23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

PSI: Výchova štěněte ve smečce

Laudie z prvního Skyina vrhu (flat coated retrívr)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 26.5.2021 18:29

Teď mi to došlo: když jste ji pojmenovali Lady of the Fountain, tak se nemůžete divit tomu čurání! :D

M. Crossette 24.5.2021 18:26

Moc hezké představení fletí holčičky. Žasla jsem u fotek, v jak krátké době se "zvedla na nohy a protáhla tělo" :-) Video hry se strejdou je moc roztimilé. Mohla by být soutěž "zkus se nesmát", kdy by na sedícího (ležícíhoa) "soutěžícího" byla vypuštěna smečka mrňavých štěňat (jakékoliv rasy) která by ho začala valchovat. Úkolem by bylo neusmívat se :-). Kdysi jsem viděla nějakou reportáž, že se štěňata dají dokonce zapůjčit (v různém počtu) na hodinu, dvě. (dovezou je a zase odvezou). Třeba na oslavu dětských narozenin, na povzbuzení (při) po nemoci apod. Ukázky dětí s hordou štěňat v jednom chumlu - no pohled si užívali i dohlížející dospělí.:-)

Tak malé Laudi přeji jak ve smečce, tak v rodinném kruhu hodně radosti a páníčkům naopak málo starostí.

E. Žampachová 24.5.2021 18:45

Štěňata od mámy bych určitě nepůjčovala. Byl by to pro ně doscela nepříjemný zážitek, navíc na dětské oslavě je otázka, zda někdo hlídá, jak se děti ke štěňatům chovají. Ale větší určitě. K nám děti mohou dost brzy, jen pečlivě hlídám, aby ani jedna strana neměla špatné zážitky. Je to pro mě velmi náročné, opravdu jsem jak ostříž kombinovaný s vědmou.

Na povzbuzení při nemoci je lepší už trochu uklidněný mazlivý pes. Štěně je moc zubaté a drápaté.

Naše potvůrka roste a vyspívá velmi rychle (ne abnormálně rychle). Za půl roku bude mít dospělou velikost a hlavu a manýry puberťáka.

M. Crossette 24.5.2021 20:19

Nene, to nebyla štěňata od mámy, ale z útulku, už větší, ale stále velmi hravá. Proto možný zapůjčený počet záležel na tom, kolik jich zrovna v útulku měli (a vždy to byla směs ras). A zamozřejmě na ně bylo dohlíženo a myslím, že tak zároveň inzerovali, že štěňata jsou k adopci a případní zájemci měli možnost zjistit, jak se zvíře chová k dětem a děti k němu (ale "z fleku" adoptovat nešlo, museli přes útulek). Už je to hodně dávno, co jsem to viděla, ale ten nápad se mi líbil, protože se na omezenou dobu vyblbli děti i štěňata. Ovšem riziko bylo, že se dítě nadchlo, že chce štěně a když štěně vyrostlo, nadšení pominulo. Takže to záleželo na zodpovědných rodičích. Asi jako teď tady v US čtu, jak jsou útulky zase přeplněné, protože lidi vracejí psy(i kočky), které si vzali pro rozptýlení během covidu a teď už na ně nemají čas či je už nebaví ;-€

E. Žampachová 24.5.2021 20:36

Tak to je něco jiného, takovéhle akce jsou dobré. A Covidoví psi - škoda mluvit. Já si dávala hodně pozor, aby naše štěňata nebyla covidová. Ostatně naší šli z domu až po velikonocích, to už hlavní boom covidových psů byl snad za námi.

Z. Kytka 24.5.2021 16:13

Dnes jsme na Kavčích horách (areál ČT Praha 4) potkali úžasného velkého fleta. Přivalil se podívat na Čendu. Ptala jsem se odkud je a pán věděl jen to, že je z jižních Čech, z chovné stanice která má samé šampiony! [>-] R^ Na jméno jsem se nestačila zeptat, pán pospíchal. Ale myslím že je určitě od vás. Opravdu krasavec, myslím že i o dost větší než fleti bývají. V

E. Žampachová 24.5.2021 18:49

Nemusel být od nás. Je tu chovek víc a šampiony má taky kde kdo. Na to bych musela aspoň vědět, jak se starý. Velký by mohl být jeden z Edových synů, ale spíš po Tie. Po Derče v Praze nejsou.

