1.10.2020 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok v cípu Krušných hor 2016

Aneb jaký byl srpen na severu Čech

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 2.9.2016 18:36

Dalmi, je u vás opravdu krásně

což dokazují všechny fotky. Jako ostatním moc se mi líbí gymnasta Sorbon v disciplíně přeskoků "sloních bobků", jak jim tady říká manžel (podobně jako u Zany:)). A ty krásné nekonečné louky po kterých se může psí duo rozběhnout. No a vida další pes, který miluje ostružiny ! U nás je to jarní Trixina pochoutka (primo droba), Ejska si jich užívá o pár měsíců později.

Nejvíce jsem se ale nadchla psí boudou-domkem a vyřiď choti můj obdiv k jeho truhlářskému talentu. Nadchla jsem se nejen její velikostí, dokonce s okýnkem, ale hlavně její "předsíňkou" !!! Kdysi jsem tu jednu dobu chodili krmit psa, o blok dál od nás, který vypadal opuštěný, stejně jako dům na jehož zahradě běhal (tenkrát jsme netušili, že o pár let to budeme opakovat s Trixie!). Když už jsme uvažovali, že někam zavoláme, pes ze zahrady zmizel, možná zavolal někdo jiný. Pes měl na zahradě sice boudu, ale protože ležela přímo na trávě, silné lijavce a vítr do ní nafoukal bahno a listí. Takže dno boudy mělo silnou vrstvu bahna a chudák pes raději spal pod širákem v boudě jsme ho nikdy neviděli (byla pod stromem a bahno ve stínu nikdy zcela nevyschlo).Donesli jsme mu pod boudu dřevěnou paletu, ale pomohlo to jen trochu, do boudy navíc zatékalo. Ale od té doby jsem si začala víc všímat jaké boudy tu psi mají na zahradách. Tady je nejoblíbenější typ "iglů", kulaté polokoule z tvrdého plastu, prodávají se asi ve 3 velikostech a pro velké psy jsou opravdu prostorné. ALE ať už tyhle, nebo jiné boudy, připadá mi, že do všech musí napršet, pokud nad vchodem nemají alespoň převyšující střechu, ale ani ta neochrání vchod přes silným deštěm. Sice se k iglů prodávají hezké, delší nástavec-předsíň, ale málokterá bouda ji má. Možná to lidem nedojde, ale na druhé straně se přeci občas musí dovnitř podívat a nános špíny vidět, ne? Trixina "bouda" je celá vedlejší garáž, ale i do ní stále otevřenými dveřmi při silném dešti naprší. Naštěstí vodou nasáknout jen papírové kartóny, které pod dveře před deštěm zasunujeme.

Z. Dalmi 2.9.2016 18:54

Re: Dalmi, je u vás opravdu krásně

Nojo, my máme boudu na "nožičkách" a ještě s izolací mezi prkny a vnitřními deskami. Chtěla bych, aby tam pejsci byli během dne, kdy jsme v práci. Na noc budou samozřejmě doma. Manžel dal na střechu lino, ale to bylo ošklivé, tak zeťáček koupil tyhle šindele a vylepšil to. Jsou to oba kluci šikovní :-)

Z. Jitur 2.9.2016 13:25

...a ještě...

... jsem zapomněla zmínit krásné album - z obrázku to působí jako soubor jednotlivých obálek, spojených, do kterých se vloží fotky k určitému výročí, oslavě, výletu? Byl by trošku návod na výrobu?

Z. Dalmi 2.9.2016 14:56

Re: ...a ještě...

Já to neumím srozumitelně popsat, ono je to docela náročné na popis, to se musí vidět. Obalíš karton papírem, vytvoříš harmoniku na jednotlivé listy a s těmi si pak můžeš různě pohrát. Ale pokud mohu poradit, jsou k mání videa na YT. V příštím roce chystám rukodělné kurzy, tak třeba potom.....

