20.9.2020 | Svátek má OlegDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Bachova květová terapie a magnet na kočičí chlupyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 2.10.2014 1:54, přehled diskusí

moc děkujůůů:
Autor: M. Crossette Datum: 1.10.2014 19:15

za všechny mile komentáře a moc všem přeji, aby vaši kočičí miláčci nikdy nic podobného nezažili. Ten kartáč byla tenkrát skvělá koupě, je to stále oblíbený kus kočičího nábytku. Dívala jsem se na internet, stále se dá koupit a existují ještě jiná škrabadla, ale to naše je skvělé, že je "dokola", kočky se nejraději otírají právě zvenku. Na obrázku náš je ten č.4.

Bedo, děkuji za dlouhý komentář, zapomněla jsem v mailu napsat, že jsem si fotku zesvětlila a kratáč na ní našla, ale dnešní odkaz je mnohem názornější. Vave - tvůj odkaz má také stejnou "štětku" ale ta cena hračky !!!! Angl. se to jmenuje "Cat hair magnet". Na by se to dalo i snadno vyrobit doma, kdyby se dal takhle dlouhý kulatý kartáč sehnat samostatně. Důležitá je ta těžká deska, do které se ohnutý zasune (náš má připravené otvory), aby se kočky mohly otírat plnou silou a nekácelo se to. Třeba by šlo spojit do pyramidy dva dlouhé řežné kartáče, nebo 4-dva proti sobě, ale to by musely vyjít levněji, než koupit hotovou věc. Liko - tvůj odkaz na myčku pro krávy je úžasný. Prostě zvířata milují, kdyz mají možnost o něco se drbat na místech, kam si sama nedosáhnou (v divočině třeba o kůru stromů). Naše Trixie na drbání svého zadku používá naše natažené nohy (tedy chodidla). Natočí se hezky prdelkou tak, aby se kořen ocasu dotýkal prstů naší nohy a pak se vykrucuje a vrtí ze stany na stranu, ocas nahoru, čumák zvednutý v blaženém výrazu - prostě v extazi.

http://www.hauspanther.com/2013/03/22/self-grooming-products-for-cats/

Ještě jednou moc děkuji a jdu na mravence v kuchyni (a také jak zpíval Mládek "mravence v kredenci", jsou i ve 2 skříňkách) Ráno jich bylo na lince i ve dřezu plno, všechno se vyndat. Teď je to celé vystříkané jedem, jdu umýt mrtvolky (doufám) a naskládat zpět. Zatím jsme nenašli zdroj, odkud sem lezou, ale jsme k nim nemilosrdní.

Re: moc děkujůůů:
Autor: H. Williamson Datum: 2.10.2014 1:54

Maricko,

cekala jsem s napetim na dokonceni a vida: holky se zase zkamaradily. Podivne jsou cesty osudu. Uz se budu opakovat, ale obdivuju tvou trpelivost.

Doufam, ze jste se mravencu uspesne zbavili. To my jsme taky jednou meli nahlou invazi malych mravenecku a ze jich bylo hodne. Rovnez jsme neprisli na to, kudy se takove mnozstvi dostalo dovnitr temer pres noc. Dobra prilezitost udelat inventuru ve spajzu a policich - looking on the bright side.

milá Maričko,:
Autor: M. Beda Datum: 1.10.2014 11:51

tyto články o cizím kocourovi a následných problémech s kočkami si z Dumky moc dobře pamatuju, ten kartáč mě tehdy hrozně zaujal - a teď jsem se na tento poslední článek vyloženě těšila

tehdy jsem ten kartáč zuřivě sháněla, přišlo mi to jako úžasné drbátko a pak jsem jednou (tuším to bylo na Happy animals, už ten oochod ani neexistuje, nejsem si jistá, ale myslím že ho schlamstnul Mall.cz) na internetu viděla něco podobného a nadšeně jsem to hned koupila

sice se u toho kočky bohužel nesblížily, ale drbaly se o to rády, i v tom spinkávaly a Nyny škrábala tu sisalovou stranu

http://1url.cz/x4lE

děkuju za krásné psaní, které mě moc potěšilo, vždycky si moc ráda čtu o tvých zvířatech, jsou to vždy slova s láskou a laskavostí psaná (srdíčko)

Milá Maričko,:
Autor: Z. Yga Datum: 1.10.2014 11:50

Takže konec dobrý - všecko dobré. Stejně jako Dede vás oba nesmírně obdivuju - za vaši laskavost, ohleduplnosti i trpělivost, s jakou se staráte o zvířátka, vám přidělená CD.

