21.2.2020 | Svátek má Lenka


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 21.1. 2020 7:40, přehled diskusí

E. Zvolánková 21.1.2020 7:40

Zdravím všechny, článek jsem četla již včera, ale nějak mi zlobilo přihlášení, tak se mi nepodařilo odeslat reakci, nicméně si ji aspoň dnes neodpustím.

Moc děkuji za krásné povídání a obdivuji chovatelský zápal a chuť do práce. Fleti jsou úžasní psi a musím říci, že ze všech retrieverů je mám nejraději. Měli jsme tu čest poznat jich s mými hafíky několik. Všichni to byli "jen" rodinní mazlové, ale úžasné povahy, kámoši, zcela nekonfliktní. Moje fousisko těžce neslo ztrátu svého nej. fletího kámoša Aronka. Ale teď má jeho panička nového, který snad jako kdyby byl Aronkovou reinkarnací....Když se s fousiskem prvně potkali, bylo to, jako kdyby se znali už dávno...Bylo to nádherné. Prostě fletíky mám ráda. Jsou milí a zároveň tak správně "prdlí", nezkazí žádnou srandu. Jeden bydlí i u nás v ulici. Je to takový fletí zakrslíček, prý byl poslední z vrhu a málem umřel při porodu...tak možná proto se mu růst někde "zasekl", ale je to úžasné zvířátko. Své právo na život si vybojoval.

Přeji autorce článku mnoho dalších chovatelských i pracovních úspěchů, ale hlavně ať jí hafani dělají prostě radost a jsou zdraví.R^V

A. Zemanová 20.1.2020 18:16

Jsem moc ráda, že jsem si mohla zase počíst o fletí smečce. Jsou to tak krásní psi a ti vaši jsou navíc ještě tuze šikovní. Přeju vám hodně dalších úspěchů a hlavně radosti ze společného života.

E. Žampachová 20.1.2020 19:59

Lepší než úspěchy je, že i Ginny je ve skoro 12 letech ve velmi dobré kondici a může dělat, co ji baví. Derča taky na veteránku nevypadá. To je cennější, než tituly, že s námi mohou být poměrně dlouho.

A. Zemanová 20.1.2020 21:03

Jojo, tak jsem to myslela s tou radostí ze společného života. <3

J. Hlavsová 20.1.2020 18:11

Připojuji se k těm, co nadšeně vítají po čase zase zprávu o fletí smečce. Eva je také úžasná metodička ;-), její návod na výchovu štěněte jsem před pár lety poměrně úspěšně aplikovala na Koru a teď jsem ho poskytla sousedům, kteří si jako prvního pejska pořídili kokříka, byli moc rádi (autorství Evy uvádím:-)).

E. Žampachová 20.1.2020 19:56

Díky, autorství netřeba uvádět, takové veledílo to není. Hlavně že to pomůže. Tohle jsou obecně platné věci. V dalším výcviku už je dobré kontaktovat specialistu na skupinu plemen. Překvapilo mě, jak velké rozdíly mezi plemeny jsou a jaké jsou "dialekty" psího chování. Může to věst k tomu, že si některá plemena mezi sebou moc nerozumí. Např. Buldočci a jím podobní mají díky placatému čumáku jinou mimiku a dlouhonosí jim moc nerozumí. Čím déle se mezi psy pohybuji, tím víc objevuji zajímavých věcí a chápu, kolik toho vlastně nevím.

Z. Hanča 20.1.2020 16:39

O fletí smečce jsem si vždy četla moc ráda a tak i dnes mám radost, že jste o sobě dali vědět a že se všem dobře daří. Smečka se pěkně rozrůstá a další jedince držíš i na dálku pod křídly, to je pěkné!

Je fakt, že dnes je na výběr spousta možností, co se psem podnikat, ale je fajn, že se (u těch plemen, u nichž to jde) udržují i aktivity, které jsou psům vlastní a pro které mají vlohy. Tak ať vám to ve výstavním kruhu, s kachnami i s odchovy jde stále tak dobře a těším se na zprávy z porodní bedny!

Z. Jenny 20.1.2020 12:40

Áách, černí elegáni! Jsou náádherní a gratuluji k úspěchům jak v chovu,tak i v práci, je to nejen potěšení ale i velká odpovědnost a spoustu roboty.:-) Výstavy nejsou mé hobby,přesto jsme s Conny absolvovaly jak CR,tak i Polsko, vždy s Pájou a Deli,byly jsme úspěšní ale mně už výstavnictví fakt stačí. V chovu pokračuje Pája s Delinkou, my už ne. Díky za bezva článech o fletí smečce a krásné fotky.

