15.7.2020 | Svátek má Jindřich


Diskuse k článku

KOČKY: A byly Krabice…

Trochu odlehčené téma s našimi kočičáky :-)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Lex 22.3.2020 12:39

Dnes byla dopoledne pořádná chumelenice. Zvláštní pohled na zelenou trávu, skoro rozkvetlé forsytie a do toho chumelí, že ani v lednu nebylo takové počasí! Ale už svítí slůňo!

E. Zvolánková 19.3.2020 16:50

Zdravím všechny. Liko to je báječný článek a parádní fotky. Čenda je teda fakt frajer kočičák. A krabice, to je nejlepší dárek nejen pro kočku. Strejda vždycky vozil krabice z práce jejich kočce Sylvě a ta se s nimi zabavila vždycky na celý den a nikoho nepotřebovala. No a když přivezou nám baštu pro fousisko, tak ho tu krabici vždycky nechám rozbalit. Dělá to s obrovským gustem... S krabicemi se dá čarovat i jinak. Jednou na Vánoce jsem rozesílala psí přáníčko, na kterém byl choďáček Akí ve velké krabici s mašlí a měl na hlavě tu santovskou čepičku. No prostě není nad KRABICE.

Liko, jsi úžasná kočičí máma :-)

E. Zvolánková 19.3.2020 16:53

Jo a seno jsem jako holka také pravidelně dělala u tety na statku, ale i na chalupě jsem si později sušívala pro morče.... A úplně nejlepší zábava byla skákat ze seníku do přistaveného valníku plného sena. Jako dítě jsem nevěděla, co je to alergie, ale v posledních letech každé jaro řeším "sennou rýmu"...

Z. Lika 19.3.2020 17:58

Evo, díky za pochvalu, jsou v tom taky roky praxe a navíc vhodný MLP :-)

Je pro mě tedy novinka, že psi mají rádi krabice - oni se s nimi asi s gustem servou a rozervou je (asi jako já když se dobývám do dárků :D)

E. Zvolánková 20.3.2020 9:44

Ano, přesně tak, Eda pokaždé krabici s mraženým masem s gustem rozbalí, rozškube, a pak si neví rady s tím zmrzlým obsahem :-)) Čuchá k tomu, zas ucukává, protože to studí,že...:-)) To už mu vždycky pak všechno seberu, odnesu do mrazáku a nechám mu tu krabici na dodělání :-) Většinou je rozpitvána na několika centimetrové kousky a binec všude kolem, ale fousisko spokojené a hodné :-))

M. Crossette 19.3.2020 16:21

Liko, to jsou krásné fotky, uplně si Čendu představuji, jak vysvištěl na vrchní posed a plácá oprašovátko :D Nabídnout kočkám seno do krabice mě ještě nenapadlo !!! Při tom sena máme v garáži ještě hodně "po Trixie". V její dřevěné boudě je furt to, na kterém umřela. Sice tam na něj zvědavě vlezla jak Rusty, tak Gigner(ta už také chodí na vedlejší zahradu),ale asi už je vyvoněné, protože je nezaujalo. Ale nápad se mi moc líbí, zkusim dát čerstvé seno do nějaké krabice a uvidím. Jó, když jsme dali Trixie čerstvé, přicházela pak do domu nádherně navoněná. Ano, vůni sena miluji, byla 2x moje prázdninová brigáda na Šumavě - obracen seno! Dokud se ještě seno a sláma nemačkaly do těch krychlí a kotoučů, tak skákat, kutat, klouzat se a vůbec blbnout na stohu bývala skvělá zábava. Ale je fakt, že vždy jsme se pak snažili případné rozházené seno zase dát co nejlépe do původní kupy.

Šustící tunel jsme koupili kdysi pro Dixie a Smoky a dále ho dědily další kočky. Všechny milovaly vzájemně se napadat otvory a jukat z obou stran. S vervou s ním zápasila i Trixie. Ještě ho mám, ale už dlouho nešustí. Vnitřní šustící papír či co v něm bylo se rozdrobil, občas je slyšet, jak tam zbytky zachrastí.

Liko, je tvůj článek znamení, že už jsi se vystonala? Doufám, že ano.

Z. Lika 19.3.2020 17:56

To je bezva, Maričko, že jsem tě inspirovala k senné krabici :-) Voňavé seno má prostě kouzlo, dej pak vědět, jestli se kočkám líbilo. A sušení sena - tehdejší způsob měl také tu výhodu, že kopky se sušily na kozách (dřevěných, že), a dalo se pod nimi tudíž krásně schovávat.

A díky za optání, je mi mnohem lépe a už se zbrchávám. Jelikož nemohu moc ven (a nejen kvůli omezeným možnostem), dala jsem na radu Zany a opalovala jsem se - okny na jih nám krásně padá slunce do pokoje, tak jsem vyhnala kočeny vedle, otevřela okno dokořán a uspořádala si na čtvrthodinku lážo plážo. Paráda!

M. Crossette 19.3.2020 19:54

Právě se čin stal skutkem :) Pracovala jsem vedle s manželem, dali jsme si pauzu a mě to prostě nedalo. V garáži jsem našla dostatečně velkou krabici, vyřízla po straně otvor, do krabice dala čerstvé seno a vršek zalepila. Jak jsem jí nesla do domu, Woody právě odněkud přišla do jídelny. Sotva jsem krabici postavila na zem, hned do ní vlezla. Ginger se zvědavě přišla podívat, pak i Rusty, ale W. svojí packou naznačila, že krabice je teď její. Ty ostatní dvě se tam ale nesnažily vlézt, tak v ní teď hajá Woody. Uvidím, jaká bude situace později. Díky za nápad !

Z. Lika 19.3.2020 20:18

To vypadá dobře :-) Tak ať si sennou krabici hezky užijí.

J. Hlavsová 19.3.2020 14:04

Naše kočena Káča milovala krabice a papíry do nichž byly zabaleny. To pak byla lítačka po celé kuchyni. A nejvíc milovala krabice od bačkor - tenkrát měly formu takového tunýlku, tak se do něj napasovala a lítala jak v brnění. Péřový ometáček jsme neměli, ale jak u nás, tak u babičky jsme naskládali papír, uprostřed svázali a provázek připevnili k opěradlu kuchyňské židle a o kočičí zábavu bylo postaráno.

Z. Lika 19.3.2020 14:47

Jojo, Kimi, tomu říkáme bábrlata a na ta je vždycky spoleh :-)

A. Lex 19.3.2020 13:07

He, he, to trčící péro! Napřed mě napadlo, že máte ve skříni zapomenutou paní kněžnu  .

E. Šusová 19.3.2020 13:16

Tak víš jak, každá rodina má prej svýho kostlifce :D :D :D

Z. Lika 19.3.2020 14:47

Mně napadl spíš skřípnutý pštros :D

Z. Mawe 19.3.2020 12:58

Si uplne predstavuju tu vuni sena, kterou sem.bytostne nemavidela a ty o ni tak krasne pises :)

Z. Lika 19.3.2020 14:48

Vůni sena mám ráda - léto, volno, teplo...

A. Bytová 19.3.2020 12:46

Oprašovátko z krabice, toť sen všech kočů! Dík za tip.

A jináč - viru zmar /dříve míru zdar/. :D

Z. Lika 19.3.2020 14:53

Tohle oprašovátko je opravdu jiné než ta běžná - peří je jemňoučké, ale přitom se nedrolí, neopadává.

K viru mám taky tip: vire vyschni. Sucho viru. Rozdrol se v padrť.

E. Šusová 19.3.2020 12:40

Jéé Liko, ty jsi výborná kočičí pánčička!! Takhle to vymyslet s tím senen. Vooooni museli bejt taaak moc radostný!! Tááklenc na ně pěkně myslel Jéžišek!! Možná už jak to seno není čerstvý, tak není krabice tak atraktivní? Můžu případně, až budem sekat a sušit seno, nějaký mňoukavcům opatřit. Bude bio-bio z naší louky voňavý a krásný.

Z. Lika 19.3.2020 14:55

Děkuji za pochvalu, byla jsem trochu napnutá, jestli seno ocení. Máš asi pravdu, seno už vyčichlo, ale další by byla pro ně asi škoda - stejně si nejradši lehají do čerstvě usušeného prádla, a vonělo sanytolem...

Z. Yga 19.3.2020 11:33

Jo jo, krabice, ty se vždycky hodí (:o)). Liko, možná je už seno vyčichlé a chtělo by to zkrátka novou podestýlku... Nás letos Zikmund taky překvapil, o Vánocích našel doupátko v jeho prastarém škrabadle, a dokonce i na tom krabadle se vyřádil jak kotě! A to jsem ho už chtěla dávno věnovat nějakému útulku.

A OTéčko – tady je dobrý nápad na výlet – tedy, až se bude moci výletovat. A počkejte si na konec, protože to nejlepší je vždycky na konci (rofl)

https://1url.cz/tzWEm

T. Zana 19.3.2020 11:47

NO JASNĚ :-) Tak snad někdy brzo.

Z. Mawe 19.3.2020 13:00

Jee diky za fokty od nas to neni ani daleko ale jeste sem tam nebyla..

Ale vifeo teda az z pc...

Z. Mawe 19.3.2020 13:01

Myslela sem tip na vylet, ja uz su z ty hokny uplne zblba

T. Zana 19.3.2020 11:31

Konečně jsi kočkám pořídila pořádný dárky :DDD

Z. Lika 19.3.2020 14:55

Přesně to si určitě říkaly taky: konečně :D

Z. Jenny 19.3.2020 8:45

Liko, krabice jsou božím darem pro kočky! U nás hračky nemají šanci,číhají jen na nové zboží. Zrovna včera jsem obdržela od expres menu úžasnou akorát krabici,ojoj, to bylo radosti! Už byla naležato,nastojato zaklopená,odklopená ,prostě radostné!Pohlaď za mne koči a opatruj se!Případně kup krabici i TLP. :-)Uvidíme,co řekne.:-)

Z. Lika 19.3.2020 8:51

Máš pravdu, kočky mají krabicové žně, doslova nevědí z keré do keré :D

MLP by taky rád nějakou krabici, nejlépe s modelářskou stavebnicí. Joj, jednou ji nechal otevřenou, a pak se nemohl dopočítat dílů, ajvaj!

Š. Matyášová 19.3.2020 8:42

Krabice mohou být pořád, krabic není nikdy dost.... dík za tenhle příspěvek Liko.... seno svejm nedám, by mě to zabilo...ale krabic teď mají dost, jak chodily zásoby ze zoohitu...tak si je taky užívají a dneska jsem jim nechala už otevřené dveře na lodžii, aby si to užili (zlatý zasklení) ...

Tvoji kočičáci vypadají náramně spokojeně..a oprašovátko je super..

Z. Lika 19.3.2020 8:53

Ty se máš, se zasklením, já budu muset pořešit jiné pletivo, protože z Čendy se vyklubal zločinec, ze kterého nesmím spustit oko, jinak hnedle sedí nahoře na zábradlí. Jajka má nápad, musím to s ní prokonzultovat, až bude možnost.

Oprašovátko mě mile překvapilo, stálo pade, vypadá fakt z peří a skoro vůbec nepelichá.