Ten kartáč zřejmě chytá nejenom kočičí chlupy, ale i kočičí úzkosti a strachy - taky bych ho sem tam potřebovala, pro chlupáče i pro sebe.

Těším se na další alabamské zprávy (:o).

Maričko, já fakt nevím co napsat:
Autor: D. Ruščáková Datum: 1.10.2014 10:12

abych se neopakovala:)) Neskutečně ctím tvoji vytrvalost, s jakou se snažíš nenásilně a trpělivě řešit každý problém, který se v tvé smečce objeví. Vzpomínám na četné zdravotní problémy chudáka původně strašně zanedbavé Trixie, které jsi řešila se stejnou vírou a trpělivostí, střídala terapie, až jsi našla způsob, jak problém překonat - i za cenu osobního nepohodlí a práce.

Obdivuju tě a jsem moc ráda, že tě znám - člověku to dává sílu vytrvat, když se něco nedaří:)) (Jako třeba teď léčba Ariiny kulhavé packy, která se nelepší. Asi mě z těch psů klepne!:))

Mariččino povídání je zajímavé:
Autor: Z. Matylda Datum: 1.10.2014 9:38

jako vždycky- díky za ně :)

Já jsem teda statečně :
Autor: M. Pajakerryková Datum: 1.10.2014 9:34

vydržela a poctivě čekala jak to s kočenkama dopadne. To je zajímavé, že je opět sblížila hračka. Možná i ty kapky tam měly svou roli. Kdo ví...

Nicméně krásné vyprávění Maričko, mám ráda Tvoje články.

a počasí se u nás dnes pokazilo, Linda přišla ráno, a hned si mršina ustala v kočárku, tak jsem tam musela honem dat kočičí ručník, Mourek je ještě venku, jak dojde taky ho utřu má to rád, na rozdíl od psů, kteří se tváří jak kdybych je mučila

Jako vždy moc pěkné:
Autor: Z. Vave Datum: 1.10.2014 8:54

vyprávění, Maričko. A navíc s dobrým koncem. <3

Moc mě zaujal ten magnet na kočičí chlupy, nikdy jsem nic podobného neviděla. Prosím, Maričko, jak se to jmenuje anglicky? Možná by se to dalo objednat někde venku.

Přeju všem krásný den. <3

Re: Jako vždy moc pěkné:
Autor: M. Beda Datum: 1.10.2014 11:43

Vaví, výše (teda níže - zkrátka hned na začátku pod Likou) mám odkaz na naše "zařízení" s tím to kartáčem

Maričko,:
Autor: A. Lex Datum: 1.10.2014 8:52

díky za Tvoji odbornou a "po lopatě" podanou jednu životní zkušenost v soužití s kočkami. Člověk se stále učí. Já tušila, že to dopadne dobře, protože ve vaší vlídné domácnosti to ani jinak nejde :-).

Náš divous Darek je momentálně venku a to je zde na JM zvlášť výživné počasí. Mlha a leje. Přijde zmáchaná a hladový. Napřed bude usušen starým frotýrákem, ve kterém současně zůstanou uvolněné chlupy (místo toho kartáče, protože jinak na sebe divous nenechá sáhnout kartáčem natož furminátorem), dostane nabaštit a potom ulehne do svého momentálně oblíbeného pelíšku. Oblíbenost střídá.

Re: Maričko,:
Autor: Z. Xerxová Datum: 1.10.2014 13:46

já to nechápu - Jih Moravy mlhu a lijavec, nočník Evropy měl dopoledne sluníčko (až teď se trochu zatahuje)... a poměrně teplo (chodím bez ponožek na rozdíl od Ygy stále  :o) ) Sprchlo jen po půlnoci - ale jen takové zalití, aby přároda nestrádala... Potoky mají vody míň, než v jiných letech

Re: Maričko,:
Autor: Z. Jarka_F. Datum: 1.10.2014 17:08

Jukni na radar - nočník Evropy se přesunul k nám :( Sis ho nemohla líp pohlídat??

http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/rad/data_jsradview.html

Re: Maričko,:
Autor: T. Zana Datum: 1.10.2014 19:03

Chicht, neplakal tu před časem náhodou někdo, že na jihu Moravy je děsný sucho?

