7.8.2020 | Svátek má LadaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Taková normální fletí rodinkaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 5.9.2016 22:26, přehled diskusí

hezky popsané společné soužití:
Autor: M. Crossette Datum: 5.9.2016 18:34

páníků a psů !!! Já takováto soužití mohu jen závidět, ale samozřejmě i přát. Protože pokud je to možná, je to tak správně, mělo by to tak být. Proč by se jinak říkalo "pes, přítel člověka"? My máme psa jen jednoho, ale kdyby to šlo, s radostí bychom měli Trixie v domě od rána do večera. Bohužel to nejde, takže ona je s námi jen dop. od 11 do 3 a pak znovu večer od 8 do 11. Ale v tu dobu je naše vzájemné "užívání se" radostné myslím z obou stran.

A fotky jsou Evo skvělé doplnění článku !!!

Milá Evo,:
Autor: Z. Yga Datum: 5.9.2016 18:11

opět úžasné povídání o úžasné smečce.

A jsem taky přesvědčená, že pes patří do domu (:o))) ... i když někdy ten dům vypadá jak kotec. Ovšem od té doby, co jsme definitivně zrušili koberce (nejenom kvůli psům, ale i kvůli alergii na domácí prach a roztoče), mě to už ani nevadí ... a navíc KONEČNĚ naše domácnost patří mezi nezouvací, neb než hledat návštěvě padnoucí pantofle, tak je rychlejší pak zamést či vytřít (a stejnak nejvíc bordelu nanosí kocour).

Re: Milá Evo,:
Autor: A. Lex Datum: 5.9.2016 18:19

Yveto souhlasím, nosič semínek, bláta, písku a stále padajících chlupů je ..... kocour :-) .

Moc hezký počtení:
Autor: E. Šusová Datum: 5.9.2016 16:31

Evo, moc hezký, holky se mají skvěle.:-)

Mám taky moc ráda:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 5.9.2016 15:45

Eviny články, souhlasím s Tebou vždy a všem ale tentokrát s jednou věcí nesouhlasím a to, že špičkový pracovní pes zná jen kotec a práci. Já chci z Chicka špičkového pracovního psa a v žádném případě ho nikdy nedám do kotce!!! Myslím, že být špička v nějakém kynologickém odvětví není o tom kde můj pes spí.....

Re: Mám taky moc ráda:
Autor: D. Ruščáková Datum: 5.9.2016 18:59

Pájo, je... Je to v tom, že špičkové stabilní výkony obvykle podává zoufalec, který se dostane z kotce jen na tu práci a nedovolí si takové věci jako: nemít svůj den, prožívat fakt, že třeba druhý pes z rodiny je nemocný nebo se stal jiný problém, nevlčí - tedy nezkouší, co páníček vydrží, když má chuť zlobit místo pracovat. Není to nejšťastnější pes... to rozhodně ne. Ale jestli máš společnost a volnost jen když pracuješ, jinak jsi někde zavřený sám, kdo by rád nepracoval? Takhle jsou "vyráběni" mnozí pracovní psi.

I já jsem kdysi dostala doporučení, která by nejspíš zvedla výkonnost mých psů - např. přes den by se holky neměly flinkat po zahradě nebo doma ve vzájemných hrách. Proč? Lépe by se soustředily na práci. Věřím, že by to byla pravda. Ale, my stejně nic nevytrhneme, tak holt holky nejsou tak dobré, jak by mohly být (však ani já nejsem extra psovod), ale mají prima život - a na stopování se těší prostě proto, že je to baví, ne proto, že je to konečně únik z nudy kotce.

Eva má pravdu.

Ale ty to s Chickem dotáhneš velmi daleko - umíš s ním pracovat, věnuješ se mu, a pes je šťastnej člen smečky. Možná tě někdy někde porazí takový "vyrobený" šampion, ale pak budeš vědět proč. Chick by určitě neměnil:))

Re: Mám taky moc ráda:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 5.9.2016 22:26

já vím, že to tak je.....chudáci psi, venčení na flexe, aby byli pak štastní, že na ně páneček promluví

opět díky...:
Autor: Z. Jitur Datum: 5.9.2016 15:09

...za hezké vyprávění o psí smečce, která krásně funguje!

