5.3.2021 | Svátek má Kazimír


Diskuse k článku

ČLÁNKY S HŘÍVOU: Óda na jaro

Děvčata odhazují svršky, by vystavily zimou zbledlou kůži paprskům slunce...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 12.4.2019 8:07

Od Hřívnatce k cideru

Cider zraje a to několik až mnoho let. Je to vlastně perlivé víno z jablek (u mě o parník vítězí nad šampaňským stejné cenové kategorie). To, co se v supermarketech prodává jako cider, má k předloze opravdu daleko. Za sebe doporučuji cokoliv ze cidrerie Kliment. K výrobě cideru je asi vše řečeno zde http://tinyurl.com/zt5v8dj

R. Enatae 11.4.2019 19:47

Roztomilé

Skoro mám takový pocit, že je to odpověď na Vílin domácí úkol o Vymykajícím se pštrosu Oliverovi:)

Pamatujete se na Vaculíkovy fejetony Jaro je tady?

Z. Lika 11.4.2019 20:19

Re: Roztomilé

Ano, Vaculíka jsem četla ráda, hlavně tedy jeho ranější tvorbu.

Jaro je opravdu tady :-)

M. Crossette 11.4.2019 21:03

Re: Roztomilé

ano je tu. Teď jsem venku věšela prádlo a na obloze zaslechla neomylné štěbetání prvních rorýsů ! Tihle ale poletí jinam, zřejmě severněji. "Naši" přiletí později, přesně na Velikonoce, jako rok co rok. Už se na ně těšíme!

T. Zana 11.4.2019 16:29

Pěkné, pěkné...

Jedna by nečekala, že dnešní mladý muž najde taková slova. Je vidět, že poezie nad námi ještě nezlomila hůl :-)

Z. Vave 11.4.2019 15:10

Potěšilo mě,

že jaro má stále ty správné grády a že se jejich oučinkem mladí mužové mění v něžné poety. Děvčatům se pak zapalují lýtka a tím pádem je na světě radostně vstřícno.

Moc příjemný a hřejivý článek, Hřívnatče. S věkem se nám, občas jaro trošku rozdrobí do výměny zimních dřeváků za letní a do starostí, co kdy kde zasít, a je moc dobré si připomenout, že je to taky doba, kdy s člověkem mlátívaly hormony a láska se hrnula odevšad.

Z. Lika 11.4.2019 13:37

Potěšilo mě

že jaro fungá, jak má. Žádné skokové léto, zeleň se zelená opatrně, a mládí básní. Mám radost, Hřívnatec mi rozsvítil den :-) Ten cider - vůbec jsem netušila, že toto pití zraje. Vlastně jsem ho asi ještě neochutnala. Takže kvašený nápoj? Z jablek? Hm, musím prozkoumat.

Z. Matylda 11.4.2019 10:45

O,

poetické. Na mladého muže až nezvykle. Gratuluji.

Z. Yga 11.4.2019 8:57

Milý Hřívnatče

Jak říká Jenny, ty překvapuješ! Tys básník typu seifertovského(;o)) - tentokrát žádné vtipkování, ale oslavná báseň v próze. Ano, přesně takhle to s jarem je!

Pravda, dneska to vypadá, že se ta potvůrka zima drží posledním ledovým pařátkem, ale furt si říkám, že toto je už ten poslední a až jí ho sluníčko urazí, půjde se schoulit do Mrazové doliny do klubíčka a nabírat sílu na Vánoce.

A jelikož a protože pondělky u nás nyní patří toulání se v parku (z objektivních důvodů je pondělní park zatím schůdný, aniž bychom museli turisty rozrážet hromovou holí), tak tady je třicet opravdu jarních fotek!

https://yga.rajce.idnes.cz/2019_V_parku_-_8._duben/#

Z. Jenny 11.4.2019 8:26

Milý Hřívnatče,

tedy, já žasnu! Zdá se mi, že si se minul povoláním. :-) Píšeš skvěle,slovní zásoba na dnešní dobu opravdu nevídaná, v době, kdy většina mladých mužů hledá slova nebo jen mručí a jediná slova, která umí tu ani jmenovat nelze.:-) Snad jedno z těch slušnějších,třeba TVL. :-))

Krásná oslava přicházející změny,moc milé a úžasně nadšené, takže za mne, užij si jara!!!

M. Crossette 11.4.2019 18:04

Re: Milý Hřívnatče,

Jenny dovolím si přilípnout se pod tebe, lépe bych to nenapsala.

Celé je to moc pěkné, ale mně nejvíce pobavilo toto: "S nocí se opět ochlazuje tak akorát, aby gentleman, poté co samozřejmě nabídne doprovázené slečně zmíněný svůj svršek, bez úhony zvládl tuto cestu jen s lehkým náznakem zahřívání sebe sama třením paží, což mu při troše štěstí zaručí o to větší slečniny sympatie" :)

Hřívnatče umíš !

Z. Xerxová 11.4.2019 6:20

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

moc hezky vyjádřená pocta jaru. Píše ti to dobře