Re: Maričko,:
Autor: Z. Nítkovská Datum: 1.10.2014 21:22

Nejen na jihu... ale dnes ta vodní distribuce kapku (ale zato pořádnou!) zazmatkovala. Před osmou hodinou chyběl jen kousínek a voda nás přišla navštívit až domů. Sousedé naproti to dostali...

MARIČKO! S libostí vždy čtu tvoje články a musím se při nich řádně stydět. Takové trpělivosti a pochopení pro potřeby bližních, jako máš ty a určitě i tvůj manžel, sotva dosáhnu. Obdivuju tě.

Ten kartáč:
Autor: Z. Lika Datum: 1.10.2014 7:27

Ten kartáč mi připomněl ještě další vynález, sice pro mnohem větší zvířata, ale na velmi podobném principu. Jedná se o "myčku" pro krávy: velké rotující kartáče se stříkající vodou, konstruované tak, aby jimi kráva prošla. Krávy si prý nesmírně libovaly, akorát to mělo jednu nevýhodu: odmítaly tuhle "myčku" opustit :-)

Re: Ten kartáč:
Autor: P. Pů Datum: 1.10.2014 8:50

To fakt existuje???

Re: Ten kartáč:
Autor: Z. Lika Datum: 1.10.2014 8:53

Ano, žádná fikce :-) Viděla jsem z toho fotky a byl i článek, ale odkaz už asi nenajdu... nějaký ten rok to bude.

Odkaz na kraví myčku:
Autor: Z. Lika Datum: 1.10.2014 8:55

Tak jsem ten odkaz našla http://www.novinky.cz/koktejl/206719-kravy-ve-svedsku-chodi-do-mycky-maji-pak-lepsi-mleko.html

a je vidět, že se to ujalo, já jsem o tom četla už aspoň před osmi lety.

Re: Odkaz na kraví myčku:
Autor: M. Beda Datum: 1.10.2014 11:41

taky bych se nechala drbat!!!

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 1.10.2014 6:22

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

zazvonil zvonec a pohádky... neee - vzpomínkám je konec  :o)  Však ona Marička zase něco hezkého napíše...

Re: hezký den:
Autor: Z. Mravencová Datum: 1.10.2014 6:50

No a ještě to dobře skončilo (taky jako pohádka :), to jsem moc ráda. A taky se těším na další Mariččino psaní.

Pěkný den :)

Heslo na poslední fotce:
Autor: Z. Lika Datum: 1.10.2014 5:53

se krásně hodí pro dnešní ráno, viďte:-) Článek jsem četla už kdysi na Dumce a od té doby se po magickém kartáči pídím, ovšem marně. Někdy bych ho potřebovala i pro sebe!

Re: Heslo na poslední fotce:
Autor: T. Zana Datum: 1.10.2014 8:24

Jo, taky bych si takový generátor spokojenosti a dobré nálady dala líbit.

Bylo to moc krásné vyprávění, Maričko, jako všechna od tebe. V nějakém příštím životě bych chtěla být libovolným zvířetem na vaší zahradě :-)

Re: kartáč:
Autor: M. Beda Datum: 1.10.2014 11:11

Liko, taky jsem četla už na Dumce a kartáč tehdy zuřivě sháněla...až jednou jsem našla něco podobného, totiž kartáč společně se škrabadlem

http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/9/9196/9196749_22a4d530b4eec1966b1c6c6c161f7372/images/DSCF0646.jpg

Re: kartáč:
Autor: M. Beda Datum: 1.10.2014 11:12

doháje s těmi dlouhými odkazy na rajče!!!! :-((

je to zde http://1url.cz/x4lE

Re: kartáč:
Autor: Z. Lika Datum: 1.10.2014 11:59

Bedo, ten je prima!

Poslechni, jak uděláš ten zkrácený odkaz?

Re: kartáč:
Autor: Š. Matyášová Datum: 1.10.2014 13:26

zkracovatko.cz     a pochopíš to hned

Re: kartáč:
Autor: Š. Matyášová Datum: 1.10.2014 13:29

ach jo, já to tak mám pojmenovaný a ještě tě mystifikuju:

http://www.riz.cz/

tady to je správně

Re: kartáč:
Autor: Z. Lika Datum: 1.10.2014 13:38

Páni, děkuji!

Re: kartáč:
Autor: Z. Vave Datum: 1.10.2014 12:04

Nojo, ale kde jsi sehnala to vylepšené škrabadlo, Bedí? :o)