P. S. nedávno jsem se taky přesvědčila, o tolerantnosti k starším a nemocným - moje smečka - westík, kocour a dvě kočičandy - bezproblémově přijala 16tiletého yorkshirka Kima, prostě instinktivně všichni pochopili, že je starý, nemocný a že péči opravdu potřebuje, že to není nemístná protekce z mé strany... :-)

No jasně, :
Autor: Z. Dalmi Datum: 5.9.2016 14:25

naši pejskové jsou také s námi doma. Večer překračuji volně ložené psy a klestím si cestu ke kafi. A tak to má být :-)

Re: No jasně, :
Autor: Ž. Eva Datum: 5.9.2016 15:10

Jasně, pes (a flet zvlášť) potřebuje svoje lidi. Bez kachny nebo bažanta se docela dobře obejde. Bez své rodiny ne. Proto nikdy nemám podmínku, aby se psem chodili majitelé na výstavy nebo pracovali, ale nedám štěně do kotce. Bez výstav a práce s epes docela obejde (i když zaměstnat by se měl, aby nebyl pracovitý jinak)

Krásné:
Autor: T. Zana Datum: 5.9.2016 13:57

Evo, strašně ráda si tvoje články čtu. Je to psané s láskou, nesentimentálně a vtipně... prostě díky.

Re: Krásné:
Autor: Ž. Eva Datum: 5.9.2016 15:14

Dík. Senimentalitu se snažím potlačovat vědomě. Ostatní je tak nějak spojeno s tou smečkou. Vtipné jsou spíš holky.

Evi, moc pěkně:
Autor: M. Beda Datum: 5.9.2016 13:21

napsané, ano je to vyznání - a úplně mě nadchly fotky, třeba plachtící Fleur nad vodou, ale taky ta veliká smečka

"Nenávidějí brusle inlajny a skejtbordy. Asi jim vadí ten zvuk" - víš co? já ho nenávidím taky!!!! aspoň teda když jsem doma, venku je to o něco lepší... a moc si s tím nezadají dětská odrážedla, pokud nemají gumová kolečka... kdysi to byly takové ty ornažové Tatry, to byl taky rachot... zvláštní je, že jim nevadí luxování - to je u nás jasný nepřítel číslo jedna

"Laser šel poté, co Ája začala zřetelně vykazovat známky závislosti, spát" - musím se smát, protože to moc dobře znám, kočky laser taky milují... akorát mi to u nich teda nevadí

"Tuhle se pokoušela na Áju vytahovat mladá ovčanda a Derča na ni vyběhla s vrčením celá zježená" - to je moc pěkné, jak si brání smečku :-)))))

Re: Evi, moc pěkně:
Autor: Ž. Eva Datum: 5.9.2016 15:13

Jo, když smečka funguje, je to senzační. Oni i učí mladé, vychovávají psy, co máme na hlídání. Je spíš problém, když někam musí některá sama. A přitom jsou každá jiná...

jo a dnešní šok...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.9.2016 13:06

Šli jsme na veterinu vyřídit náležitosti cesty přes Kanál. A fakt mi bylo najednou hodně ouzko. protože kontrola čipu: píp - čip nenalezen. Píp - čip nenalezen. Věděla jsem, že ho nemá standardně umístěn, i paní doktorka hledala všude možně - ale stejně ... píp - čip nenalezen. To by znamenalo píp - dovolená zrušena... Ale naštěstí asi na posedmé jiné píp - čip nalezen. Ufff spadl mi balvan. Má ho chlapec tam, kde normální pejskové mají známku na obojku. Prostě pod bradou. Aneb čip cestovatel... Snad ty dva dny vydrží na stejném místě, abychom ho složitě nehledali

Re: jo a dnešní šok...:
Autor: Z. Matylda Datum: 5.9.2016 18:04

To je teda nervák. Ale dopadlo to!

