21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Proč nemít jedináčka (3) aneb spolupráce

Kluci byli opravdu každý jiný, František byl hloubavý, všechno promýšlel a na rozdíl od Radka nehledal věrohodné výmluvy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 13.2.2007 21:28

Hajlajc of tudej:

Poprvé se tu objevil Koutek mladých pyromanů - záslužné, inspirující: 1*

K tématu Jak přežít své děti: zásadní spolehlivé řešení stále bohužel chybí, je ovšem třeba se nevzdávat.

Společensky dokonale vychovaný automobil, jenž opáčí na jakoukoli zaslechnutou sprosťárnu wie, bitte?! - velmi podnětné, v ČR a obecně u Slovanů však bohužel neaplikovatelné - R & D dept. výrobce očividně nezná reálie  a jazykové zvyklosti tohoto prostoru.

Beda 13.2.2007 21:45

Re: Hajlajc of tudej:

Jakube, nevím, zda už jsi "nás" tehdy četl, ale k dokonale  vychovanému automobilu alias Fifi a dalším hláškám (šiš, sekretarka automatyčna!!!!8-o;-D) vřele doporučuji vrátit se k tomuto článku;-D;-D;-D ... ale pozor, nápoje odstranit z blízkosti klávesnice, anžto hrozí její poprskání - bez monitoru to asik nepřečteš, ale ten posléze snadno utřeš suchým klůckem;-P

Jakub S. 13.2.2007 22:01

Re: Re: Hajlajc of tudej:

Naprostá lahůdka! Asi tady bude nutno vyrobit tabulku !POZOR: NEČÍST S KÁVOU!  a tu i onde ji vyvěšovat...

YGA 13.2.2007 22:10

Tak jsem se vrátila k tomu článku

- a strašně jsem se smála - dokud jsem nenarazila na to, jak jsme drželi Kardiakovi palce - tak teď hledím z okna na světýlka v dálce (mám štěstí, je to moje rodná milovaná víska) a nějak se mi moc míhají před očima. Promiňte.

alimo 13.2.2007 22:14

Re: Tak jsem se vrátila k tomu článku

Víš, ale on by se určitě smál s náma...a určitě se alespoň usmíváVV

alimo 13.2.2007 22:12

Re: Re: Hajlajc of tudej:

Teda je fakt, že už jsem to tehdá četla, patříc mezi "mlčící, čtoucí":-D, ale opět jsem téměř řvala smíchy a vzbudila psa a vyděsila přednostu:-D:-D:-D

Zkumavka 13.2.2007 23:03

Re: Hajlajc of tudej:

ty,Jakup, where are you from? Ty seš boží men !! To ,hele nemá chybu!!  Što slučílos? Já takája něcharošila!! U menja balšaja problema. No,vot!!! 8-o,daragoj,VR^

aida 13.2.2007 23:35

Re: Re: Hajlajc of tudej:

jestli můžu mluvit za Jakuba, on je tady od nás ze štatlu. Takový bezva chlapy tu máme všechny. Až tak, že jsem si vzala jednoho z druhého konce republiky ("z medvídkova").

Jakub S. 14.2.2007 0:29

Re: díkes, tak se eště vzchopím:

Odkuď sem From? - já su takový namíchaný From odrůzně, ale v podstatě po meči aji po přeslici (eště je mám schovaný) z toho obecně nemilovaného a zaznávaného, hrdého a furt bitého a rozkopaného a velkolepého a nechutného a nádherného vídeňskopředměstského plotňáckého mahenoblatnoskácelovského všem švédům pod navždycky už na nás pohlížejícím Seigneurem de Souches odolávajícího  d r u h d y  hlavního města markrabství, s nej okolím a nej výstavištěm a nejděsnějším cigánským bronxem mezi Ostravou a ÚnL a vůbec... nepočítaje různé okrajiny staré monarchie, to teď nechejme... a posledních x-sát let nicméně a nicvíce žiju (?) v okrajovém pásmu Valašského království, a rodinu mám na Hané / Slovácku / v Počeunicích / v Kényku (to vám zatím s Aidou a Luckou neprozradíme, co to je). No a Fremde Zungen, das ist meine. Tak vy jste uhlobaron? To je zajímavé, že? - Mě to baví... mě baví furt měnit fremde Zungen a takový různý a jiný a dialekty a tak. Když už se kdysi dávní vládcové přičinili, abych nemohl dostat pořádnou práci ve svém oboru z FF...

veram 14.2.2007 0:50

Re: Re: díkes, tak se eště vzchopím:

Kényk = Kartósy = Krpec

Kadlus 14.2.2007 6:58

Re: Re: Re: díkes, tak se eště vzchopím:

takže,tím bych se zrovna, po stránce militaristický nechlubil. V Krpoli= Kényku vojákovali blbí zelenáči, vojsková elita bévala (snad i je) ve Šlapanicích- a taky se tam nahoře nepotulovala lítačka.