Z. Jitur 2.9.2016 15:13

Re: ...a ještě...

-bezva - do kursu bych se hlásila ráda :-)

Z. Jitur 2.9.2016 12:14

prima...

...článek, krásné fotky, tedy mimořádně se mi zdařilo jen kliknout a na rajče mne to pustilo rovnou do fotek - dostaly mne skoro všechny - pejsčí hopinky, panenka, vyrovnané marmelády, příroda, prostě krása; pod našimi paneláky v Modřanech je louka a hráz s retenční nádrží Borový - na louce jsou hojně mirabelky-špendlíky, jablka, takže od června do září také pilně zavařuji džemíky, jen ne v takovém množství... zkusily jste přidat třeba k mirabelkám - banán? Marmeláda je pak taková jemně navinulá se znatelnou chutí banánu...

Z. Dalmi 2.9.2016 12:18

Re: prima...

Nezkusila. Zkusím :-)

V. Glover 2.9.2016 14:06

Re: prima...

Ano fotky jsou opravdu krasne jako vzdycky, kde jsi se naucila takhle fotit? A marmelady, domaci, tolik sklenicek! Jednu ti vymenim za chutney z cervene cibule, to jediny umim udelat.

Z. Jitur 2.9.2016 14:09

Re: prima...

...nebyl by, prosím, pro ostatní k mání receptík?

Z. Dalmi 2.9.2016 14:40

Re: prima...

Beru :-)

Z. Dalmi 2.9.2016 14:45

Re: prima...

Jak se divně řadí ty odpovědi...

Děkuji za pochvalu fotek. Nejsem v tom nikterak vzdělaná a fotím na mobil. Upravuji některé ve veřejně přístupném programu. A moc mě těší taková pochvala, jsem hrd a pyšen.

A tou předchozí odpovědí jsem myslela to, že ráda si skleničky vyměním. Těm svým jsem už udělala i parádní kloboučky :-)

V. Glover 2.9.2016 17:34

Re: prima...

Receptik klidne dodam, ale az skonci letosni aukce na hadopasech! Chytla jsem tvrdeho obchodniho ducha!

V. Glover 2.9.2016 17:35

Re: prima...

Tak mi napis na facebook adresu, poslu jestli opravdu chces

O. Joklová 2.9.2016 17:59

Re: prima...

Wendulko, jen tak na ně, před aukcí nic neprozrazuj!! :-)))))

Z. Jitur 5.9.2016 12:16

Re: prima...

...ráda si počkám, až bude, bude, dík, J

Z. Jenny 2.9.2016 11:51

Milá Dalmi

krásný dokumet a moc hezký fotky. Nejlepší je Sorbonek na zámotku a Ejsinka jak se diví. :-))

U nás jsou ty batohy trávy zabalené v igelitu a já je chodím čichat. Posečená otava nááádherně voní i přes ten igelit, inhaluji byliny. Psi vyhledávají konce igelitů, všelijak pokroucené na zemi, je tam ve žlábcích voda a tak popíjí neb po cestě vodu nemáme až u rybníka.

Mám ráda Tvůj časosběr a fotky. Díky, jsi velmi pilná.

Z. Dalmi 2.9.2016 12:17

Re: Milá Dalmi

Já moc děkuji

T. Zana 2.9.2016 14:20

Re: Milá Dalmi

Jo batohy trávy... my tomu říkáme bobky - od doby, kdy jsme to viděli úplně prvně z dálky ("Co je na tom poli za bobky?")

O. Joklová 2.9.2016 11:05

Mám si prý dát bacha, abychom tam nebydleli všichni tři

to jako že když budeš doma zlobit, tak tě tam poloviček vykáže???? :-DDDDDDDDDDD

ale nedivila bych se, kdybys tam chodila i dobrovolně, baráček je to vskutku nádherný

díky za povídání i fotky :-))))))))

Z. Dalmi 2.9.2016 12:17

Re: Mám si prý dát bacha, abychom tam nebydleli všichni tři

Ano, když budu zlobit... :-)

T. Zana 2.9.2016 10:19

Dalmi!