Evo,:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.9.2016 11:14

budu se opakovat, máte skvělou smečku a Tvé rady a postřehy jsem leckdy zužitkovala. Díky!

Moje smečka taky respektuje starušku Babu, Conny ji dokonce postrkuje zadeček do schodů, pomáhá jí šlapat. :-) Conny je mazlivá, inteligentní, bude mít 6 měsíců a chystáme se s Pájou do Brna na výstavu. Malá barevná rusanda je svéráz, má svoji hlavu a je taková urputná,taky se mazlí ale raději mírně cvičí Conny. Ta se podvolí ale zase jen do určité míry, tak nějak blahoslonně :-). Snášejí se výborně, jen se špatně fotí, furt mám dvě černé čmouhy.

Re: Evo,:
Autor: Ž. Eva Datum: 5.9.2016 15:17

Smečka je prima. Moc ráda o tvé čtu. U tebe je to složitější. Psi jsou rasisti a jedno plemeno jde dohromady lépe. Kamarádka má belgičanku Tervuerena a flatku a ty nejsou dohromady taková smečka. Mají se rády, ale není to taková vazba, jako naše holky. Takže tvoje smečka je lepší o ten hendikep.

Re: Evo,:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 5.9.2016 15:37

Conny je inteligentní mazlivá - to je jasné, celá jááááááá :)

moc se těším do Brna!!! a vlastně mám asi tak absták, že by velet do Býškovic???

Re: Evo,:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.9.2016 16:10

Dojeď! :-)

Přesně tak:
Autor: A. Lex Datum: 5.9.2016 10:04

už žijeme se psem skoro čtyřicet let. Pěkně doma a na jedné hromadě. K čemu by mi byla sterilní vypiglovaná domácnost, k čemu by mi byl pes vyloučený z rodinného společenství venku na zahradě, nedej bože zavřený v kotci.

Ajvi jsem přejmenovala na Kuchtičku. V kuchyni musí být se mnou. Neplete se, neloudí, ale pečlivě sleduje který hrnec, ze které skříňky beru a podle toho už přesně pozná jestli se bude vařit, smažit nebo péct. Prostě Kuchtička. V nadšení ji přivádí příprava venkovního grilu. To přímo miluje.

Re: Přesně tak:
Autor: Ž. Eva Datum: 5.9.2016 10:41

K čemu by mi byl kamarád v kotci? Podle mě patří pes do rodiny. Proto nechci vrcholového psího sportovce. Ti jsou často systém kotec-práce. Ale na reálnou práci je pes domácí lepší. Proto třeba psi na drogy bývají doma.

Evo, to není článek, to je věcně napsané vyznání:)):
Autor: D. Ruščáková Datum: 5.9.2016 9:55

Víš sama, že už dávno jsi pro mě ve své práci se psy (ono by se dalo říct svým životem se psy:))vzorem. Snoubí se u tebe cit a racionální pohled, to oceňuju. Mimochodem, velmi podobný případ je Xerxová se svým heslem - všude s dogou:))

Naše smečka je podobná té tvé, v podstatě i životní stylem. Přestože jsou holky jen dvě, vystačí si - cizí psy vnímají, občas si pohrají, ale vlastně je nepotřebují. Jsou tolerantní, když k nám jezdí psí návštěvy - kdo je zná ječet za plotem (tedy hlavně Ari, že), nechce tomu věřit, čekají, že se budou rvát, bránit si teritorium, nebo tak něco. To já vím své - žádný ze psů, který k nám přišel, není v jejich očích (ano Ariiným hlavně) hrozbou. Proto mnohem víc hlídám, jak se dívají na přicházející lidi. Hlídám hlavně Ari, která bohužel ještě sebevědomím nekočíruje své plemenné "k cizím nedůvěřivá" a chvilku jí trvá, než uzná návštěvu za neškodnou. V pozoru je ovšem pořád, i kdyby návštěvníkům mezi tím nosila plyšovou kachnu - takže já musím být taky pořád v pozoru:)) Jo, o tom bych si s tebou, Evo, potřebovala popovídat!:))

Re: Evo, to není článek, to je věcně napsané vyznání:)):
Autor: Ž. Eva Datum: 5.9.2016 10:39

Jestli chceš něco probrat, tak napiš, mail máš...

