29.1.2020 | Svátek má Zdislava


FOTOČLÁNEK: Rok na jihu ve fotkách - březen

5.4.2014

Březen - za kamna vlezem. Jestli březen kožich stáhl, duben rád by po něm sáhl. Březnové slunce má krátké ruce. Tak k nám promlouvá lidová slovesnost.

Na březen se těším už od listopadu. I když vím, že teplo ještě zdaleka nemůžu očekávat, cítím, že zima má na kahánku. Netrpělivě vyhlížím první zelené lístečky, a když najdu první fialku, jsem u vytržení.

Ovšem letos mne březen vypekl – a to téměř doslova! Sluníčko nejen svítilo, ale hlavně hřálo a třetímu měsíci doslova vypálilo barvy jako v hrnčířské peci. První kytičky jsem našla už na začátku měsíce (rozrazil) a na konci měsíce jsem se opájela rozkvetlými trnkami, meruňkami a broskvemi, jejich vůněmi, tvary a zbarvením.

Tak se se mnou projděte prvním jarním měsícem – od nesmělých doteků zelené na počátku až po pestré květopády a koberce na konci. Uvidíte kytky, kytky a kytky – mezitím nějaká zvířátka a krajinky. Foceno opět v okolí Lednice a Vrbice.

březnová břečka břehy třísní

břemeny přísah

břity písní

i břečtan ze zdí opelichá

a březím břízám rostou břicha (Hana Hadincová – Terra inkognita)

Vaše YGA

 

Yga Neviditelný pes


OVĚŘENO: Jak udělat fotku do rodinného alba, aby vypadala jak od profíka?
OVĚŘENO: Jak udělat fotku do rodinného alba, aby vypadala jak od profíka?

Děti se nefotí zrovna snadno. Neustále někde pobíhají a nepostojí na jednom místě. Protože se všechno odehrává rychle, je dobré, když budete rychlí vy i vaše technika. Přečtěte si rady, jak udělat hezkou rodinnou fotku i s těmi nejmenšími.


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !