26.11.2020 | Svátek má Artur


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok z okna 3

Březen 2019

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vave 3.4.2019 18:41

Pěkné jarní ohlédnutí,

Renáto. Překvapilo mě, o kolik jste v Praze napřed. Ale Praha kumuluje teplo, i moje paneláková zahrádka bývala napřed. Tady u nás je velmi větrno a bohužel i velmi sucho. Je to o strach, úplně chybí jarní tání a jarní deště.

M. Crossette 3.4.2019 18:02

Renáto, moc hezké fotečky jsi vybrala !

Vrby se mi líbily vždy. Ať už v zimním-posmutnělém hávu, nebo v jarním postupném zelenání. Krásné jsou i ty "kudrnaté", nevím přesně jak se jmenují. Ale ty většinou nejsou při řekách a nejsou tak velké. Asi je to nějaká zvláštní zahradní odrůda.

A děsně mi vadí řidiči, kterí mají tu drzost a sobeckost zaparkovat svoje nová či drahá auta takhle napříč dvou parkovacích míst. Jen proto, aby tu jejich drahotu náhodou někdo neškrábnul.

Vítr na nástupištích mi vyvolal vzpomínky na čekání na tramvaj, autobus, kde také nebylo kam se ukrýt před větrem a čím déle jsem čekala, tím víc jsem byla přesvědčená, že do "odskáču" nastydnutím, či rýmou.

Z. Matylda 3.4.2019 17:09

Tak nádraží s vichrem

známe důvěrně i u nás. V posledních letech se ty vichry jaksi nezastaví ani v létě... v zimě, na podzim a na jaře v nich člověk omrzá a v létě je to jako stát pod fénem. A protože to nikoho nenapadlo, že by se to tak mohlo stát, tak na nádraží je napodobenina stříšky s bočnicemi, kde jsem jednou zkoušela najít před větrem útočiště- a fučelo tudy velice velmi :) U nás na rovině když se vítr rozběhne, tak neví, kdy přestat... jinak fotky jsou moc pěkně jarní :)

Z. Lika 3.4.2019 11:54

Snad se dá schovat

aspoň za ty kadibudky, když hodně fouká. Ale pak je zase člověk po větru...

Líbí se mi, že březen na fotkách vypadá opravdu jarně, přiměřeně. A zastřešenou trojkolku jsem snad ještě neviděla, i když těch pidivozítek se rojí stále víc.

A zezelenalé vrby se mi moc líbí, koukám na ně vždycky úplně dojatě. Asi je to tím půvabem a jarní nadějí.

Díky za pěkný fotočlánek!

Z. Jitur 3.4.2019 14:56

Re: Snad se dá schovat

Díky za jarní fotoreportáž!

P. S. Zezelenalé vrby - letos si museli pospíšit hodně ti, kdož chtěli plést z vrbových prutů pomlázky... zelenat se začalo ještě v zimě...

Z. Yga 3.4.2019 8:41

Milá Renáto,

Dnešní fotočlánek mne velmi pobavil - nepraktické vozítko, které musí mít nutný doprovod bavoráku (:o)) a autobusové nádraží v Trutnově. Pravda, nejenom trutnovští jsou otužilí, i jihomoravané z naprostého jihu - ti dostali také nové autobusové nádraží, kde taktéž nejsou příčné přepážky (a že u nás taky dokáží dout větry) a hlavně - nad hlavama plexisklo, které téměř nebrání slunečním paprskům, by šimraly tváře čekajících - v létě tu tedy nastává inferno... jo, a na hajzlík si může cestující autobusem skáknout na sousední vlakové nádraží. To se teda teď opravuje (prý se bude podobou blížit původní budově ze začátku minulého století! no, doufejme, zatím to nevypadá), tak snad ty hýzly budou už na úrovni - doteď byly na úrovni Balkánu.

Materiál krav jsem poznala, i když mi k tomu dost dopomohl nápis na podstavci (:o)). A gepardoidi se předloni procházeli Brnem - myslím, že teď tam byly (nebo ještě jsou?) ryboidi.

JO a pro porovnání - tak vypadá jaro u nás v zámeckém parku. Konečně rozkvetly magnolie, ale jinak to tam kvete o sto péro.

Z. Yga 3.4.2019 8:42

Re: Milá Renáto,

Teda, TAK vypadá jako u nás. (:o))

https://yga.rajce.idnes.cz/2019_V_parku_na_zacatku_dubna

Z. Jenny 3.4.2019 8:36

Renato díky,

zajímavé,gepardi jsou bezva,jaro nám rozkvétá, fajn report. Jdu ještě na fotky zkoumat tu krávu. :-)

D. Ruščáková 3.4.2019 8:16

Renato

hezky ses dívala! Přiznám se, že dnes jsem se ošklivě uchichtla, když jsem viděla, jak ten velkej bavorák parkuje "na hulváta" :P Velmi často tak parkují ne "nešikovné ženy v malých červených autíčkách", jak se traduje ve vtipech, ale majitelé velkých a drahých aut - jako by dávali najevo, že je pod jejich důstojnost se... eh... rozčilovat (původně mě napadl mnohem expresivnější výraz:)) kvůli nějakým čárám parkovacích stání:))

Jaro máš pěkné, hospoda už fakt začíná vypadat lákavě a Trutnov? No... kolem náměstí máš plno hezkých uliček a určitě je tam množství kvalitních obchodů se sportovním vybavením:))) Já mám Trutnov ráda, ale jednak tam jezdím na skok a jednak autem, takže nemusím mrznout na místním autobusáku...:)) Jo, vlakové nádraží je taky hned nad Úpou! :D Místní jsou otužilí:))

T. Zana 3.4.2019 8:08

Ty vrby

Jsou teď nádherné. Moc jiného zeleného tady kolem Litovle nepotkáváme, ale o to víc vyniknou.

Prima reportáž z výletu :-)

Z. Inka 3.4.2019 7:31

ta kráva

je z Trabanta??

L. Písařík 3.4.2019 7:20

Dík

Preima fotoreport.

Z. Xerxová 3.4.2019 6:38

hezký den

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Vida - z kanceláře tě to vyhnalo i na výlet - takže fotky opustily i matičku stověžatou. Hezky se díváš na svět kolem sebe

Š. Matyášová 3.4.2019 6:33

dík za fotku vzduchotechniky do hospody

vypadá to,že tohle bude do kuchyně...jak mne při spatření té fotky zasvrběly prsty, hned bych si některé koousky osahala....

ale vrba i narcisky jsou skvostný...

Z. Jenny 3.4.2019 8:35

Re: dík za fotku vzduchotechniky do hospody

Ách jéje, profesní postižení, to znám. :-))