16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok na jihu ve fotkách – duben

Tak copak nám o dubnu říkají dávné pranostiky? Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá – Na Marka zasaď oharka – O svatém Jiří vylézají hadi štíři.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Yga 3.5.2014 12:19

Re: Pitulník!

Bedo! Že ty nečteš texty pod fotkami (musíš kliknout na červený odkaz nad fotkami? Tam je pitulník popsaný - v podstatě je to žlutá hluchavka

O. Joklová 4.5.2014 12:40

Re: Že ty nečteš

Ygo, čtu - ale než se dostanu ke komentářům, tak už si to nepamatuju!!!!!!!!!!!! :-(((((((

Z. Vave 3.5.2014 15:39

Re: Pitulník!

No, on ten pitulník je takový přítulník a docela rychle se zabydluje mimo plánovanou přírodní pasáž. A já bych ráda měla na zahrádce i jiné kytičky, než jen bílé a žluté hluchavky. ufff.

Z. Lika 3.5.2014 15:51

Vave, narvi ho do hrnce!

I kdyby sis v něm měla jenom máčet nohy, je to ohromná bylina. Na pití se obvykle používají jenom ty žluté kvítky (tedy vodní zápar, prostě odstátý "čaj"). Ale na koupele klidně celý.

Z. Vave 3.5.2014 20:33

Re: Vave, narvi ho do hrnce!

Hele, Liko, a nechtěla bys o pitulníku napsat na Zvířetník? :o) Že bychom si mohli koupat nohy celorepublikově, ba celosvětově. :o)

Z. Lika 3.5.2014 21:05

No jo, mohli bychom vyhlásit hepenynk

jenže ono je to nakonec dost práce - musí se natrhat (to by se dalo dělat v rytmu techno) a zalít vroucí vodou (k tomu by se mohla sehrát veselá scénka) a nakonec patnáct minut čekat... to bychom mohli třeba hrát na sochy nebo pozvat klauny. A pak se společně ráchat...

Považuji to za organizačně příliš náročné :-)

Z. Yga 3.5.2014 21:24

Re: No jo, mohli bychom vyhlásit hepenynk

Nenene - to je dobrý nápad. Mohl by se vyhlásit Mezizvířetníkový den pitulníku. Asi by byl nejlepší osmý květen - to většin a z nás vyrazí do přírody, tudíž může nějakou tu hrst pitulníku narvat a pak to hlavni - třebas v 18,00 se dá vařit voda ... v 18,10 se zaleje pitulník ... v 18,25 se sleje do lavóru ... v 18,30 se vloží nohy do nálevu ... v (jejda - jak dlouho je nutno máčet?) se nohy vytáhnou a provede se vizuální a čichometrická zkouška tlapek a následně se podá hlášení na Hady ... no to by šlo zorganizovat, milá Liko, jenom nesmíš být líná - chichich!!!

Z. Lika 4.5.2014 10:15

Ygo, neříkej dvakrát,

já jsem schopná takové bylinkářské cvičení klidně vyhlásit :-)))

O. Joklová 4.5.2014 12:37

Re: Ygo, neříkej dvakrát,

a já snad i věřím, že by se lidi přidali :-DDDDDDDD

M. Crossette 3.5.2014 2:15

YGO miluji tvoje detaily

Ale že je tam u vás krásně YGO, jen co je pravda!!! Mně by se vyfotit takhle zblízka jakékoliv breberky těžko povedlo a což teprve odkvetlou pameplišku ! Prostě umíš !!!

Čím to je, že v jarně kvetoucí přírodě nějak fakt převládá právě žlutá barva?(a nejen ve floře - jsou žlutá i kuřátka).

Šťávou hořčicové barvy z vlaštovičníku jsem si v dávných dobách natírali kůži "proti bradavicím" i když jsem tam žádné neměli. Ani nevím, jestli to opravdu funguje - máte to někdo úspěšně vyzkoušené ?

Z. Yga 3.5.2014 2:46

Re: YGO miluji tvoje detaily

Milá Maričko - děkuji za pochvalu. Hmm - odkvetlou pampelišku fotím furtumfurt, ale nedaří se. Prostě její chmýří je tak jemné, že foťák se mi zaostřuje mimo ni. Tentokrát, protože padáčky byly slepené rosou, se mi to jakžtakž podařilo (ale ještě to pořád není ono.

Vlaštovičník jsem na bradavice osobně nezkoušela, ale mamka tvrdí, že opravdu pomáhá (ona je naše babka kořenářka), že taťka se díky jemu bradavic zbavil.

Z. Lika 3.5.2014 9:02

Re: YGO miluji tvoje detaily

Ygo, mohla bys požádat třeba Brůču, aby k pampelišce přistrčila čenich. Foťák tím pádem dokáže zaostřit a ty namáčkneš spoušť. Pak Brůču odvelíš a spoušť domáčkneš :-)))

Prosím nebít. Fotky obdivuju.

Z. Vave 3.5.2014 9:32

Re: YGO miluji tvoje detaily

Ufff, Lioo, už jsem čekala, že větu dokončíš ... a pak Brůču vyretušuješ - a orosila jsem se nad tou dřinou. :o)

Z. Yga 3.5.2014 9:42

Re: YGO miluji tvoje detaily

Jojo, dobrá rada nad zlato - přivolat si Brooke coby asistentku nebude asi ten nejlepší nápad. Po jejím proletění kolem fotoaparátu bych mohla fotit maximálně holé stupky.