Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PŘÍRODA: Eliška s velkýma ušima

Už jsem se hodně dlouho nedostala k tomu, abych něco sepsala, ale asi nastal ten pravý čas. Poslední přírůstek do naší smečky je totiž hooodně speciální… Sedí mi na opěradle křesla, obrovské uši nastražené a pečlivě sleduje, jak na monitoru přibývají písmenka
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ŠM

14. 12. 2017 14:09
Velký uši....

až mě to rozbrečelo,Velký uši byla přezdívka, co dal Kačečen Miňák. Tak ať nad Tebou pláčou jen radostí, ty nádherná Eliško Ušatá.....

0 0
možnosti

Ž. Eva

14. 12. 2017 14:07
Tedy to obdivuju

nejen fenka, ale všechny odchovy, které se ti povedly. Je to neskutečně práce a neskutečné zkušenosti. Kdo nikdy nic nepiplal, nedocení. Já jen pomáhala nemocné Derče vypiplat štěňata, ale to je proti tvojí práci úplná legrace. Mangusty, surikaty, a teď fenky, to je naprosto neuvěřitelné. Nejen ta práce a trpělivost, ale ty zkušenosti a odhad, co mrně tohoto druhu potřebuje. Hluboce smekám.

My jsme se vrátili z mise na "výrobu" další generace fletíků. Pokud by se zadařilo, byla by to už čtvrtá generace, narozená u nás (Aju by měla v rodokmenu na posledním sloupečku, jinak po mateřské linii samé naše holky Terciusí). No a protože je potencionální tatík opravdu extra třída, jedna holka by zůstala doma. I kdž je Aja dost zlepšená a zatím se docela drží, má věk a choroby, tak počítáme i s možností, že nám odejde. Takže štěndo je plánované už od jara.

0 0
možnosti
ZY

Z. Yga

14. 12. 2017 14:10
Re: Tedy to obdivuju

Držím palce - jednak Áje, jednak štěňátkům. To přece nejde, aby se taková šňůra zpřetrhala ...

0 0
možnosti
ZL

Z. Lika

14. 12. 2017 12:20
A všimněte si na fotkách

Jak jí postupně ty uši rostou!

0 0
možnosti
ZY

Z. Yga

14. 12. 2017 13:50
Re: A všimněte si na fotkách

Jo - to mne zaujalo, většinou to bývá naopak, zvířátka do svých uší (a tlapek) spíš dorůstají (:o)).

Jinak i já znám fenka z literatury - tak za prvé jsem si jistá, že lištička z Malého Prince JE fenek - přece na poušti! A za druhé si jeden český cestovatel (ale kdo to byl, to mi vypadlo) ochočil taky takového lišáčka a když se vracel do Prahy, vzal ho s sebou - což se, bohužel, ukázalo jako fatální chyba právě pro fenka, neboť si na naše sychravé počasí nezvykl a uhynul - což beru jako ponaučení, že je třeba si ochočovat takové lišky, které snesou i naše podnebí, jinak to vždycky dopadne smutně ...

0 0
možnosti
OJ

M. Beda

14. 12. 2017 11:59
báječný článek

a nádherná Eliška, i já obdivuji ta její veliká ušiska, je obdivuhodné, že je vůbec unese... a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, díky!!!

přeju Elišce ten nejkrásnější domov se smečkou vlastního druhu

0 0
možnosti
ZL

Z. Lída

14. 12. 2017 11:44
Eliška je

krásný žvíže, moc se mi líbí ty její ušiska :-)A Tebe Lucko moc obdivuju! Je v tom nekonečná trpělivost a veliká láska ke všem živým tvorům, s jakou vypipláváš všechny ty potřebné. A taky láska k lidským mláďatům, která učíš milovat všechna ta zvířata. Moc děkuju za Elišku, s lidmi jako jsi Ty je na světě moc hezky!

0 0
možnosti
ZJ

Z. Jenny

14. 12. 2017 10:33
Milá Lucko,

moc krásné povídání o Elišce, díky za tu všechnu péči a starost o zvířátka,které se odchovali a ještě odchováte. Je to obdivuhodné, klobouk dolů.

