23.2.2020 | Svátek má SvatoplukDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Co všechno zavinil jeden kocour (3)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 24.9.2014 21:57, přehled diskusí

Děkuji za komentáře:
Autor: M. Crossette Datum: 24.9.2014 18:11

Příští (a také poslední archivní) článek je psaný s odstupem pár měsíců a dočtete se, že situace nakonec skončila přeci jen lépe - haha, vidíte, jak já umím držet tajemství :))

Bedo, jak se daří Nyny???? Bohužel tvoje odkazy na fotky mi nejdou otevřít, naskakují mi různé odkaz v azbuce či co, ale tvoje rajče ne - nejde to ukázat jinak??

Re: Děkuji za komentáře:
Autor: Z. Hanča Datum: 24.9.2014 20:48

A to je opravdu moc fajn, že bude ještě pokračování - když ne po letech, tak alespoň po měsících. Právě jsem si říkala, že mi tady nějaký ten doslov chybí.

Fotky jsou vybrané skvěle, zvlášť Dixie květinová je kouzelná!

Re: Děkuji za komentáře:
Autor: T. Zana Datum: 24.9.2014 21:11

Těším se na doslov!

Re: Děkuji za komentáře:
Autor: M. Beda Datum: 24.9.2014 21:19

jooooooo - určitě kartáč, viď??? :-)))

no jo, fotky jsem zapomněla pochválit a to jsem si při čtení říkala, že květinkovou Dixie určitě pochválit musím, prostě nádherná fotka, mimořádně zdařilý záběr!!!! (srdíčko)

Re: Děkuji za komentáře:
Autor: M. Beda Datum: 24.9.2014 21:20

P.S.

odkazy na fotky ti pošlu mailem, tady ty dlouhý rajčata zloběj (ale nevím, proč se ti to neotvírá, resp. mi není jasný jak se ti může otevírat něco jinýho)

Re: Děkuji za komentáře:
Autor: D. Ruščáková Datum: 24.9.2014 21:57

Maričko, tos udělala dobře s tou třezalkou - já s ní měla zkušenosti v Anglii, když vedle našeho domu byly pravidelně profesionální ohňostroje a psi to zoufale nesnášeli. Ne, že by to pomohlo úplně, ale zmírnilo to ten strašný stres.

Jsem moc ráda, že bude ještě pokračování - opravdu mě to zajímá:))

zdravím z dovolené:
Autor: Z. Mravencová Datum: 24.9.2014 17:20

Moc zajímavé čtení o kočičí duši (vybavily se mi články Terrovic smečky, doufám, že už se u Terrů mají trochu líp)

Mějte se hezky, u nás byl po mrazivém ránu krásný sluneční baboletní den (ale bez ponožek tedy ani ránu :)

Mějte se hezky :)

Celé Tvé vyprávění,:
Autor: Z. Vave Datum: 24.9.2014 11:54

milá Maričko, je moc zajímavé a poučné. Jako vždy musím smeknout před vaší ohromnou snahou pochopit a vyjít vstříc potřebám vašich zvířat.

U nás je to naštěstí v pohodě, i když občas se kočky navzájem prohánějí a někdy to skončí i pár vyrvanými chlupy. Rózka někdy nahání Bertíka, někdy si vyjasňuje pozice k Mikeškem, ale v zásadě spolu vycházejí dobře. Když byli kosourci mladší, často spávali v objetí. Možná je to jen náhoda, ale zdá se mi, že tohle skončilo zhruba ve stejné době, kdy přišla Rózka. Občas si ale všichni navzájem čistí uši a spávají blízko sebe, tak myslím, že se solu cítí bezpečně a dobře.

Přeju všem krásný den. <3

Byla jsem zvědavá:
Autor: Z. Dalmi Datum: 24.9.2014 11:53

jak to dopadne. Ano, pouze příměří. Nejsem kočičí, neumím tolik kočičí řeč. Osudem mi byly částečně přiděleny mojesousedovy kočky. Taky vidím, že jednu z nich ty ostatní moc neberou do party. Ale ta kočička je naprosto jiná, bláznivá, takový poděs. Ale k lidem přítulná.