Moc jsem si fotky užila! Ty dvě pro mne jsou úžasné - mám ráda tyhle "sběrné dokumenty" a oceňuju, že si vzpomeneš :-)

Povedená je taky fotka Kačáku, ten rybník a obílené stavení, to je taková ikonická věc, úplný Lada!

A ty ostružiny! Mňam :-) Taky jsme už nějaké potkali a pěkně jsem si užila, jen bych je potřebovala víc po ruce.

Což mne přivádí k úžasu - jednak nad tvojí marmeládovou pílí, druhak k tomu, že to dokážete spotřebovat (ale ono asi dost rozdáš, že). My marmelády rádi, ale spíš výjimečně - jak jsme jen dva a vezmeme si jen hodně občas, obvykle nám zplesniví.

Z. Dalmi 2.9.2016 12:16

Re: Dalmi!

To víš, že je rozdávám. A taky je nás už hodně :-)

A. Lex 2.9.2016 9:33

Děvče,

kde Ty bereš čas na všechny své aktivity! Jsi turbo žena!

Ten Váš kraj je sice drsný, ale krásně drsný! Díky za fotky. To album je moc zajímavé!!! A panenka také hezká. Mám svou starou "mrkačku" s vlasy, se kterou jsem si nikdy nehrála, je myslím gipsová. Leží tam v komoře... v igelitovém pytli a stále se nemůžu dokopat k tomu, abych ji něco spíchla a oblékla ji.

Z. Dalmi 2.9.2016 9:58

Re: Děvče,

Tak ji oblíkni, chudinku. Bude strážit dům :-)

Z. Yga 2.9.2016 9:18

Milá Dalmi

Jak tak putuju Severským rokem, tak se mi zatím zdá, že srpen je u vás nejkrásnější. Sice to už začíná vonět podzimem, ale je vidět, že je hezké teplíčko a to ti přeju.

Z těch marmelád jsem nadšená (já letos asi poprvé zkusím marmeládu ze stolních hroznů, tak uvidím, jestli se povede).

A psí domeček se velice povedl ...

Z. Dalmi 2.9.2016 9:23

Re: Milá Dalmi

Ygo, ty máš tak pěkné komentáře na Rajčeti. Moc děkuji

Ano, letos je krásné léto, jsem za to moc vděčná. Marmelád jsem nadělala určitě přes sto, měla jsem ty slaďoučké blumy a spoustu ostružin. Černý rybíz a maliny, všechno od nás ze Zmrzlákova. Bude to sladká vzpomínka na toto povedené léto.

Z. Rpuťová 2.9.2016 8:18

Nejkrásnější fotka je se Sorbonem,

jak tělocvičí z jednoho balíku na druhej! Přímo pro něj nachystané!

Nj - fouká ze strnišť a já se dneska vzbudila v 5 .... a VONA BYLA TMA!

Z. Dalmi 2.9.2016 8:23

Re: Nejkrásnější fotka je se Sorbonem,

Protože je pitomej letní čas. Pro ty, kteří musejí ráno brzy vstávat je to děs. A posunutí až v říjnu to nezachrání. Kdyby to aspoň nechali na to září. Ještě bychom si to světlo užili. Pekař Houska umřel a už nikdo neprotestuje nahlas.

Z. Jenny 2.9.2016 11:46

Re: Nejkrásnější fotka je se Sorbonem,

To mi povídej. Přednosta dojíždí, takže ráno vstává ve 3 hod, je to lidské ? Ne není. Hanba časotvůrcům ! :-))

Z. Matylda 2.9.2016 7:31

Kupodivu

i u nás jsou letní fotky do zelena, ne jenom hnědé. Z Dalminých kouká konec léta.