E. Žampachová 20.1.2020 12:49

My na výstavách hlavně propagujeme chov. A pak se snažíme propagovat do chovu psy, momentálně hlavně Badyho, který se opravdu povedl. Jinak práce je o hodně lepší. Ale mezi námi, on ani ten výstavní úspěch člověka chladným nenechá.

Z. Matylda 20.1.2020 11:48

Ach, už jsme čekala, jestli se ozveš :-) Jelikož znám vyprávění o tvých psech, vždycky mě překvapí, jaký je Kubova fletka knedlíček... prostě si venku čuchá, moc neběhá, pokud jde s kavalírkami, tak ty ji občas trochu rozběhají, ale nic moc (kavalírky jsou neúnavné sprinterky). Že by to bylo tím, že je městský pes, nebo povahou?

E. Žampachová 20.1.2020 12:41

Je to povahou. Naše holky jsou také městské. Městské magorky (hlavně ty mladší). Hledám psa spíš podle povahy a temperamentu, nejsem typicky exteriérový chovatel, ale psa si vždy pokud možno prohlédnu, jak se chová. Fleurky táta neměl ani zkoušky, ale měl temperament. A Fleur je velmi talentovaná. Výstavní výsledky našich psů mě obvykle překvapí, ale už si zvykám. Nemám mezinárodní ambice, ale baví mě práce se psy.

Někdy se i klidný pes dá postupně rozběhat. Luny sestra Irmina byla nejdřív laxní, pohodlná. Teď je velmi šikovná a práce ji strašně baví. S věkem se to může trochu měnit.Ale ne zásadně.

D. Ruščáková 20.1.2020 21:17

Eh, já jsem tak chtěla klidnou fenku... vybrala jsem si tu nejmenší (na 4 týdnech:)) a dostala jsem co? Prdlouše hyperaktivní Ari... A Velkej Pes se chechtal :D

Z. Lika 20.1.2020 11:00

Mám dotaz: když neseš tu horkou polévku na stůl a překračuješ ležící psy, fakt žádného nenapadne nečekaně vstát, když jsi zrovna nad ním? Kočky to dělají pravidelně, ale ty nejsou tak velké... ale stejně hrnce nosím radši oklikou ;-D

E. Žampachová 20.1.2020 11:04

Nepřekračuješ, děláš slalom, balancuješ, přípdně hulákáš, pokud se ten pes zrovna zvedne pod nohy... Nic není podle pouček, každá akce je originál ;-)

D. Ruščáková 20.1.2020 10:44

Milá Evo, to jsi mi ale udělala radost tímhle článkem! Vaše fletí lavina, která šíří do světa báječné psy milující legraci i práci je prostě fascinující - jen té práce kolem! Já vím, nesmírně radostné (většinou:)), ale stejně práce. Máš pro psy cit, mnoho umíš a ještě se umíš učit. Přiznám se, že pro mě jsi v mnohém vzor. Jo a psa nešťastného ze stresu (zkoušek) znám taky - Ari radostně dělá cokoliv, ale jakmile znervózním já, ona v tom jede na druhou :P nejspíš za sebe i za mě:))

E. Žampachová 20.1.2020 11:02

bez učení zaostáváš, to nejde. Teď je skvělá etologická skupina v Maďarsku (Miklosi a spol). Ukazují, že některé starší tradované věci jsou blbě, že pes není vlk a že i ta hierarchie je trochu jinak. Spolu s některými zásadami Šusty nás to docela posunulo. Ale stejně je ta práce se psem hlavně na každém majiteli. Kdyžtak písni, tohle by bylo na dlouho.

T. Zana 20.1.2020 10:36

Ach, velký návrat Dámy s kachnou! Moc ráda čtu, že je u vás všechno na svých místech a že prospíváte.

O štěňatech vím z vašich stránek, tak ať všecko dopadne, jak má.

Deset psů na hon... páni!

E. Žampachová 20.1.2020 10:47

No samozžejmě naše jsou 3, pak Fleur a dvě ze Soběslavské smečky. Zbytek jsou lidi, které jsme zblbli a to nepočítám Moravskou sekci, kde je Eda a spol. a pak jednotlivě po republice rozházené. Jak jsem psala, jsme nakažliví. Ale sem tam někdo odolá a má fleta jen za mazla nebo na jiný druh sportu (agility, záchranažina, obedience.... ). Naštěstí jsem s dost lidmi v kontaktu.

Z. Janaba 20.1.2020 10:17

Mocmoc ráda jsem se po čase zase dozvěděla jak pokračuje život ve smečce vašich fletů. V kombinaci s charakteristikou jejich povah je to zajímavé, poučné čtení. A tvůj přístup k rozdílnosti jejich charakteru a temperamentu je mi velmi milý.

Přeji hodně štěstí a radosti s novou várkou fletích štěňat a jim přeji ať jim osud přistrčí milující páníky. Ale to ty si ohlídáš, že ano R^ .

