Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

Zdena, z článku i fotek je vidět, že jste strávili krásnou dovolenou. Na Madeiře jsem nikdy nebyla, ale věřím, že je tam krásně. A je fajn, že i Kess dovolenkova:-)

Tady se prodávají "plantains" (někdy též "cooking bananas") které se nejedí čerstvé, ale vaří se. Nikdy jsem je nejedla, ale prý se jimi dá nahradit právě brkaše, což teď Zdena potvrdila. Někdo říká, že i jedlé, ještě zcela tvrdá banány se tak mohou vařit.

Jeden čas jsem si kupovala obrovské "papaya" ovoce, jako je na fotkce. Byla jsem jím téměř posedlá a protože bylo levné, kupovala jsem vždy rovnou dvě. Jenže manžel si vždy dal kousek dva a takže já musela sníst obě velké "dýně" sama:-). Takže po čase jsem se přejedla, přestala ho kupovat a vlastně něj zapomněla. Teď po shlédnutí fotky se mi chuť vrátila, asi zase koupím.

Jo a vidjeko - doufám, že je to bílý páv, žádný jiný pták s takovým vějířem peří mě nenapadá? Krása !

Foto

Parádní fotky, ty se tedy povedly! Krásná příroda. Ryby ty já můžu a to ovoce taky. Ještě kdyby se tam dalo plavat v oceánu, to by bylo něco. Já si užiju moře až v září.

Foto

Tak jsem koukla na ty gatě :-/, mě tedy takový střih neoslovuje, asi bych se z pasu "v podpaží" zbláznila.

ŠM

tak já bych si dala rybku,pak víno,pak ponču a zahájila dovolenou...a až by mi slehlo,tak hovězí a sause Madeira..:-P

Foto

Zdeno díky! Madeira je můj nesplněný sen. V dubnu tam byl synátor s partou zdatných sportovců na náročné turistice, fotky co posílal, nádhera, taktéž. Právě jsem absolvovala Chorvatsko, ještě cítím moře a vítr ve vlasech,včera návrat, pláču sůl, nejraději bych se tam vrátila,dočítám.R^V

ZM

Z43. 72M65a97t85y32l96d34a

17. 6. 2024 10:32

Hmmm, tam jsme taky ještě nebyli :-) Já bych chtěla, Kája ne, tak to máme na seznamu "možná".

Foto

A31l98e35n49a 50A22l80i72m45o

17. 6. 2024 10:20

Krásná dovolená, taky bych si ji nechala líbit:-). Rybožravá nejsem, ale asi bych se přemohla ;-D a to hovězí bych teda s dovolením mohla;-D. Dík za krásné fotkyR^.

Foto

To je moc hezky popsaná super dovolená. Já bych teda chtěla i nějaké to plavání v oceánu (jestli to vůbec šlo), ale jinak jsem si s radostí početla prohlídla fotky. R^R^

ZJ

Jsem ráda, že jsem Madeiru a vůbec všechny tyhle destinace zažila ještě před masivním turismem. Ani nezmiňuješ vandr některou z ostrovních lavád. To je přece must:-)! (Lavády jsou prastaré vodní kanály, podél kterých vedou úzké chodníčky). A kdo je na Madeiře, musí nějakou lavádu odšlapat. A kanálky jsou dlouhé:-). Díky za vzpomínku.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz