22.9.2020 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

PSI: Night Robinsonem

Máme psa. Obřího psa. Nemáme rádi davy a už vůbec ne o dovolené. Máme vnoučata, která plavou a milují moře. Spojit to jde – jmenuje se to robinsonská dovolená.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Xerxová 2.8.2018 9:10

Re: A OTéčko

ten ptáček je ťuhýk obecný - moc hezká fotka

Z. Yga 2.8.2018 9:45

Re: A OTéčko

Díky - na ptáčky jsem krátká (;o), v těch se moc nevyznám, ale ráda se poučím (akorát mám strach, že to do příště zapomenu). To jedna pozná kdejakého ptakopyska (zdravím pana Ptakopyska), a že hledí na ťuhýka, to ho ani nenapadne - a přitom mohlo, protože tam seděl fakt jak ťuhýk.

Z. Yga 2.8.2018 8:57

Milá Xerxová

na Pagu jsem ještě nebyla, a toto by se ni líbilo - tak třebas na rok! Je mi jasné, že takovou pohodovou dovolenou jste si užili všichni ...

Jinak článek velmi aktuální - dneska bude Pistrýsek čarovat a opět mi vystřihá knírače, zítra ještě stihneme kamarádčiny narozeniny (naštěstí se začíná slavit už ve čtyři odpoledne) a v sobotu nad ránem tradáááá tradáááá - těším se jak malé děcko.

Z. Xerxová 2.8.2018 9:13

Re: Milá Xerxová

tak tedy přeji teplý Jadran a krásnou dovolenou. Jsem zvědavá, jak se bude Erníkovi líbit moře. My kvůli Nightovi volili samotu - přeci jen vloni jsme byli na hodně osamoceném místě - ale samota to nebyla a místní se dogáka děsně báli a u vody jsme proto odpoledne psa mít nemohli (dopoledne ano - to je na místňáky zima :o) )

M. Sedláková 2.8.2018 8:48

To musela být krásná dovolená .

Našli si krásné místo na dovolenou.

Night i vnoučátka si to určitě užili.

Já budu mít vnoučka na chatě za 14 dní na týden.

Půjdeme do Muzea stavitelství, mají tam interaktivní klempířskou dílnu. Samík a děda už se těší, jak si jí vyzkoušejí.

Z. Xerxová 2.8.2018 9:19

Re: To musela být krásná dovolená .

Trpajzlíci už jsou velcí (8 a skoro 6) - úplně samostatní - a stejně jsme si je báječně užili. Už se nemusí "vodit za ručičku" (švagrová to měla těžší) - a to líp se vedou "důležité" řeči, blbne se v moři, a můžou se nechat "svobodně průzkumničit".

Co se týče přírody - měli zakázáno cokoliv živého na souši i v moři brát do ruky (řada místních živočichů je silně jedovatá - a třeba u housenek by je to napadnout nemuselo), a dupali tak, že všichni eventuální hadi museli vzít dávno nohy na ramena :o)

Z. Yga 2.8.2018 9:50

Re: To musela být krásná dovolená .

Jednou jsem potkala nádherného hada - půl na půl černý a zelený a dodnes mne mrzí, že jsem ho nevyfotila. Ale když jsem o něm řekla domácí Slavěnce, tak jsem z ní nevydolovala, jestli je jedovatý či nikoli ... jen se křižovala (a to je veliká milovnice všeho živého). Prý Hady nebrat! Tož nevím.

T. Zana 2.8.2018 10:01

Re: To musela být krásná dovolená .

Stejně je to hrůza, jak ty děti stárnou :DDD

Z. Maya 2.8.2018 8:37

Krásný místo

pro mě by to taky byla ideální dovolená takhle bez lidí. Jen ty ježky bych nemusela, bez brejlí bych na nějakýho určitě šlápla. :D Ty duby jsou nádherný.

Z. Xerxová 2.8.2018 9:25

Re: Krásný místo

ondá jsem viděla fotky a slyšela povídání o Makarské... řady ručníků a lehátek těsně vedle sebe, žádný prostor na hraní, brečící děti hledající správné "ležení" mezi tisíci stejnými místy... psa nemožno...až jsem se orosila z té představy :o)

Robinsonád nabízí v Chorvatsku hodně - ale má to svá omezení. Často nepitná voda, "slabý" proud (fén a rychlovarka se použít nedá, nabíječky to v pohodě utáhne), žádná promenády a stánky se zmrzlinou, nákup daleko... My volili kompromis - civilizace v dosahu, auto přímo u domku, elektřina od letoška všude 220 (loni ještě nee) a voda sice z nádrže - ale pitná. Na vaření i pro psa v pohodě (i na čaj -nebyla odsolovaná a chuťově dobrá). jedině na přímé pití jsme raději používali balenou.

K. Miháliková 2.8.2018 7:14

To znie aj vyzerá

úplne že fantasticky, dobre vychytané miestečko ste si našli (určite je za tým starostlivý výber a plánovanie, o tom nepochybujem). Najtík robí česť svojmu plemenu, stoicky a bez reptania sa zúčastňuje všetkého, do čoho ho jeho pánečkovia navlečú a nemá s tým najmenší problém. Že by dozrel do tej správnej povahy? :-) A prekvapujúcu rýchlosť suchozemských korytnačiek môžem potvrdiť, zvlášť takto vo vrcholnom lete, to idú na solárny pohon.

Z. Xerxová 2.8.2018 7:30

Re: To znie aj vyzerá

tentokrát to byla velká neznámá - našli jsme na webu odkaz na majitele, komunikovali jsme s ním napřímo - žádné recenze na místo nebyly... Bylo to parádní - chtěli jsme klid a chtěli jsme soukromí - kvůli sobě i kvůli psovi... a to se vyplnilo.

Night byl vrcholně spokojený (to se pozná podle toho, že perfektně žral a klidně si sám večer chodil lehnout do ložnice a bylo mu jedno, co se ještě venku děje). Brouzdá se vodou rád (a to mohl) - plavat nemusí (a tak mu to nechybělo). Nejlepší bylo, že měl celý den svobodný pohyb - na vodítku byl jen někdy u vody - to když se moc rozjel a chtěl řádit s Trpajzlíky. Gumové hračky a kruhy by to nepřežily :o)

Z. Xerxová 2.8.2018 6:29

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

už jsme 14 dní doma - utíká to, utíká... A ještě poznámka k počasí - teplé večery, příjemné moře, a přes den teploty pod třicet. Díky moři, chladnému větříku a stínu dubů a oliv tam bylo podstatně příjemnější klima, než je po návratu doma.

Z. Jajka 2.8.2018 7:05

Re: hezký den

Na Pag jezdíme, do Staré Novalji. Pohled od trajektu je mi důvětně známý. Tak jsem si říkala, kde asi jste přesně byli... Že by cca 3 kilometry od Novalji na severozápad? To by bylo cca přes "kopec" k místu, kam jezdíme my.

Z. Xerxová 2.8.2018 7:20

Re: hezký den

správně - něco málo přes tři kilometry od posledního kruháku v Novalje. A pak asi kilák a půl po nezpevněných cestách mezi kamennými plůtky... I na mapách cz je to dobře vidět - úzký poloostrůvek s jediným barákem - i ten vstup do vodyje vidět