E. Žampachová 20.1.2020 10:21

Přistupovat ke každému stejně nejde. To by je člověk zlomil drilem. Flet potřebuje laskavost a důslednost. A není nic hezčího, než když si dokážeš, po dlouhých pochybnostech, že jsi přeci jen malinko chytřejší, než tvůj pes. Proto mám ráda chytré psy, tam je to někdy zajímavý souboj inteligencí.

Z. Janaba 20.1.2020 12:28

Já vím, já vím. Ke svému retrívrovi, tedy zlatému, laskavě přistupuji, důsledně nikoliv. Taky je to vidět. Co pochytil sám, umí, jinak... Vzpomínám, že na cvičištích byl za chytrého, ale viděla jsem, že dril ho nebaví. Mě taky ne, tak jsem polevila a jaktakž spolu fungujeme. Ale to, co pro mne dělá, dělá rád, aniž by vyžadoval odměnu. Pamlsky sebou ani nenosím, stačí obejmutí. A takhle už to spolu asi doklepeme, myslím, že bez ambicí jsme oba dva :-) .

E. Žampachová 20.1.2020 13:51

Dril na fleta nejde vůbec. Důslednost znamená jen, že když už vydám povel, tak obvykle trvám na jeho splnění. Někdy, hlavně u mlaďocha, se i musí přivřít oko. Ale cvičení se musí udělat zábavné. Pak to není dril, ale velká psina. A při tom nenápadně prosazuji určitá pravidla. Oni se moc snaží vyhovět, ale tříská se to s jejich prdlostí. Ambice se přizpůsobí tomu, co ve psu je. A kolik tomu chci a mohu dát.

Z. Lika 20.1.2020 10:14

Velmi potěšující čtení při pondělku. Krásní psi, srst se jim jen leskne, vlídný pohled, prostě přátelé, vlastně víc - členové domácnosti. Potřebuje být se svými lidmi nablízku, tam rozkvete - a lidé taky.

Jsem moc ráda, že se Eva opět ozvala s hlášením o fletí smečce a budu se těšit i na hlášení z porodní bedny - hlavně ať všechno jde, jak má R^

Z. Yga 20.1.2020 9:03

Milá Evo - tvoje fletí smečka tu opravdu už chyběla. Jsem ráda, že i přes své vytížení sis našla čas a napsala nám. Jen jsem se chtěla zeptat - a co Eda (doufám, že jsem si jméno importovaného pejska zapamatovala dobře)?!

E. Žampachová 20.1.2020 10:12

Eda se má báječně, chodí na hony, občas cvičí, párkrát se objevil na zkouškách. Po výstavách už nechodí, ty ho opravdu nebaví. Vloni měl štěňata v jiné chovatelské stanici a panička si vzala jeho syna. Eda je už pán ve středním věku, bude mu 7. Už má i první vnoučata, a nebudou poslední. Je se teď méně vídáme. Oni bydlí na severní Moravě, my v jižních Čechách. Oni i my máme výcvikové skupinky a spousu práce. Tak se sejdeme jen párkrát do roka.

Š. Matyášová 20.1.2020 8:49

Díky Evo, za nádherné počtení..j ezs tím spousta dřiny a lásky....jsou nádherné, ty tvoje holky...

PS: odpověděla jsem pod pátečním Mlsotníkem všem, kteří přišli psát po 14 hodině.... i Maričce.... a do Vípáku přidala jednu pranostiku....

Z. Xerxová 20.1.2020 6:50

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Krásné shrnutí uplynulé sezóny. Ráda tě opět vidím - přeci jen od počátků Dámy s kachnou, přes druhou fletku pro manžela, přes třetí fletku pro dceru... přes úžasné odchovy včetně "společného vrhu" maminy s babčou... přes seznámení s životem loveckých zkoušek... uplynulo už hodně času. A fletí svět mi chyběl.

Tak ať se mimíšci vykulí bez potíží a dělají spoustu radosti novým páníkům. Nejlépe stejně bláznivým, jako je Dáma s dobře uleželou kachnou... ;-D

E. Žampachová 20.1.2020 10:18

Jsme poměrně nebezpeční. Z každého vrhu někoho nakazíme nadšením pro výcvik. Nakonec majitelka Edy Jolana už si dělá rozhodčího z výkonu a manžel běhá po zkouškách a honech, naše spoluchovatelka v Klenovicích Alena taky lovecký výcvik neplánovala, Rendi je majitelkou literární historičky a překladatelky, která objevila se psem nový vesmír a tak by se dalo pokračovat. Kdo je jen trochu ochotný, toho zblbneme. Ale je fakt, že chovatelský servis máme asi nadstandardní.

Z. Lika 20.1.2020 10:57

Sem přidám asi úplně zbytečnou poznámku, ale to je prostě nádhera :-)