Jakub S. 14.2.2007 13:18

Re: Šlapanice?

Á kde só ty járy, kemo... vojcli už v tymdle štatlu nésó félyk, o tym žádná. To góme už aji každá koňa.

Kadlus 13.2.2007 15:11

I starší generace

Nejen naši "miláčkové", ale i starší generace byla schopná- všeho. Přednostová (viz BTW Babička) měla Opu a Omu- byť Oma byla za svobodna Němcová a pátrání v rodokmenu nás dovedlo až k rodině manžela Boženy Němcové- sloužila u nějakých baronů v KV,děda tam jezdil jako řidič- němec jako poleno- a bylo. Dětí spoustu,po r. 45 rozeseti do světa šírého. Pak se v 60.létech uvolnilo,stařečkové slavili zlatou svatbu a příbuzenstvo se sjelo.Večer, když omladina byla konečně vyhnána na kutě, začalo vzpomínání na "ptákoviny".Na př.dávno před dnešními lékaři objevili léčivé účinky tělních tekutin při jejich opětovném využití.Experimentálně je doplňovali do bandiček dospěláků s pitím,ležících ve strouze při polních pracech. Po drahných létech přesně věděli, jak se která sousedka po jejich "léčebné kůře", po požití "medikamentu "tvářila.Na jejich obranu bych ještě dodal, že šlo o medicinu "panickou", nedotčenou nezkaženou.Bylo toho povídání- skoro do rána- jedno lepší, než druhé.

PS. Musím ještě dodat,že jejich líčení bylo daleko expresivnější.Jedině na jediném se neshodli.Kdo byl duchovním otcem tohohle medicinského výzkumu.Přiznat a přihlásit se k zásluhám objevu, hodného mezinárodního ocenění, se zřejmě z vrozené skromnosti nechtěl ani jeden z nich.

zana 13.2.2007 17:34

Re: I starší generace

;-D;-D;-D

Fallowa 13.2.2007 18:18

Re: I starší generace

;-D;-D;-D - jo,co se v mládí naučíš,ve stáří jako když najdeš...R^

Jakub S. 13.2.2007 20:23

To je úžasné, oboje.

Já jsem to přečetl teprv teď a nestačím se divit, že jsem první chválit toto zde (jak  občas krásně česky převede američtinu ta zapšklá žlučovitá nejvulgárnější vrstva praemigrantů na NP, netušící, že neumí pořádně ani Č ani A). Vyrozumívám-li dobře, bylo to v německém Poohří "za republiky"? A jak ta bezvadná banda, tak ti ženci bývali "naši" Němci? Nebo ne zcela? Mně to eminentně zajímá, všecko kolem tohohle. - Můj tchán (už zase! - no nic nenaděláte, budete ho tu asi občas holt mít...) a jeho rohatecká rodina mě pro takové šikulky naučili slovo, které od té doby používám, mé děcka taky a už ani nevím, jak jinak - on byl jeden z nich, ještě za R-U: zní  v l i z d o h á j c i . Teď to asi vidím prvně napsané a je to divné, ale tam tomu nikdo neřekne jináč. Tak pozor, anketa: jak to říkáte   u  v á s ?

S těma potomkama toho svatého muže, pana Josefa Němce,  je to úžasné. To chce obšírněji, jindy. Ale zaregistroval jsem. Hele, chcete časem zkontaktovat s pí Sommerovou? Víte proč, že? Ve spojitosti s jistou Barbarou Pankel-ovou, roz. von Sagan, dcerou ( z nemanž. lože) uroz. slečny Adelheide kněžny ze Zaháně etc. a Karla knížete ze Schwarzenbergu etc.

Jakub S. 13.2.2007 20:27

Olala, pardonemuá, z. a F. -

psáno dříve, posláno až teď - byly ste první, jasně... a přirozeně jest velmi důležitým míti zcela jasno v tom, kdo jest, potažmo byl, v té které dotyčné věci první, pro dámy je to dost relevantní...

Kadlus 13.2.2007 21:22

Re: To je úžasné, oboje.

žel Bohu,k Ohři (které krásně říkají na Lounsku Oharka), máme asi tak 20 km, tedy z kraje, o kterém se tvrdívalo : Všude Češi, v Chomutově Němci, což bylo pravdou tak dokonalou,že i starostou byl vždy Němec,pouze státní úředníci (pošta,četnictvo, armáda-byl u nás i velitelem posádky nějaký čas gen.Kutlvašr),Heimatkunde za 1.ČSR jen německá- mám,( s výjimkou ryze odborných, na př. botanických textů i proněmecky zaměřená) k tomu historka dobývání CV husity- úsměvná) a okolní obce, jako když zabodneš kružítko cca do 15 km na jih- Němci.Rok 39,na Markkplatzu Henlein a 30 tis. nadšených spolustraníků.Přes to vím, že spolunažívání dluhou dobu (cca do 35) bez zjevných problémů, smíšená manželství- +otec mé ženy Čech.Tak odpověď- většinou Němci,ale sezónní dělníci v zemědělství bývali z vnitrozemí.Více se nedovím, neboť většina z nich je již na pravdě Boží (jeden z nich na př.při zpětné cestě s Rommelem v Brixenu).Kolem BN- tam jde podle našich znalostí o velice vzdálené příbuzenstvo.Podotýkání k p. Benešovi jsem četl,jazykové věci neřeším,myšlenkový obsah autorových postojů (některých) je přeci jenom zajímavý=nezatížený tím, (sebeomluvami)čím jsme zatíženiá my.

Kadlus 13.2.2007 21:39

Re: Re: To je úžasné, oboje.

tak mi vypadlo z tržiště písmenko T- jako Kaiser Karl. S omluvou !

Jakub S. 13.2.2007 21:41

Díky - tohle hltám, vždycky.

A Oharka - krása! Proč se tak nenazývá oficiálně - to by naprosto zapadlo do jiných názvů našich toků a tůčků. Jé: toky - tůčky - potůčky!  - Komotau - no jasně, jako skoro všude na styku, nejfanatičtější. Znám dokonalé fotky z teplického  náměstí: AH jede středem a okolo LES freneticky řvoucích do O rozevřených tlam(iček) těch dobrých, tak předobrých českoněmeckých paní a dívek v dirndlech a se šnečky a do přímky vytrčených pravic... ach, endlich je ta tyranie Tschechei u konce...  pozdravuju do Mnichova, Burschen...

LENKA S. 13.2.2007 13:14

JEŠTĚ JEDN DŮLEŽITÉ HLÁSÁNÍ FŠEM NA ZVÍŘETNÍKU. OD DNEŠNÍHO ODPOLEDNE, KDY DORAZÍ MLADŠÍ DCERKA, BUDU DEFINITIVNĚ A NA DLOUHOU DOBU ODPOJENÁ OD PC. MAŠINKA MUSÍ K DRŮM, ABY NAPRAVILI ZÁSAHY, KTERÉ NA NÍ UDĚLAL MŮJ VŠUMĚL-NEUMĚTEL JIŘÍ. ROZHASIL JI T

MÁM JEN OBROVSKÉ OBAVY, ŽE  VYNUCENÁ OPRAVA MNE PŘIPRAVÍ O  VŠE, CO  JSEM DOSUD DO MAŠINKY PRACNĚ NASOUKLA-TEDY I O KUCHAŘKU A SPOUSTY DALŠÍCH VĚCÍ. NYNÍ MI ŽÁDNÝ DOKUMENT NEJDE OTEVŘÍT, TUDÍŽ ANI NIC NEMŮŽU VYPÁLIT NA CD. OPRAVA BUDE ASI DLOUHÁ, NEVÍM ANI, KOLIK  NÍ POTRVÁ. TAKŽE SE O  MNE NESTRACHUJTE. AŽ BUDE HOTOVO, OHLÁSÍM SE.

Kačer 13.2.2007 13:25

LENKO!

DRŽÍM PALCE, ŘEKNI AŤ TI DATA ZAZÁLOHUJÍ NA CD! URČITĚ TO NEBUDE PROBLÉM. DOUFÁM, ŽE TĚ BRZY "UVIDÍM" A ŽE O KUCHAŘKU NEPŘIJDEŠ! :-) ZDRAVÍM!

terra 13.2.2007 13:32

Re: LENKO!

TA OPRAVUJÍCÍ FIRMA BY MĚLA UMĚT DATA ZACHRÁNIT, POKUD JSOU "NĚKDE V BEDNĚ". TAK SNAD NEBUDE AŽ TAK NEJHŮŘ. DRŽÍM R^, PODOBNÝ POČÍTAČOVÝ VIRUS (JMENOVAL SE JAN) MĚLA JEDNA MÁ ZNÁMÁ DOMA A TAKY TO BYLO OBČAS O NERVY...

LENKA S. 13.2.2007 13:43

KAČÍRKU A TERRO, DÍKY ZA ÚTĚCHU. ONO SE MI TO UŽ JEDNOU STALO.

PŘIŠLA JSEM TEHDY O ÚPLNĚ VŠECHNO. OPRAVÁŘEM NAŠEHO PECKA JE JIŘÍHO BRÁCHA, TEDY MŮJ ŠVAGR.  TO POPRVÉ BYLA MOJE VINA. VŠE ZPŮSOBILA MÁ NEZNALOST A NEZKUŠENOST. ALE TENTOKRÁT TO ROZVRTAL  MŮJ JIŘÍ A DOKONALE. MOC ZÁLEŽÍ NA TOM. ZDA BUDE  ŠVAGR   OCHOTEN NA TU PRÁCI NAVÍC VŮBEC ÚPŘISTOUPIT. ON  PC  ROZUMÍ A ŽIVÍ SE TÍM  PROFESIONÁLNĚ, ALE STÁLE MÁ MÁLO ČASU. NA OPRAVÁŘSKOU PC FIRMU , KTERÁ BY UDĚLALA ZA  PENÍZE VŠE, CO JÍ BUDE PORUČENO,  NEMÁM DOST  KORUNEK. DRŽTE PROSÍM PĚSTIČKY PRO ŠTĚSTÍČKO, AŤ  NEPŘIJDU O NIC. NEBO ASPOŇ JEN O MÁLO.

Medvídek 13.2.2007 14:57

Re: KAČÍRKU A TERRO, DÍKY ZA ÚTĚCHU. ONO SE MI TO UŽ JEDNOU STALO.

NO TAK AŤ JIRKA KOUKÁ SVÝHO BRÁCHU UKECAT, KDYŽ TO ZAVINIL. :-)

KláraS 13.2.2007 13:44

Re: JEŠTĚ JEDN DŮLEŽITÉ HLÁSÁNÍ FŠEM NA ZVÍŘETNÍKU. OD DNEŠNÍHO ODPOLEDNE, KDY DORAZÍ MLADŠÍ DCERKA, BUDU DEFINITIVNĚ A NA DLOUHOU DOBU ODPOJENÁ OD PC. MAŠINKA MUSÍ K DRŮM, ABY NAPRAVILI ZÁSAHY, KTERÉ NA NÍ UDĚLAL MŮJ VŠUMĚL-NEUMĚTEL JIŘÍ. ROZHASIL

DRŽÍÍM PALCE AŤ OPRAVA DOBŘE DOPADNE A BRZO SE OHLAŠ :-)V

Kolemjdoucí 13.2.2007 14:53

Re: Re: JEŠTĚ JEDN DŮLEŽITÉ HLÁSÁNÍ FŠEM NA ZVÍŘETNÍKU. OD DNEŠNÍHO ODPOLEDNE, KDY DORAZÍ MLADŠÍ DCERKA, BUDU DEFINITIVNĚ A NA DLOUHOU DOBU ODPOJENÁ OD PC. MAŠINKA MUSÍ K DRŮM, ABY NAPRAVILI ZÁSAHY, KTERÉ NA NÍ UDĚLAL MŮJ VŠUMĚL-NEUMĚTEL JIŘÍ. ROZHA

POKUD NĚJAKÝ DOVEDA NESPUSTÍ FORMÁTOVÁNÍ HARDDISKU, EVENTUELNĚ JSTE NECHYTILA VIR, KTERÝ MAŽE, NEBO PŘEPISUJE SOUBORY, PAK ZÁCHRANA JE NA 99,9% MOŽNÁ. U NÁS TO DĚLÁ FIRMA POMOCÍ NORTONU GHOST ZA 450.-KČ DO 24 HODIN- DÁ PŮVODNÍ DATA NA DISK JAKO ZÁLOHU.JINAK JEŠTĚ RADY DĚDY PORADY: SAMOTNÁ WOKNA S "DOVEDY" POČÍTAJÍ. V NÁPOVĚDĚ A ODBORNÉ POMOCI JE OBNOVENÍ SYSTÉMU-JE DOBRÉ HO POUŽÍVAT VŽDY,KDYŽ INSTALUJI NĚCO, S ČÍM SI NEJSEM ZCELA JIST.pAK SE STAČÍ VRÁTIT, NAJÍT STAV PŘED POSLEDNÍM BODEM OBNOVENÍ.OSOBNÍ ZKUŠENOST- FUNKČNOST MEZI 90-95%.JDE O XP-ÉČKA PROF.S OMLUVOU, ŽE LEZU "do zelí" ODBORNÍKŮM (TOSCA,VERAM AD.)

aida 13.2.2007 13:59

Re: JEŠTĚ JEDN DŮLEŽITÉ HLÁSÁNÍ FŠEM NA ZVÍŘETNÍKU. OD DNEŠNÍHO ODPOLEDNE, KDY DORAZÍ MLADŠÍ DCERKA, BUDU DEFINITIVNĚ A NA DLOUHOU DOBU ODPOJENÁ OD PC. MAŠINKA MUSÍ K DRŮM, ABY NAPRAVILI ZÁSAHY, KTERÉ NA NÍ UDĚLAL MŮJ VŠUMĚL-NEUMĚTEL JIŘÍ. ROZHASIL

LENKO, TO BUDE DOBRÝ. NÁM TEĎ ASI PŘED 3-4 TÝDNY  TAKY KOMPLET ZKOLABOVAL DOMÁCÍ PC, VŠE SE PODAŘILO ZACHRÁNIT (SICE TO JEŠTĚ NENÍ DOMA, ALE U PC DOKTORA ANO) . POKUD JE ŠVAGR ODBORNÍK, TAK SE NEBOJ.

Beda 13.2.2007 15:35

Re: JEŠTĚ JEDN DŮLEŽITÉ HLÁSÁNÍ FŠEM NA ZVÍŘETNÍKU. OD DNEŠNÍHO ODPOLEDNE, KDY DORAZÍ MLADŠÍ DCERKA, BUDU DEFINITIVNĚ A NA DLOUHOU DOBU ODPOJENÁ OD PC. MAŠINKA MUSÍ K DRŮM, ABY NAPRAVILI ZÁSAHY, KTERÉ NA NÍ UDĚLAL MŮJ VŠUMĚL-NEUMĚTEL JIŘÍ. ROZHASIL

LENKO, DRŽÍM PALCE, AŤ SE DATA NEZTRATÍ - VŠICHNI TO TU PÍŠOU DOBŘE:-)R^ ... S TĚMI OPRAVÁŘI Z ŘAD RODINY ČI BLÍZKÝCH PŘÁTEL A KAMARÁDŮ JE TA POTÍŽ, ŽE ČLOVĚK SI NEURČUJE SÁM ČAS A TAKY KDYŽ SE TO NĚJAK NEDAŘÍ - JE TROCHU PROBLÉM DOTYČNÉMU VYČINIT:-/ ... TO ZAŽÍVÁ JEDNA MOJE KAMARÁDKA, JIMŽ SESTAVIL POČÍTAČ NĚJAKÝ KAMARÁD JEJÍHO MUŽE A "OBČAS POŘÁD" JIM NĚCO NECHODILO - ALE NĚJAK SI MU TO NETROUFALI ŘÍCT8-o ... KAMARÁDKA ZUŘILA K NEPŘÍČETNOSTI, NEB POČÍTAČ POTŘEBOVALA K PRÁCI, SNAD BY TO I NA VLASTNÍ TRIKO NĚKAM ODNESLA,  ALE BYLO TO ZCELA NEPRŮCHODNÉ:-( .... ALE ROZUMÍM TOMU, ŽE KVŮLI PENÍZKŮM TO RISKNEŠ - ASPOŇ TEDY ŽE, JAK PÍŠEŠ, JE TO PŘÍMO OD FOCHU PROFESIONÁL:-) ... TAKŽER^R^R^R^ A O TY DATA SI ŘEKNĚTE!

zana 13.2.2007 17:37

Re: JEŠTĚ JEDN DŮLEŽITÉ HLÁSÁNÍ FŠEM NA ZVÍŘETNÍKU. OD DNEŠNÍHO ODPOLEDNE, KDY DORAZÍ MLADŠÍ DCERKA, BUDU DEFINITIVNĚ A NA DLOUHOU DOBU ODPOJENÁ OD PC. MAŠINKA MUSÍ K DRŮM, ABY NAPRAVILI ZÁSAHY, KTERÉ NA NÍ UDĚLAL MŮJ VŠUMĚL-NEUMĚTEL JIŘÍ. ROZHASIL

LENKO, TAKY SI MYSLÍM, ŽE DATA PŮJDOU ZACHRÁNIT. MNĚ JE SYNEK VYTÁHNUL ZE STARÝ MRCHY, KTERÁ UŽ ANI NEŠLA NAHODIT.

MĚJ SE A BRZO SE OZVI.R^