20.10.2020 | Svátek má Vendelín


VíP: Aneb víkendový pokecník

1.8.2020


 
Totiž u druhého dílu Zaniny výpravy k Sázavě mě zaujalo nejen barvité vyprávění a krásné fotky (jako vždycky), ale pak v diskuzi i zmínka o hojivém HA gelu. Hned jsem si ho vygooglila (nebo vygůglila?...).

V mé cestovní lékárničce vozím něco podobného, HEMAgel. Také doporučuji.

Takový ukopnutý palec u moře... Byl namazán HEMAgelem, dobře zalepen a přetažen palcem ustřiženým z chirurgické rukavice. Další den jsem se už zase koupala. Připouštím, že jsem si brala neoprénové botičky (to ale neznamená, že se do nich voda nedostane, ale nevadilo to), neb obvykle plavu s botičkovými ploutvemi.

Předloni jsem u vzdáleného moře také zabodovala, strhla jsem si z předloktí snad 2 cm2 kůže, krve jak z vola a to jsme akorát šli na loď a potápět se. Nešikovné maso a manipulace s potápěčskou lahví u přívěsu...

Nějaká náplast k dispozici naštěstí byla, pod neoprenem držela, tak jsem to neřešila. Ale po návratu do resortu jsem na ránu dostala speciální velkou náplast Hydro-active s doporučením nalepit a nechat být. Náplast byla voděodolná kolem dokola, uprostřed s gelovým polštářkem na ránu. Na kůži držela perfektně, běžně jsem se koupala, sprchovala i potápěla.

Náplast byla trochu průhledná, tak ten gel všelijak měnil barvu... ale nebolelo to, okolí nebylo zarudlé. Už si nepamatuji, jestli jsem ji po pár dnech měnila, nebo ji sundala až po návratu z cest. Každopádně se to krásně zahojilo.

Těch gelových náplastí je celá řada, různí výrobci. Na odřeniny, puchýře, spáleniny...

 Také s sebou vozím gel s kostivalem a kaštanem Sněhurka, to by byla další historka, také z potápění.

To jsme lezli na Elbě z vody u vraku Elviscot. Velké vlny nebyly, ale pláž je tam kamenitá z velkých valounů a já blbě šlápla, s výstrojí na zádech.

Snažila jsem se udržet rovnováhu a nespadnout. Začalo mě děsně bolet lýtko... Dostala jsem na to tu Sněhurku, dva dny jsem dala klidový režim a nohu mazala a stahovala obinadlem. Pak už jsem jakžtakž fungovala. Zlobilo to docela dlouho, z odstupem času si myslím, že jsem si trochu natrhla sval. Trošilinku se to někdy ozve dodnes.

Tak bych se ráda zeptala, jaké vychytávky máte v cestovních lékárničkách vy?

Jajka Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!