7.2.2023 | Svátek má Veronika


Diskuse k článku

KOČKY: Jak to Čendovo zašmodrchání dopadlo

Jak pokračovala léčba FeLV

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 22.8.2019 19:15

Milá Liko, tak to tedy byla léčba na dlouhý běh

a Čenda u stroměčku byl zasloužený, vytoužený (a i drahý, když připočtu veterinu)dárek a moc a moc vám ho oběma přeji. Fotky jsou vééélice výmluvné, krásně se na ně kouká (Suzinka pod tou dekou :))) )

Je bezva, žes všechno - včetně eliminace - popsala, protože i ta se přeci zapisuje do chorobopisu lidských pacientů (mě se kdysi v něm. nemocnici každé ráno ptali, zda jsem "už byla, jak to šlo a jaká kvalita":)) ). Velké štěstí v té Čendově léčebné anabázi (a tvé trpělivosti) snad bylo to, že máš veterinářku tak při ruce. Čenda je trpělivé zlatíčko a navíc krasavec.

Když jsme si loni brali kočičku Ginger "od popelnic", kýchala, teklo ji z nosu a pokašlávala. Atb. rychle pomohly, ale její pokašlávání přetrvávalo. Vzhledem k tomu, že astmatický záchvat nám zabil kočičku Lucky, trnuli jsme, že Gigner také bude astmatická (i když prvotní návštěva u veta ukázala vše OK). Také při kašli natahovala krk a natáčela hlavičku, tak jak popisuješ u Čendy (a dělala Lucky). Naštěstí Ginger nikdy nekašlala tak dlouho a namáhavě jako Lucky. Na dotaz u veta nám řekli, že někdy kočka kašle od chlupů v krku. Líže se a chlupy řádně nespolyká a "lechtají ji". Doporučili pastu, kterou jsme už doma měli. Tady pod jménem Laxatone, na zácpu a na "prevention of hairballs"(proti hormadění chlupů). Tak jí teď, když zakašle tak 2cm pasty dám slízat a kočka opravdu už kašle jen velmi vyjímečně. Myslím, že horší už to nebude a my se na tenhle kašel můžeme klidněji dívat. Gigner má ze všech našich koček nejkratsí srst, když jí češu, je to spíše jakési kraťoučké chmýří, než poctivé chlupy a možná jí toho dost zůstane nalepenéo ve krku. Tak můžeš u Čendy zkusit něco podobného. A třeba i kefir. Ten tedy naše kočky nelížou (ani různě přichucený), zato Trixie ho miluje a já se s ní o svůj poctivě dělám. Třeba by ho Čenda pil (přichucený trochou slazeného mléka či tak nějak. Já kočkám přimýchávala masovou kašičku, nechtěly, ale ony ho zase nutně nepotřebují, jako Čenda).

Z. Lika 22.8.2019 20:11

Re: Milá Liko, tak to tedy byla léčba na dlouhý běh

Máš pravdu, Maričko, "eliminace", jak hezky elegantně píšeš, je veledůležitá, a podle produktu se pozná zdraví.

Taky jsem si s tím astmatem vzpomněla na vás, není to žádná legrace. Zkusím Čendovi dávat víc protichlupové pasty, je opravdu možné, že to s tím souvisí. Nějaké pasty (spíš vitamínové) už dostávají, ale zaměřím se víc na ty protichlupové. Sice mají k dispozici šáchor, ale když přidám pastu, nic nezkazím, děkuju za připomenutí. Doufám, že u vás je všechno OK :-)