Neviditelný Pes

PSI: Nirvána, aneb stav absolutní blaženosti

21.6.2016

Ejsinka je u nás půl roku. Na jednu stranu je to krátký čas, ale na druhou se za toto období může stát mnoho věcí. Vážných i nevážných.

Když jsem ji přivlekla domů, strašně se bála, v bytě se plazila. Venku byla docela sebevědomá, ba dokonce drzá na ostatní psy. Vůči lidem submisivní, klidná a moc hodná.

Kde je Ejsi?

Kde je Ejsi?

Nechtěla jít jinam než na chodbu. Do kuchyně ani čenich nestrčila. Sorbon ji naváděl, ukazoval, nic. Po delším čase strčila do dveří tlapku. Tam a zpátky, tam a zpátky...

Uplynul možná měsíc a odvážila se. Na plovoucí podlaze jí to klouzalo, protože se snažila rychle přeběhnout k Sorbonovi na jeho místo.

Zkusila to i do ložnice. Dokonce dříve než na to kuchyňské kluziště. No, má tam koneckonců i pelíšek. Pokud se ale něco děje, z nějakého důvodu má obavy, zaleze mi pod postel. Začíná to být problém, protože se osvalila (možná i ztloustla) a těžko se hrabe ven. Teď je období bouřek a ona se bojí. Nemá problém tam vlézt, ale ráno ji taháme za asistence Sorbona ven. On se velmi utrápeně tváří, že UŽ ZASE tam vlezla a on jí pomoci neumí.

Sorbon smí vedle mě na sedačku. Jen v tom případě, že jsem tam i já a že je tam deka. Rozumí tomu dokonale, nikdy to neporuší. Ejsinka již běhá do kuchyně a pokoje zcela bez zábran. Lehne si na koberec pod mýma nohama a spokojeně spí. Nojo, ale velký brácha je nahoře...

Sorbon: Spím!

Sorbon: Spím!

Tak to zkusila. Vylezla na sousední křeslo. Musela dolů, protože nechci mít chlupy všude. Ale dala jsem jí tam deku a dovolila to. To, co nastalo, by chtělo natočit na video.

Ejsinka se rozpustila blahem.

Šťastná Ejsi

Šťastná Ejsi

Schovala si i hlavu pod packy, aby snad nebyla vidět. Černé oči jen jezdily sem a tam, pozorovaly, zda je to schválené a povolené. Od té doby nepotřebovala ani pít, ani jíst, ba ani čůrat. Blaženě usnula. Dosáhla nirvány :-)

Ejsi v nirváně

Ejsi v nirváně

Foto: Dalmi

Dalmi Neviditelný pes


zpět na článek