbor ruských mužiků :) Že v tom úboru musí být příšerné vedro, o tom vůbec nepochybuju. Zajímavé bylo, že se jeden ze studentů při slibu nedotkl insignie a pedel ho zastavil a vyzval, aby slib zopakoval.

Z. Lika 8.7.2019 15:07

Re: To byl pěkný přehled :-)

Lípy nevoněly tam, kde víc foukalo - u nás v ulicích třeba voněly krásně, ale o kus dál na volném prostranství vystaveném fukéřům už ne. Platí to i o bylinách a pod., proto třeba v Británii květiny málokdy voní - vítr stačí silice vyfoukat.

D. Ruščáková 8.7.2019 13:12

Renato,

moc hezky ses zase koukala! Jo a ty dvoubarevné růže mám taky, moc krásně voní. Blahopřeju hřívnatci, zase další meta překročena:)) Tím blahopřeju i tobě, pro mámu je to vlastně stejně důležité:)) A jahody místo kytky jsou bezva nápad!

Z. Jitur 8.7.2019 11:51

tedy...

...úplně mne nadchla dvoubarevná růže - opět jak malovaná, ne focená. A obrázky z výstavy jsou taky úžasné...

Z. Dalmi 8.7.2019 11:21

Gratulace

k titulu (i matce) a poděkování za fotky. Jo, léto je krásné

Z. Lika 8.7.2019 10:30

Samá vůně a krása

Ohromně se mi líbí ta barokní růže, to je prostě nádhera. A zaujala mě velice minisérie "skrze", to jsou opravdu povedené obrazy. Mají rytmus a vtip.

Také blahopřeji Hřívnatcovi, kafe zřejmě zabralo :-)

Tohle vypadá na povedený červen, děkuji!

Z. Yga 8.7.2019 8:00

Krásný červen

Včera jsem si lebedila v albu, dneska v článku! Zajímavé umělecké výtvory, mnohé bych si klidně pověsila na zeď a vydávala za světového umělce (;o). Obrovská gratulace k získání balakaláře jak Hřívnatcovi tak jeho rodičům - určitě jsi se dmula. A jinak je vidět, že pokud se přírodě do toho nikdo nemontuje, poradí si nakonec se vším.

K těm lípám - u nás voněly velice velmi a dokonce tak intenzivně, že ráno přehlušily i smrad maloměsta (odpoledne to už ale neutáhly).

Těším se na červenec.

T. Zana 8.7.2019 7:53

To byl pěkný přehled :-)

A gratuluju Hřívnatcovi i hrdé matce! Vzpomínám na synkova bakaláře - to ještě žil tatínek a byl na něj hrozně pyšný (prece jen elektro je pro chlapa víc než moje "kupecká" :-)))

Nevím, proč letos nevoněly lípy, docela mě tím zklamaly.

Z. Xerxová 8.7.2019 7:24

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Krásný pohled na svět - od skrzplotek, po plnou Letnou... Gratuluju k bakaláři - a mimochodem v talárech a sametových baretech s těžkým řetězem na krku je většinou děsný vedro... Letos nám vysadila klimatizace (neutáhla to ve vedru) a měli jsme všichni dost :o)