J. Fialová 24.5.2021 13:26

Vycpaného králíka bych brala. Ale naše puberťačka nepřináší, anébrž odnáší. Věci patřící MLP odnáší do svého pelechu. Když se ozve zoufalé volání "kde mám diář / brejle / klíče od auta / foťák" atp., chodím už hledat docela najisto. Takže vlastně vzorně přináším já ;-D

Z. Lika 24.5.2021 14:18

Tomu se říká smečková spolupráce ;-D

E. Žampachová 24.5.2021 18:40

No ona také odnáší. Představa, že by s tím přišla, jako veký pes s aportem je mylná. Prostě to popadne a někam běží. Ale začíná se s tím přicházet pochlubit, takže je nutné to podchytit. A do pelechu nebo kamkoliv si nosí hlavně moje a pánovy boty

E. Žampachová 24.5.2021 19:17

Se zkus přihlásit na zkoušky :-P Jen nevím, jak bys vypracovávala tu stopu ;-D Musela bys ještě dost trénovat

J. Fialová 24.5.2021 20:11

Kdepak. Nedělám si o sobě iluze - zajisté ani kačenu schovanou v rákosí bych nenašla ;-(

T. Zana 24.5.2021 12:42

Ta představa, jak štěně pilně vleče vycpaného králíka, je úžasná! Ale jasně, velké feny to taky dělají, tak je to určitě dobře.

Zaujalo mne (je to velká výhoda, že), jak se štěně ve smečce naučí v klidu počkat.

To video se štěňaty, jak se sbíhají okusovat strejdu, je úžasný!

Tak hodně zdraví a spokojenosti všem zúčastněným :-).

E. Žampachová 24.5.2021 18:51

Máme pro ni menšího. Ten 1,5 kg je na ni velký, ale půlkilového už i nese. Není to králík, je to spíš vycpaná kůže. Ale když vlekla poprvé toho velkého, byla legrační

Dík za přání

Z. Janaba 24.5.2021 12:34

Dik za článek o Laudii. Kochám se fotkou sedmitýdenní Laudie, sedící typickým štěňěčím posedem; volné bříško, jedna noha sem, druhá tam a s výrazem, co teď? Hezké počtení!

E. Žampachová 24.5.2021 18:53

Skye sedí jako by měla vykloubené nohy dodnes. Jazyk povyplazený, no prostě dokáže vypadat jak dement. Měli jsme strach, jestli bude mít v pořádku kyčle, když tak blbě sedí. Kupodivu má naprosto čistý nález.

L. Jakovljevičová 24.5.2021 12:31

Laudi je krásný štěndo. A Elliot je velmi trpělivý strýček:-), štěňata v něm mají prima parťáka na hraní. Moc pěknou smečku máte, tak ať jsou všichni zdraví a spokojení.V

E. Žampachová 24.5.2021 19:13

Elliot je nejen trpělivý strýček, ohromný mazel, ale i velký lump a ohromně talentovaný lovec. Jeho lovecké pudy odnesli už 2 kohouti a 2 nebo 3 slepice. Tak dlouho je nosil, až to nepřežili. Ale má veliký pracovní talent a páníček s ním dělá, tak jsem moc zvědavá na jeho pracovní kariéru. Je to jeden ze psů, kterého se mi nechtělo moc dát, tak ho máme formálně ve spolumajitelství. Práci si dělá páníček, jen to prostě nebyl pes na prodej. Zaujal nás už jako malý. Má úžasnou kombinaci loveckého talentu a milé, jemné povahy.

A. Alimo 24.5.2021 11:40

Je přímo rozkošná a určitě bude i šikovná, má být po kom. Ty loužičky se spraví, řekla bych, že na tom má vinu i to příšerný počasí, co teď panuje, komu by se chtělo do mokra, když to do teď šlo i jinak? Až bude venku hezky a sucho, tak se jí tam bude víc líbit a přijde to samo.

E. Žampachová 24.5.2021 18:54

Pomalu se zlepšuje, ale fakt je problém, když štěně zůstane doma. Je nečisté daleko déle, než sourozenci. Prostě zvyk je železná košile.