Děkuji Maričko

OTéčko:
Autor: Z. Yga Datum: 24.9.2014 11:26

Jo, dnes ráno nám v autě svítila už vločka, což znamená, že teplota je okolo 4 °C (ale ještě furt nemám ponožky, neb LÉTO JE STAVEM MYSLI Chichichi), tak jestli se chcete vrátit do letošních posledních horkých dnů - i když už tehdy pršelo - tak tady fotky z konce srpna.

http://yga.rajce.net/2014_Konec_srpna

Re: LÉTO JE STAVEM MYSLI:
Autor: M. Beda Datum: 24.9.2014 12:31

jééééééééééé, tak to je báječný!!!!!!!

ostatně, za chvíli vyrážím ven v kraťasech, tak se mi to možná bude hodit (akorát že u mě jsou - už zase - důvodem malý gatě :-DDDDD )

Re: OTéčko:
Autor: T. Zana Datum: 24.9.2014 14:28

Stran těch ponožek tě velmi obdivuju, jsi prostě nekompromisní a odhodlaná žena :-))

Když jsem ráno kolem šesté vykoukla, zdálo se mi, že to bude na koženou bundu. Což o to, ráno byla príma, ale vůbec se netěším na to, jak spolu půjdeme domů...

Re: OTéčko:
Autor: Z. Vave Datum: 24.9.2014 15:35

Léto je samozřejmě stavem mysli, milá YGO, leč moje nohy mysl nemají, takže bez ponožek odmítají pracovat. :o)

Dneska ráno u nás bylo 5 stupňů - doufám, že letněné pokojové kytky na balkóně přežily; ani ony mysl nemají - a tak jsem venčila Anku ve froté ponožkách a pletených rukavicích a po tvářích mi tekla chladová alergie, na mou silnou letní mysl nedbajíc. ;o)

Milá Maričko,:
Autor: Z. Yga Datum: 24.9.2014 11:23

tak nakonec to jakžtakž dobře dopadlo, i když jste možná původně doufali v lepší výsledek. Ale hlavní bylo, že se Smoky a Dixie snesly, i když si už spolu nehrály - koneckonců, kočka je svým způsobem samotářka, tak tím, že nevytvořily smečku, vlastně netrpěly (a na hrátí měly dvounožce, což taky není k zahození - chichi).

Moc se těším na další povídání z vaší laskavé domácnosti - je to takový paprsek ve tmách (a že se ta tma blíží mílovými kroky).

„no aby tě neubylo“:
Autor: M. Beda Datum: 24.9.2014 10:45

tak tohle mě rozchechtalo, i když to vlastně celé tak úplně radostné není... ještě citace: "K nám se kočky chovají, jako by se vůbec nic stalo, ale jejich vzájemný vztah byl narušen. Smoky se Dixie teď najednou více straní, buď z ní přeci jen dostala trochu strach, nebo má toho syčivého odstrkování už dost. Kolikrát kolem Dixie proklouzne, aniž by se na ni podívala..... Také venku běhá sama, místo aby se snažila Dixie vyprovokovat k honičce, jako to dělávala dříve. Přesto jí to někdy nedá a radostně se k Dixie rozeběhne. Ta na ni ale okamžitě zasykne a Smoky má po radosti."

něco podobného se odehrálo u nás po příchodu Zuzanky... buď jsem čekala s druhou kočičkou příliš dlouho (4 roky byla Nyny jedináček), nebo je to tím, že Nýna neměla sourozence a ani asi nebyla coby malé kotě (na vesnici) socializovaná, anebo je to prostě její povahou - něžně jí říkávám, že je to moje malá asociálka

