10.12.2019 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

PSI: Taková normální fletí rodinka

Uvědomila jsem si, že z mých předchozích povídání by se zdálo, že naše fletí holky žijí jen lovem, soutěžemi, případně výstavami. V podstatě opak je pravdou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Matylda 5.9.2016 9:58

Re: Lovecký gaučák

Děkuji :) Kačku by měli za chvilku uspávat na znovuzavedení stentu, tak jí to pak vyřídím.

D. Ruščáková 5.9.2016 9:55

Evo, to není článek, to je věcně napsané vyznání:))

Víš sama, že už dávno jsi pro mě ve své práci se psy (ono by se dalo říct svým životem se psy:))vzorem. Snoubí se u tebe cit a racionální pohled, to oceňuju. Mimochodem, velmi podobný případ je Xerxová se svým heslem - všude s dogou:))

Naše smečka je podobná té tvé, v podstatě i životní stylem. Přestože jsou holky jen dvě, vystačí si - cizí psy vnímají, občas si pohrají, ale vlastně je nepotřebují. Jsou tolerantní, když k nám jezdí psí návštěvy - kdo je zná ječet za plotem (tedy hlavně Ari, že), nechce tomu věřit, čekají, že se budou rvát, bránit si teritorium, nebo tak něco. To já vím své - žádný ze psů, který k nám přišel, není v jejich očích (ano Ariiným hlavně) hrozbou. Proto mnohem víc hlídám, jak se dívají na přicházející lidi. Hlídám hlavně Ari, která bohužel ještě sebevědomím nekočíruje své plemenné "k cizím nedůvěřivá" a chvilku jí trvá, než uzná návštěvu za neškodnou. V pozoru je ovšem pořád, i kdyby návštěvníkům mezi tím nosila plyšovou kachnu - takže já musím být taky pořád v pozoru:)) Jo, o tom bych si s tebou, Evo, potřebovala popovídat!:))

Z. Xerxová 5.9.2016 9:40

Re: Lovecký gaučák

zápis proveden

Z. Inka 5.9.2016 8:21

jako by to bylo o Mařce

jen ona je jenom jedna - ale vydá za deset. Jenom ráno chodíme tak okolo toho kilometru a půl, aby se po dlouhé noci rozhýbala a odpoledne někdy více, někdy méně. Momentálně spíše méně, protože jako klasicky je naše madam "těhotná a těhotné holky se musí šetřit". Ale jinak popis dne jako u gaučového fudláka, teda až na tu noc, v poslední době prý nemůže chodit ve tmě ze schodů a tak budí a bohužel momentálně tatínka.

Z. Matylda 5.9.2016 8:01

Lovecký gaučák

je pro mě už specifický termín :)

Já mám zas polní gaučáky, sice nijak zvlášť necvičíme (zatím, Karamel je dáreček), ale dost chodíme ven a na vodítko jde některá princezna v polích jen za trest, že se pokusila o zdrhnutí- Světluška už to nedělá, zato tuhle zábavu objevila Karamelka. Než zchladne, tak jde chvíli na vodítku, a pak může zase jít na volno, pokud nebude jevit útěkářské sklony. Kupodivu to zatím každé psici došlo, že když si ji po návratu posadím před sebe a vyčítám, že je hnusná pes, a pak musí jít na vodítku, tak že důvodem bylo to zdrhnutí. Neutečou daleko, vadí mi princip věci (kavalír mizící ve vinohradu prostě není můj koníček).

Evo, tvoje smečka je pro mě vzorová.

Z. Rpuťová 5.9.2016 7:14

Re: hezký den

Jj, taky mě vytáčí, jak "vědci setrvale žasnou", zejména pak nad věcmi, které jsou dlouhá léta (eventuelně staletí)něco jako houska na krámě!

Jakékoliv stvoření, mající zázemí smečky, je pochopitelně psychicky stabilnější!

Kotec považuju za nouzové a dočasné řešení!

Z. Xerxová 5.9.2016 6:49

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp

Kdysi jsem někde četla, že... "vědci s úžasem zjistili"... (tahle věta mě vždy vytáčí)... že služební pes, který chodí po práci se psovodem domů a tam žije jako rodinný pes je nervově odolnější, pracovitější a výkonější, než pes, který je kotcový. Že život pod kuchyňským stolem, v dětském pokojíčku, na zahradě, u televize sice poskytuje méně klidu a odpočinku - ale dodá soulad s páníkem a psychickou pohodu.

Vaše holky jsou šťastné čubiny - mají práci i "normální" psí život rozcapenců

Z. Rpuťová 5.9.2016 6:26

Dík za vhled do fletího civilu! :)

Ad povely versus píšťalka! Asi je ta píšťalka fakt lepší! Nevycvičené lidstvo někdy reaguje leknutím, ba přímo panikou a co si má pak jeden počít, že ano? :)

Mám v živé paměti jak jsem jednou takhle zařvala na Blesana, neb jsem v dáli zahlédla pana, an se k nám blíží. Zatímco Blesan zůstal v klidu, pán se vyděsil k smrti, nadskočil 2 metry a ztuhl v jakési barokní "šroubovici" doslova jak sv. Ján za dědinou. Jen ten kříž mu chyběl!

Tu podivnou štátui pak obcházel Blesan a zjevně se snažil zjistit, co pán blbne?

Volala jsem, ať se nebojí, že pes je hodnej, všechno marno, pán prostě zcepeněl. Nedalo mi, se pána nezeptat a pán odvětil, že se ani tak nelek psa, jako toho jak strašně jsem zařvala. Jestli se bál, že ho třeba zmlátím, jsem se raděj už neptala... :)))))