Z. Jenny 24.5.2021 11:35

Bezvadné video s Elliotem! Laudi,je krásný štěník,určitě se všechno naučí! O to nemám žádnou obavu,zvláště u Vás! R^ Je to šikulka a má štěstí na smečku. Tu mokrou trávu takhle praktikovala naše Jenka,ona když přičapně,tak má zadek na trávě,takže si přizvedne jednu nožku elegantně dopředu nahoru a činí,je to vymakanýýý. Conča mi udělala radost, našla v oplocence odložené srnče, přišla pro mne,šla mi ukázat, nepřiblížila se a pak po vysvětlení, pokojně odešla. Podruhé už tam ani nešla.Koroptvičky v zarostlé příkopě nechává taky na pokoji, jen ty zajíci8-o ale běží jen kousek a vrátí se. Díky za bezva článek a užívejte si! R^V

T. Zana 24.5.2021 12:44

Aaaach, u vás máte koroptvičky V! Ty už jsem neviděla pár let...

Z. Jenny 24.5.2021 14:16

Jj, máme, jednou v zimě i chuděrky zmrzly ale něco přežilo. Ony se umí krásně schovat. R^

E. Žampachová 24.5.2021 18:57

Conča je neskutečně šikovná. Koroptve by holt od našich holek lítaly. Za zdravou zvěří se pustí jen kousíček, aby ji vyhnaly. Klid před zvěří mají solidní, pokud jsou pod povelem. Ale nevím, jestli by zvládni to srnče. Nezadávily by ho, jen by mi ho chtěly přinést.

A. Zemanová 24.5.2021 8:24

Malí fletíci jsou takoví rozkošní černí čertíci, jejich valná hromada s mnoha mávajícími ocásky nutí člověka se usmívat za každého počasí. :-)

Malá slečna Laudie je roztomilá a jestli bude generál, jak píše Petra, to ukáže čas. Třeba zrovna ona bude mít geny po Áje a máte doma budoucí vůdkyni smečky. :-)

Jinak zrovna včera jsem si říkala, když jsem vracela pětičlennou smečku do třech různých hnízd, jak každé dítě potřebuje na různé dovednosti různý čas, ale že nakonec se to všechno srovná. A kdyby člověk měl takové povědomí v mládí, mohl si ušetřit mnohé starosti. Dnes je výchova jinde, než kdysi, a některé zásady jsem musela vstřebávat, něco mi dochází tak průběžně a takový ten volnější způsob výchovy se mi zamlouvá čím dál víc. Nemám pochopitelně na mysli výchovu bez hranic, ta je stejně devastující, jako výchova se zákazy a tresty.

A. Zemanová 24.5.2021 8:30

Jsem se nějak zamotala do výchovy a zapomněla napsat, že přeju celé smečce pohodu a zdraví, že jsem ráda, že Laudie má strýčky na hraní a že se těším na další vyprávění o malé černé slečně a jejích pokrocích. V

Z. Lika 24.5.2021 8:24

Laudie v těch 7 týdnech vypadá jako knedlíček, který neumí do psích pěti počítat :-) Ale jak důležitě na té psí hlídce vypadá, panečku! A s mámou Skye nad tím uloveným ručníkem vypadají hodně šibalsky. Moc pěkně se na to kouká, spokojená zvířata, rozmávané ocasy, všude samý čenich... Tak přeji, ať se hygiéna dokonale srovná - předpokládám, že jí do výtrusů a louží nestrkáš čumeč? Nebo jo?

E. Žampachová 24.5.2021 8:56

Strkat čumák už se nedělá. V podstatě lze chválit venku, vytahat za kůži, když je přistižena in flagranti (bohužel málokdy) s příslušným řevem. Zbytek se musí přejít a vyprat...

Z. Lika 24.5.2021 10:39

No, skoro bych se vsadila, že to spousta lidí dělá, protože jim to někde v povědomí stále sedí a lidi navíc netuší, že lepších výsledků se dosáhne jinak.

E. Žampachová 24.5.2021 19:00

Lidi dělají ve výchově spoustu blbostí. Pes jim to věšinou odpustí, ale na vytváření správného vztahu to není ono. A pes se dá i zlomit, to je pak strašný pohled.