8.12.2019 | Svátek má Květoslava


ČLOVĚČINY: Štědrý den

3.6.2008

Časně zrána dojela naše místní pošťačka Diana s hnědým balíčkem. Jak jsem zmerčil zpáteční adresu odesilatele, tak jsem hned věděl, jak se nyní v Česku říká, vo co go! Netušil jsem však, když jsem celé natěšené začal tu nádheru rozbalovat, co tam všecko bude. Ano, hádáte správně, došlo nádherné Zvířetníkovské triko a s ním další milá překvápka. Pamětní list účastníka Druhého coursingového setkání Zvířetníků pro Jiřího George!! Sice se nezúčastnil in natura, ale virtuálně tam s vámi byl po oba dny. Opravdu! Na holej pupek přísahám!! Švehla - George v tričku
Zlatá medaile na modrobílé stuze sluší Ferdovi náramně, i když si toho ten mongrel moc neváží. A vůbec největší radost mě udělala krásná ručně zrobená záložka s jedenatřiceti podpisy přítomných Zvířetníků. Jako bych vás měl fšechny tady! Takže k fotkám na Webu přibyly i podpisy a tak teď už nezbývá než se potkat v reálu. Třeba i to se stane, kdo ví? Vím po kom se dívat!! Už vím kdo je kdo!! Tak pozor!
A dnes tu sedím v obýváku, na klíně notebook, a pocucávám Hašlerky, co mě dovezla kamarádka z Česka. Venku je kolem 11°C a sluníčko laškuje s mraky. Ferďas se vyvaluje na balkonu po ranní procházce a moc se mu nechce pózovat se Zvířetníkovskou  medailí kolem krku aby byla fotka. Nóó nějak to dopadne. Rozhodně není jako já, který si včera hned po rozbalení triko navlíkl a snažil se to triko vyfotit v zrcadle. Žádná sláva. A tak mě pak i s Ferdou vyfotila moje žena Míla před domkem těsně před západem sluníčka. To abyste viděli, že v Klokánii vypadá to triko úplně stejně a báječně jako v Daňkovicích i přesto že je u protinožců, kde je všecko jinak.
Ono nejde jen o vlastní setkání, ale i cestu tam i zpět, jak nám to krásně popsaly Renáta E. s Veram a ještě pěknějšími fotkami doprovodily. Kdo by kdy tušil, že předkové Renáty E kdysi se Svojsíkem zakládali Skauting v zemích Česko Moravsko Slezských!!! Ehm tedy tehdy i Slovenských, abych snad nezabudol našich bratov v cudzine.
Díky webovým stránkám Mapy.cz jsem se podíval na vesničku Daňkovice, ba i Selský Dvůr pana Tlustoše. A díky fotomapě i uviděl, jak to tam vypadá. Chvála internetu a digitální techniky. Konečně kdo by měl zájem, tak se může mrknout sem k nám ke klokanům, kde bydlí Ferda a spol. Je to tady: http://maps.google.com/. Do vyhledávače napište následující adresu a pak si obrázek náležitě zvětšete a přepněte na "satelite". Před domkem je vidět katamarán našeho Martina a dokonce je vidět na předním balkoně na sluníčku přes zábradlí přehozené štepdeky. Adresa je: 23 Bunbinla Ave. Mt. Riverview NSW Australia. Funguje to bezchybně. Švehla - Ferda s medailí
Zrovna tak lidičky vzájemně spojuje možnost sdílení fotek na webu. Takové Rajče a alba Dede nám, a nejen tu v Klokánii, ukazují krásy norské krajiny, o jejích chlupatých kamarádech nemluvě. Jen na okraj bych dodal, že její komentáře k obrázkům jsou báječné a pokud se cest - necest v krásné Norské krajině týče, tak v porovnání s Klokánií to jsou autostrády. Ani jsem se moc nedivil Vikingům koupajícím se v ledovém jezeře, jen co sluníčko trochu vysvitlo. Je jim vzácné. Ale to jsou jedinci, co by v Klokánii mřeli šmahem v teploučku kolem 50°C a osvěžující voděnce přes 35°C.
Takže lidičky kolem Zvířetníku vám všem moc děkuju za milé dárečky a slibuju, že se vynasnažím vám přiblížit Klokánii jak to jen půjde. A ptejte se!!

Švehla - George v tričku, tentokrát s Ferdou

George Švehla


HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.