24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Rodinná invaze do domečku

Když se to už prolátlo, tak jsem se rozhodl, že o tom i něco napíšu. Co? No to, že jsem se vylíhl počátkem srpna v brněnské porodnici na Obilňáku. Kdy? Dávno. Velmi dávno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 1.9.2009 17:42

tak jsem konečně zkoukla fotky

vy jste ale banda8-o8-o:-). Ovšem nakonec mě úplně dostal "pes klínový";-D;-D

Bubu 1.9.2009 11:13

Mejdan jak má být

Byl to mejdan, jak má být, ale tu epizodku se srdeční arytmií v pralese byste si asi s chutí odpustili, že? Ale pak jste si to užili náramně. Taky se vždycky těším, že se mi doma sejde banda lidí, chystám, vařím, peču, lítám jako pometlo a nakonec si s chutí vydechnu, až všichni vypadnou. Taky trochu adrenalinový sport.;-)  Tak hodně zdraví, milý Georgi.V

Matylda 1.9.2009 12:13

Re: Mejdan jak má být

Taky mě jeden takovej za 14 dní čeká;-D Pomálu abych začala plánovat pochutinky- obvykle se koukám vytáhnout, aby to nebyla úplná klasika. Na tenhle mě už v mrazáku čučí 2 kg kuřecích prsíček a chtěla bych něco extrovního- co bys radila?:-)

Míla 1.9.2009 12:41

Re: Mejdan jak má být

Matyldo, já dělala kuřecí roládu, právě z prsíček. "neroluje" se to, ale připravuje ve formě -  třeba v srnčím hřbetě. Mělo to velký úspěch a největší výhoda je v tom, že se to dá připravit den předem a pak jenom šupne do trouby. K tomu byly 2 brsaláty - jeden majonézový, jeden bez. Mladší syn teď má potíže po tučnějších jídlech a navíc musí zhubnout. Tak jsem aspoň měla čas na vnoučata a hosty vůbec. A jako mňamku před obědem byly klobásové koláčky, také moc chutnaly. Tu roládu jsem před časem rozesílala, ale sklerotik si už přesně nepamatuje komu.                                                  

No a další MALIČKOST - naše Janička nemá jeden, ale DVA roky. To je celej můj mužskej - takový detaily mu naprostu ucházejí.

Matylda 1.9.2009 12:51

Re: Mejdan jak má být

Jsem si říkala, že na jeden rok je sakra velká a chodící;-D

MaRi 1.9.2009 12:58

Re: Mejdan jak má být

ale Mílo, vždyť to není tak dávno, co Janičce ten jeden rok byl!! :-);-) To musel být krásný chumel tří dětiček a tří pejsáků :-)

Bubu 1.9.2009 13:51

Re: Mejdan jak má být

Tuhle roládu-neroládu jsem taky viděla, ale už nevím od koho. Vypadalo to tuze jedle. Srnčí hřbet(y) vyložit anglickou a naskládat kuřecí řízky, do vzniklého korýtka cokoli tě napadne, nahoru zase řízky a přitlačit, upéct.

Klobásové koláčky? Já dělám slaninové košíčky. Z placky listového těsta vykrájíš velká kolečka (půllitrovým hrnkem - vařákem), vložíš do muffinkové formy, čímž vznikne mistička. Mističku naplň podle chuti a upeč. Báječná a nezvyklá náplň - slaninu- špek nakrájíš na kostičky a rozpečeš, vsypeš nakrájenou nožku klobásy (jedna fakt stačí) a zasypeš to 3-4 velkými cibulemi. Zapěníš. Směsí plníš mističky, vršek zasypeš troškou nastrouhaného sýra a šup do trouby.

Podobně báječné jsou tyhle košíčky nasladko - třeba s jahodou, krystalovým cuktem a mandlovýma lupínkama.

Zdena b.p. 1.9.2009 14:33

Re: Mílo a Jiří,

I já si myslím, že jednou za čas je dobré uspořádat pořádnou sešlost s dobrůtkami. Jen to nedoporučuji často. Domeček by to nemusel vydržet ;-) My děláváme kumulované narozeniny. No, a pak se uklidí úplně všude. :-) Fotky jsou už tradičně skvělé, jako bych tam byla s vámi. Ale ta malá princezna s hafem je úžasná. Taková se povede jen párkrát za život. VV

Jenda 1.9.2009 15:51

Re: Mejdan jak má být

Dyk vono se tu furt meni! ;-)

Jenda 1.9.2009 15:51

Re: Mejdan jak má být

"to" ne "tu".

Překlep Překlepovič

Lili a Brix 1.9.2009 11:12

Vše nejlepší

Milý Georgi, vše nejlepší. Nám se zatím při oslavách motají pod nohami jen psi, ale i tak je to paráda. Náš smeták Brix a babiččina pudlice Pegy jednou na Boží hod strávili odpoledne probíháním kolečka obyvák-předsíň-kuchyně-obyvák. Ona první, on za ní. Když se Brix někde zdržel, ona na něj počkala, popřípadě si pro něj došla. Peso byl večer úplně hotový, dáma o 8 let starší vypadala v pohodě. Pegy odešla za duhový most a její místo zaplnila skoťanda Nelly. Dva skoti, to je teprve šrumec! Už se těším na vánoce.

Fallowa 1.9.2009 11:09

Milý Georgi,

máte krásnou rodinu i přátele.Díkybohu,že Petr se vrátil v pořádku z cestR^ - po kom má asi toulavé boty;-)?Mně včera přibyl do rodiny úplně nový klouček-vnouček Dáreček RadečekV.Narodil se včera ve 22.30 v Praze u Apolináře:-)

Vave 1.9.2009 11:11

Re: Milý Georgi,

R^VVVVVV Blahopřeju Ti k Radečkovi - dostala jsi k dnešním narozkám krásný dáreček!VV :-)VV

Alča 1.9.2009 11:15

Re: Milý Georgi,

Blahopřeji a přeji mu hodně zdraví!V

Bubu 1.9.2009 11:15

Re: Milý Georgi,

No né, k narozeninám vnoučka, to je krásný dáreček. Tak všechno nej pro vás oba. A ať si děláte navzájem jenom radost. V

Jakub S. 1.9.2009 11:54

Re: Milý Georgi,

Vnoučka k narozeninám, jejda. No někdo si to dovede zařídit...

zana 1.9.2009 12:57

Re: Milý Georgi,

Fallowo, to jsi dostala k narozkám nádhernej dárekVV. Tak ještě hodně zdraví:-)R^!! - vám oběma.

baty 1.9.2009 13:17

Re: Milý Georgi,

všecko nejlepší Radečkovi do života a Fallowě k narozeninámV

Matylda 1.9.2009 10:49

Bylo to s hororem,

ale doapdlo to dobře, pokračovalo dobrým jídlem- tak to má být:-)

Vave 1.9.2009 9:14

Tak mě napadá,

milý Georgi VV, že jablko nepadlo daleko od stromu - aneb že je zbytečné se ptát "po kom to dítě je?" ;-)

Hlavně ale, že všechno dobře dopadlo a oslava se vydařila. A velký obdiv patří milé MíleVV, protože postarat se o tolik krků, krčků a tlamek, to už je výkon srovnatelný s výletem do pralesa nebo do hor.  Klobouk dolů! R^:-)VV

Fotky si ale musím nechat na později.

Přeji všem krásný den! VV

PetraK 1.9.2009 10:01

Re: Tak mě napadá,

s dovolením se sem přílípnu, páč Vave to  napsala dost výstižně:-)

veram 1.9.2009 19:15

Re: Tak mě napadá,

Tak tady se musím přilípnout taky. R^VVVVR^VVVVR^>-

zana 1.9.2009 8:09

Georgi

měli jste to okořeněný o nervák, ale dobře že to dobře dopadlo;-)VV. A nakonec to byla prima oslava, že jo?R^

Louk 1.9.2009 12:47

Re: Georgi

Se nalepím - těžko co dodávat :-) VV. Jo, vlastně - bezvadný ilustrační obrázek! "Dnes je ale větrno" "Ne, dnes je čtvrtek" ... R^ ;-D.

Alča 1.9.2009 7:29

Milý Jiří,

krásně popsáno, i když při líčení Petrových komplikací jsem trnula! Ale dobře to dopadlo, tak bylo možné uspořádat oslavu. Taktéž takhle pořádáme oslavy, čtyřgenerační (moji rodiče, mé dcery a vnučky). Opravdu moc se vždycky těším, až je všechny uvidím a snažím se vymyslet nějaké úžasné dobroty, aby odjížděli spokojení. Ale ten úlevný pocit, když už všichni odjedou a my odpočíváme na gauči i s kocourem Macíkem, který je také rád, že rumraj okolo něj utichl, tak ten pocit je k nezaplacení...  Ale stejně se to zase opakuje...V

Alex 1.9.2009 7:07

Jiří

já se také narodila v brněnské porodnici na Obilňáku, v jedné z těch tří prvních republik po válce, myslím že tou dobou byla zrovna lidová;-).

Krásně strávený narozeninový den. I když to, co předcházelo s Vašim synem, tak to bylo o nervy. Měl obrovské  štěstí, že to takhle dopadlo. Srdeční arytmie uprostřed pralesa na Papui New Quinei! Uff.

baty 1.9.2009 10:47

Re: Jiří

ale stejně si ty naše maminky troufly, žejo? Válka na krku a šly do toho. (Já jsem ještě o týden starší předválečný zboží.) Arytmie v pralese - no teda!

Alex 1.9.2009 11:50

Re: Jiří

Baty, pošlu Ti soukr mejlíka.

Jakub S. 1.9.2009 12:00

Re: Jiří

Na Obilném trhu se před už skoro desíti lety narodil taky můj nejstarší vnouček Kuba. Já vzadu na Veveří před Táborem. Kubova sestřička Janička ale za řekou, na Starém Brně, jak zemřel Dobrovský. Ale to už dávno předtím. Ten Dobrovský.

Karolína 1.9.2009 6:08

Dobré ránko

dneska jsem si, koukám, přivstala já!

Tak to u vás bylo hodně veselo! My jsme letos v srpnu jedny kulatiny slavili také, bylo nás podstatně více, ale chyběla ta psí demoliční četa. Takže dodatečně VŠE NEJLEPŠÍ!VV