Jinak práce... no my už prakticky skončili. Máme dvě veteránky (Áje je 11,5 a Ginny 8,5) a Derče bude na nový rok 6. Derča je dobrá, ale přesto, že je doma, je psychicky labilnější. Není agresivní, není bázlivá, to ne. Ale neunese psychickou zátěž vyšších zkoušek. Tedy někdy, ale nejde dopředu říci, zda bude v pohodě, nebo zda bude jak svázaná. Je na ní vidět, že jí ta zodpovědnost vadí, že není v pohodě. Tak jsem se rozhodla její kariéru ukončit. Je to k vzteku, je ve vrcholné forně, ale nepředvede to. Stejné to bylo i na výstavách, také byla zaražená a jak neměla jiskru, skončila za méně kvalitními fenami. U ní je problém v hlavě. Bývá to i u lidí. A není to nadměrnými požadavky. Šampiona práce udělala, tak o nic nejde (a nešlo by ani kdyby neudělala). Jen nemám co dělat. Fleur vodí dcera a další pes zatím ne. Ostatně teď je na řadě můj muž. Škoda, dřív jsem si půjčovala Elwooda, jenže tomu je také 7. Na druhé straně jsem ráda, že naši psi nehynou předčasně (musím zaklepat). Zdraví je důležitější.

jako by to bylo o Mařce:
Autor: Z. Inka Datum: 5.9.2016 8:21

jen ona je jenom jedna - ale vydá za deset. Jenom ráno chodíme tak okolo toho kilometru a půl, aby se po dlouhé noci rozhýbala a odpoledne někdy více, někdy méně. Momentálně spíše méně, protože jako klasicky je naše madam "těhotná a těhotné holky se musí šetřit". Ale jinak popis dne jako u gaučového fudláka, teda až na tu noc, v poslední době prý nemůže chodit ve tmě ze schodů a tak budí a bohužel momentálně tatínka.

Lovecký gaučák:
Autor: Z. Matylda Datum: 5.9.2016 8:01

je pro mě už specifický termín :)

Já mám zas polní gaučáky, sice nijak zvlášť necvičíme (zatím, Karamel je dáreček), ale dost chodíme ven a na vodítko jde některá princezna v polích jen za trest, že se pokusila o zdrhnutí- Světluška už to nedělá, zato tuhle zábavu objevila Karamelka. Než zchladne, tak jde chvíli na vodítku, a pak může zase jít na volno, pokud nebude jevit útěkářské sklony. Kupodivu to zatím každé psici došlo, že když si ji po návratu posadím před sebe a vyčítám, že je hnusná pes, a pak musí jít na vodítku, tak že důvodem bylo to zdrhnutí. Neutečou daleko, vadí mi princip věci (kavalír mizící ve vinohradu prostě není můj koníček).

Evo, tvoje smečka je pro mě vzorová.

Re: Lovecký gaučák:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.9.2016 9:40

zápis proveden

Re: Lovecký gaučák:
Autor: Z. Matylda Datum: 5.9.2016 9:58

Děkuji :) Kačku by měli za chvilku uspávat na znovuzavedení stentu, tak jí to pak vyřídím.

Re: Lovecký gaučák:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.9.2016 10:22

já jí napsala smsku - nechtěla jsem volat... Tak ať se to napodruhé povede a zánět odezní.

Re: Lovecký gaučák:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.9.2016 11:06

Matyldo! Pořád na Kačku myslím a přeji jí aby bylo už konečně lépe!

V mládí jsem taky měla ledvinový problém, vyřešil se a od té doby nic,je průvan škodí ale nemocnice už nebyla. Tak věřím, že u Vás se to taky vyřeší.