Zuzanka přišla od Rputinky zvyklá si hrát, zvyklá se dotýkat jiných koček - a najednou byla odstrkována, odháněna, ba až zastrašována... docela dlouho to pořád ještě zkoušela, ale pak už to asi vzdala a začala se jí taky vyhýbat... nějakou dobu se ještě dařilo, že když Nyny spala a já k ní položila Zuzanku, tak neodešla a spinkaly spolu, z té doby mám spoustu krásných společných fotek, ba i jedno láskyplné(??) video... ale postupem času, taky jsme se dvakrát stěhovaly, jsem to praktikovat přestala, možná to byla chyba, i když skamarádit by se podle mě neskamarádily nikdy

dnes už se Zuzanka dlouho Nýně sama aktivně vyhýbá, někdy dokonce ona sma na ni "vystartuje", ale pořád ještě jsou tam občas náznaky, že by si k ní aspoň čuchnout chtěla, nebo jí třeba olíznout hlavu... leč vše marno, tak nevím - nepokazila jsem Zuzance soužitím s Nynškou její zlatou povahu?????

(a hele, ono se mi to nevejde - tak odkazy v dalším komentáři)

pokračování:
Autor: M. Beda Datum: 24.9.2014 10:46

tady je třeba obrázek, jak se Zuzanka, když už se nemohla přitulit, aspoň přitiskly Nyny ve spánku ke stehýnku - úplně se mi nad ní chtělo brečet --> http://1url.cz/74zS (nebojte se odkazu, je to na rajčeti, ale celá adresa by to tady zas roztáhla

tady společně na posteli --> http://1url.cz/D4z0 ... a nebo ještě zde --> http://1url.cz/04zv ... plus taky -->http://1url.cz/V4z5

(to video jsem vlastně ještě nikam nenahrála, ale je moc krásné... jenže ho musím sestříhat, točila jsem půl hodiny v kuse - srdíčko, srdíčko, srdíčko, moc srdíček)

Dlouho očekávaný happy end:
Autor: T. Zana Datum: 24.9.2014 8:26

konečně přišel - aspoň v rámci možností. Ta třezalka je fajn (taky jsem ji jeden čas používala :-)

V Praze šedivák přímo nebyl, ale zima dost a mlhavo. Za mlhou se myslím chystá slunce.

Něco podobného jsem naštěstí nezažila,:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 24.9.2014 8:22

jen, už kdysi zmíněná kočka Činda, zřejmě si co kotě užila své a do smrti smrťoucí s ostatníma nekamarádila a jak stárla a mrzoutěla, došlo i na kočičí facky jen tak preventivně.

A vymlouvejte kočce nějak něco, co se děje vlastně bez důvodu... :(

Slunko vstává,:
Autor: Z. Matylda Datum: 24.9.2014 7:42

ale byl tu šedivák- to asi ty fíkusy zapomenuté na terase nerozchodí...

Maričko, ještě že to dobře dopadlo. Docela se mi ulevilo :) a s tou třezalkou by mě to nenapadlo.

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 24.9.2014 6:38

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

tak třídílné povídání z historie alabamské kočičí smečky skončilo... Ale Mariččin zvěřinec už určitě připravuje nová témata ke čtení  :) Aby se panička nenudila a musela zase rovnat písmenka do hezkých slov a vět...

Re: hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 24.9.2014 6:58

jo a máme první podzimní šedivák. Bílá střecha a do toho vstávající slůňo. Bude hezký den

přeji všem hezkou středu:
Autor: M. Crossette Datum: 24.9.2014 2:50

U nás stále úterý večer. Vrátili jsme se domů řádně utahaní z celodenního výletu k moři. Přesto jsem si teď přečetla článek od Rputi a jako vždy jsem se zdravě prochechtala až do konce :))). Diskuzi pod ním si přečtu zítra

Oprava u mého dnešního článku. V poslední větě druhého odstavce je malý, ale dost podstatný překlep. Místo "..stane se agresivní k Somky" má být "..stane se agresivní i Smoky".