11.12.2019 | Svátek má Dana


VíP: Aneb víkendový pokecník

16.11.2019

Totiž dnes je Den poezie. Nemám moc dobrou paměť, takže si na žádnou báseň nevzpomenu. Ale moc ráda je čtu, a to nahlas :-) Například Jak namalovat ptáčka, ta je moje oblíbená.

Poezie mi také umožnila něco se o sobě dozvědět - nemám smysl pro rytmus. Sice jsem hrála na několik hudebních nástrojů a trefím se do tempa, ale básně jsou mi velkou záhadou. Pokud se v nich snažím vystopovat jamby a trocheje a podobné piškuntálie, vždycky zjistím, že dokážu vtisknout veršům jakýkoli rytmus, záleží prostě na přednesu (mém). Je to pro mě jedno z velkých tajemství života :-)

Doufám, že se se mnou podělíte o vzpomínky na své milé básně a básníky. A něco svým miláčkům doma (bez ohledu na počet nohou - uší budou mít všichni stejně) přednesete, pěkně s citem a vášní. A někdo třeba i s rytmem :-)

Přeji pěknou sobotu a neděli.

Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes


HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.