Kdysi v dřevních dobách mého dětství jsem dostala velkou knížku o zvířatech a na jedné ze stránce s fotografiemi byl nádherný fenek, do kterého jsem se hluboce zamilovala. Dokonce jsme někde objevili plyšáka, který se fenkovi podobal a já ho dluchmala , co to šlo.:-)

Nic mne nemohlo dnes tak potěšit, jako Tvůj článek, takže ještě jednou díky za vše.

0 0
možnosti
LV

L. Vaňková

14. 12. 2017 20:37
Re: Milá Lucko,

I pro mě je fenek jedno z nejkrásnějších zvířat! A jsem vděčná, že jsem dostala příležitost poznat tohoto tvorečka takhle z blízka!

0 0
možnosti
ZD

Z. Dalmi

14. 12. 2017 10:17
Ale to je roztomilouš

roztomilej. Tak držím palce, aby se jí našlo co nevhodnější bydlítko.

0 0
možnosti
ZL

Z. Lika

14. 12. 2017 10:16
Vzdělání, vzdělání

Musela jsem si vyhledat kombu :-) Je taky pěkná, ale co do ušatosti na Elišku prostě nemá. To jsou veleuši, esence a prototyp uší, sen všech námořníků o dokonalých plachtách. Připadá mi, že musejí být docela těžké pro takovou malou hlavičku na křehkém krčku.

O fenkovi jsem něco málo tušila, ale tohle je parádní představení s velice zajímavými podrobnostmi. Umím si představit, jak se dětem po vašich přednáškách zdá o zvířátkách :-) Vlastně se s vámi na tu hodinku ocitnou v ráji - jsou obklopeni nevídanými zvířaty, která se nebojí. Jestlipak udržíte děti v klidu? Přirozenost jim velí ječet nadšením, jak to tak mláďata odchovaná v bezpečí mají (myslím ta lidská).

Moc pěkný článek, děkuju.

0 0
možnosti
LV

L. Vaňková

14. 12. 2017 19:49
Re: Vzdělání, vzdělání

,,Přirozenost jim velí ječet nadšením, jak to tak mláďata odchovaná v bezpečí mají (myslím ta lidská)." Nejen lidská, Eliška se chová úplně stejně, jen při tom ještě chaoticky běhá a občas se válí po zemi. No a když tohle předvede před třídou plnou dětí, je vymalováno a přednáška končí :-) .

Ale děti v klidu se udržet celkem daří. Děláme to tak, že na část hodiny mám připraveno povídání a promítání, aby mládež taky načerpala nějaké vědomosti a pak se teprve zvířátka představí osobně. Ovšem musí být klid, aby se to líbilo oběma stranám. Dětem vysvětluji, že my jsme ti, kdo o osudu těchto tvorů rozhodli, aniž se jich zeptali, takže je naše povinnost jim zajistit takové podmínky, aby byli spokojení a nic je nestresovalo.

0 0
možnosti
TZ

T. Zana

14. 12. 2017 9:35
Říkala jsem si

že ses už dlouho neozvala. Tak ty jsi zachraňovala a vychovávala ušatý torpédo :-)

Je krásná, to je vidět. Ale teda ty uši! To je normálně na širokoúhlý fotky :-))

Panečku, ty vaše návštěvy děckám docela závidím, jak to vlastně děláte? To máte stránky, kde se dá objednávat? Teda bohužel nemám, ke komu bych vás objednala...

Díky moc, že sis udělala čas na napsání článku!

0 0
možnosti
LV

L. Vaňková

14. 12. 2017 19:41
Re: Říkala jsem si

Na stránkách Zooparku Zájezd tyhle programy pro školy přímo nabízíme. A pokud by se našla skupinka lidí, co by se o našich zvířátkách chtěli dozvědět víc, asi by se to dalo taky zařídit.

0 0
možnosti
ZM

Z. Maya

14. 12. 2017 8:13
Eliška je krásná

a teda zajímavý článek. Jen by mě zajímalo kam chodí na záchod? A ven nechodí?

0 0
možnosti
LV

L. Vaňková

14. 12. 2017 19:38
Re: Eliška je krásná

Venku se jí zatím moc nelíbí. Zkoušeli jsme to, ale trochu jsem neodhadla situaci, Eliška na to ještě byla příliš mladá. Fenci se velmi dlouho zdržují jen v okolí doupěte a ten velký svět byl pro ni evidentně nebezpečný. Později jsem přišla na to, že když jí vezmu ven její spací tašku, rázem získá sebedůvěru a venku se nebojí - doupě je nadosah!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz