20.2.2020 | Svátek má Oldřich


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Krásný podzimní den

Jeli jsme na chalupu. Cestou jsme obhlíželi mlhou zahalenou krajinu, žloutnoucí stromy a diskutovali, jestli se mlha zvedne nebo ji větřík odfoukne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 328, poslední: 13.10. 2008 11:11, přehled diskusí

10.10.2008 11:23

Re: Opravdu krásný den,

Jorkšírky nemusím, na mne už je to moc malý pejsek. A pořizovací cena štěněte je v celkové sumě nákladů za psa nevýznamná. Přiznám se, nevím, kolik Mirka za štěně bude chtít. Už ani nevím, kolik jsme platili za Báru (možná 6, možná 8 tisíc, vážně nevím). Prostě každý máme jiné priority a Báru jsme chtěli. Tož tak.

Psa bych nechtěla, nemáme oddělenou psí a užitkovou zahradu a od feňulky nemám počůraný rybíz a borůvky, jahody, libeček,... Zato mám rezavá kola v trávníku, když je sucho. 2x do roka nosí Barunka doma kaťata, abych neměla všechno flekaté. Naštěstí na falešnou březost netrpí. Ale nebrečí po každém psovi, kterého potkáme. Jen když hárá musím ji trochu víc hlídat. A je to trpělivá dobračka s velkou touhou se páníkům zavděčit.

10.10.2008 11:27

Re: Opravdu krásný den,

Já jsem si udělala představu z internetu. Ale o to vůbec nejde. jde o to, jak jim to bylo předloženo. Že pes je proti výletu nepodstatná věc. U pedagoga bych čekala jiný přístup, ale myslím si, že zrovna tahle paní učitelka nemá doma ani rybičky. (Znám ji, kdysi učila mně). Takže když ke mně přiletí nadšený dítě, tak ho nesrazím tímhle přístupem. Asi tak.

10.10.2008 12:00

Re: My jsme totiž zmlsaní,

zvyklí na jinou učitelku, která se o ty děti zajímala, prožívala s nimi všechno dobré i špatné, s čím za ní přišli a měla je strašně ráda. Tak teď nemůžu vydýchat přestup na druhý stupeň, kde se o děti nezajímá nikdo, každý si odučí svoje a po mně potopa.

10.10.2008 12:29

To by ale přece jenom tak úplně nemělo být.

Úplně je chápu - stažení najednou z výšky svého nadšení, které chtějí sdílet...

10.10.2008 12:08

Re: Opravdu krásný den,

Jo rezavá kola...., no teď máme holky dvě, tak trávník utrpí. Navíc, mrchy, hrabou. Zahradu máme, no... psí.;-P

Jorkšíry taky nemusím, jak jsou módní, jsou poměrně nekvalitní, nemocní (samozřejmě ne všichni, ale významná část), protože se odchovává na všem na čem se to povede.

Cena za kavalírka bude asi vyšší než za labrouše (labrouší máma mívá průměrně 8, kavalíří 4 štěnda). Ale stejně pořizovací cena není všechno. Stejně platíš krmení, veterinu (i kdyby jen preventivní zákroky). Proto je lepší kvalitní zdravé štěně. Stelně za těch pár tisíc zažiješ zábavy;-). Myslím, že všechny zájezdy a atrakce takového pesana nenahradí. A pro děti je to škola!

10.10.2008 12:13

Re: Opravdu krásný den,

To všechno jsem uvážila už po tom, co jste mi tady před měsícem radili a a došla jsem k tomu, že si radši připlatím za psa s PP, než bych řešila to, že z toho nakonec nevyroste kavalír nebo to bude mít takové zdravotní problémy, že z toho budeme nešťastní (jako tady mladí od sousedů- koupili jorkšíra bez PP a teď jde na operaci, protože nějak nemá kyčelní kloub). Chápu, že ani tady není nic na 100%- třeba chudák Bubu s jejich nemocnou Barunkou- ale určitá jistota tu je. Já jsem se tady rozvášnila jenom proto, že mě sejmul ten poněkud pohrdavý přístup.

10.10.2008 12:36

Re: Opravdu krásný den,

;-D;-D;-D My máme holky tři, ale kola nejsou. Uznávám, že na druhou stranu tam máme dostatek pastí na mamuta. Kdyby aspoň děvčata vyhrabaly kus křenu, mohla by být křenovka, nebo objevily ropu. Jenže oni místo toho přesazují květiny, ničí záhonky (a zahrabávají tam šunku).

10.10.2008 12:25

Re: Opravdu krásný den,

Taky jsme pro fenku. Líp je hlídat ty cca 4 týdny v roce (+ další 4 týdny kdy ještě "voní") než se klepat kde se zas v sousedství začne hárat a pes pak provyje  několik nocí a pustit na volno nejde ani na vteřinu.

Jo a moc hezky jsi to napsala - nepsalas náhoudou o našich miláčcích? Až na to půjčování bot je to nemlich to samé. ;-P

A víš, co jsou to vnoučata? Odměna za to, že jsme ty naše puberťáky nezabili. ;-D

10.10.2008 11:20

Re: Opravdu krásný den,

Mě prostě vytočil názor paní učitelky, že důležitá je cena (to je první) a nějaký výlet do Itálie, o jehož vhodnosti a kvalitě nejsem přesvědčena, je důležitější. To jsem skousávala dlouho.

10.10.2008 12:01

Re: Opravdu krásný den,

Nojo, oni jsou pedagogové a "pedagogové". Znám i pár výborných, ale některé jsou děs. Pak stejné dámy brečí, že děti přemýšlejí jen o penězích a hadrech:-/. Bodejť.

10.10.2008 12:13

Re: Opravdu krásný den,

No jo, k tomu není moc co dodat... Co se dá dělat, děti se halt učí i tímhleRv.

Vlastně čistě k věci - jet busmo na Gargano je blbost, je to strašně daleko.

10.10.2008 12:17

Re: Opravdu krásný den,

Přesně to si myslím i já! Jenže ono to obvykle proběhne tak, že my jsme s emuseli ZÁVAZNĚ vyjádřit teď, jestli v květnu děti pojedou do itálie. Pak se spousta dětí odhlásí a zájezd s edoplní učitelkama a jejich rodinnýma příslušníkama. A paní učitelky rády Gragano. Prostě mi připadá, že to vůbec není o dětech.

10.10.2008 13:05

Re: Opravdu krásný den,

S takovou účou.... tyhle řeči naprosto vypusť. Věřím, že děti to tak už udělaly a řekly si "ať si trhne, baba zapšklá." 

Taky jsem se dozvěděla, když jsme si pořídili Báru I., že jsme se zbláznili, nový, nedodělaný barák a zahrada, dojíždění do práce (místo 3km, celých 6km, ó hrůzo), spousta práce a koníčků. No a co, je to náš čas, naše peníze, naše práce, naše úsilí.

Tihle lidé nevidí tu spoustu radosti, relaxaci a taky zlepšení kondice.

Před lety jsem jela autobusem do Španělska k Barceloně a už nikdy víc.  A navíc si myslím, že takovéhle výlety děti ani moc neocení. K móři stejně většina jede o prázdninách s rodiči, tak proč mají jezdit se školou. Junior kápnul na třídní, co to s nimi báječně umí. Zkraje to vypadalo všelijak. Něžná křehká blondýnečka čerstvě z mateřské dostala třídu, kde je většina kluků. Do té doby na gymplu byli zvyklí spíše na holčičí třídy. Takže kázeňské obtíže se omezovaly na holčičí štěbetání. A teď byla třída s 20 rozjívenci, co měli tendenci se houpat na lustru. První 2 roky spolu zápasili a pak se to zlomilo. Ona přišla na to, jak na ně. A děcka ji bezmezně milují. Výletů mají několik. Dvakrát do roka jedou na nějakou pamětihodnost poblíž Hradce Králové a pak do multikina na film, co si sami vyberou (to víte, malé město). V létě na vícedenní puťák s báglem a se stanem. A ještě celodenní výlet na kole, nebo třeba do Macochy, a tak... A pak bývají výlety do Anglie (přihlásit se můžou studenti z celého gymplu), do Holandska. Ale spíš poznávací, rozhodně ne k móři. Tož tak.

10.10.2008 13:11

Re: Opravdu krásný den,

Taky máme spoustu koníčků, ale věřím, že některých se pejsina může účastnit a když tak ji pohlídají moji rodiče (jsou s tím srozuměni a máti se těší). Na štěníka se těšíme všichni a jsme moc zvědaví, jaký bude.

10.10.2008 14:56

Re: Opravdu krásný den,

Milá Matyldo. Klídek, ony, totiž, pedagožky (zdejší dámy této kvalifikace prominou. To jsou Zvířetnice s naprosto jiným pohledem na svět a šmrdolení na něm) jsou lidé poněkud jiné krevní skupiny. Moji mamku jsem musela neustále usměrňovat asi takto: "Mami brzdi, už jsi doma, nejsi ve škole!"

11.10.2008 0:08

Matyldo!

Tak píuč teda neví, o čem káže! Kdybyste chtěli jorkšíra, tak za tu cenu byste sehnali asi jen bezpapíráka. Pokud vím, tak papíroví jsou od 20 tis. vejš! ;-D Levnější jsou jen ti, kteří mají vadu a jsou nechovní.. jinak učitelka, která porovnává psa a výlet je /pííípú - tohle by bylo sprosté a neprošlo by to cenzůrou ;-P

10.10.2008 12:14

Re: Opravdu krásný den,

Matyldo, přávidím to celéV.

10.10.2008 7:59

Taky bych si dala štrůdl

Možná se mi ho doma podaří ještě kousek najít. :-P Vlastně ne, dneska jsem doma jenom na otočku a zítra už určitě nebude nic. :-(

Krásný podzimní den bych si dala také líbit, jen mít trochu času, abych mohla vyrazit s foťákem doplnit kolekci stromů dřív, než z nich  budou opadané neurčitelné holé větve.

10.10.2008 7:45

Jé štrůdl -

kdybych ho nebránila,nestačil by ani vystydnout:-).A krásný podzimní den bych taky brala - snad bude,o víkendu slibují babí léto.R^

10.10.2008 8:13

Re: Jé štrůdl -

JEN   PROBÍHÁM  KOLEM, ALE  O  ŠTRŮDLU  A  POTŘEBĚ URVAT    NĚJ  ASPOŇ JEDEN  MALIČKÝ  KOUSEK    VÍM   SVOJE. POKUD  BY  BYL  ZCELA A  DOKONALE  OBKLOPEN  PASTMI  NA  MAMUTA, MOŽNÁ, ŽE  BY  ZBYL  ASPOŇ  DROBEČEK.  NEJSEM  STO VYKOPAT  A  PŘICHYSTAT   TOLIK   NÁSTRAM, TAKŽE   NEMÁM ANI   ŠANCI  OCHUTNAT. JE  JASNÉ, ŽE  SE  DÍLO PODAŘILO, ALE  NĚKDY  JE  TO  K  VZTEKU, KDYŽ  SI   ČLOVĚK  NĚKAM ULEJE   MALINKÝ KOUSEK A PO  NĚKOLIKA  MINUTÁCH  TAM NENÍ  ANI  DROBEK.  POUČENÍ JE NASNADĚ:  NEDĚLAT   TY  ŠTRŮDLY  TAK  DOBRÉ,  ŽE? PŘEJU KRÁSNÝ  VÍKEND   VŠEM  A   MIZÍM NA  VLAK  DO PLZNĚ. ANI  DALŠÍ  TÝDEN TU MOC   NEBUDU,  PENDLUJU  MEZI   BĚLOU  A PLZNÍ -  OD  PONDĚLÍ  DO  PÁTKU  DENNĚ. MÁVÁM V LETU  VŠEM.

10.10.2008 8:30

ŠTRŮDLOVÁ INSPIRACE PRO TY, CO MAJÍ MÁLO ČASU, ALE HODNĚ VELKOU ŠTRŮDLOVOU CHUŤ

 TĚSTO NA 2 NOHAVICE :500 G HLADKÉ  VÝBĚROVÉ MOUKY,  ŠPETKA  SOLI,1KYPŘ.PRÁŠEK,100 ML TEPLÉ  VODY,1 HERA  NEBO OMEGA.

POSTUP.:TUK  NASTROUHÁME   DO MOUKY S  PRÁŠKEM A SOLÍ, PŘIDÁME   TEPLOU  VODU  , PROHNĚTENÍM   VYPRACUJEME   TĚSTO, KTERÉ  ROZDĚLÍMJE  NA    DÍLY,  ROZVÁLÍME  DÍLY  NY  NOHAVICE, POSYPEME STROUHANÝMI  NEB   A  PLÁTKXY RÁJENÝMI  JABLKY , SEKANÝMI OŘECHY A  SKOŘICÍ  ( POKUD  SMÍME, MŮŽEME  PŘIDAT   KE  SKOŘICI  CUKR, ALE  NUTNÝ NENÍ, KDYŽ  JSOU JABLKA  SLADŠÍ. NOHAVICE    PŘEHNEME  PŘES  NÁPLN  K  SOBĚ A PRSTY  VYTVOŘÍME  Z OBOU   ČÁSTÍ  TAKOVÝ  HŘEBÍNEK, KTERÝ  NĚKOLIKRÁT  NASTŘÍHNEME, ABY  ZÁVIN NETEKL.  MŮŽEME   POTŘÍT  JEN  VODOU   S  NĚKOLIKA  KAPKAMI  CITR. Š´TÁVY  NEBO  TROŠKOU  MLÉKA.  PEČEME V NEJVYŠŠÍ  POLOZE   VYHŘÁTÉ  TROUBY  A  PŘI   190°C DOZLATOVA.  DOBROU CHUŤ  VŠEM MLSALŮM

10.10.2008 8:51

Re: ŠTRŮDLOVÁ INSPIRACE PRO TY, CO MAJÍ MÁLO ČASU, ALE HODNĚ VELKOU ŠTRŮDLOVOU CHUŤ

LENKO, JESTLI TU JEŠTĚ JSI, TAK NEZAPOMEŇ VZÍT SI S SEBOU DEŠTNÍK. V PLNI MOMENTÁLNĚ PRŠÍ.

10.10.2008 9:02

Re: ŠTRŮDLOVÁ INSPIRACE PRO TY, CO MAJÍ MÁLO ČASU, ALE HODNĚ VELKOU ŠTRŮDLOVOU CHUŤ

ZDRAVÍM TĚ LENKO, UŽ JSI MI TADY CHVILKU CHYBĚLA. KDYKOLIV MĚ POPADNE NĚCO DOBRÉHO UVAŘIT, HNED NA TEBE ZAVZPOMÍNÁM A PROBERU, CO JSI MI POSLALA.

V BRNĚ NEPRŠÍ, ALE JE HNUSNO, OPARNO. VĚŘÍM, ŽE SE TO DO ODPOLEDNE ZDVIHNE A BUDE OPĚT NÁDHERNO. A ŠTRŮDL UPEČU. PŘED LESEM JE SPOUSTA ZDIVOČELÝCH JABLONÍ, ZŘEJMĚ ZBYTKY NĚJAKÝCH SADŮ A LETOS JSOU VŠECHNY OBSYPANÉ PLODY, JEN SI VYBRAT. MÁM UŽ NAFOCENO SPOUSTU FOTEK, HNED JAK ZAČAL PODZIM KOUZLIT, ALE JAKSI NEMÁM ČAS TO ZPRACOVAT A PLÁCNOUT NA RAJČE. PŘEJI BEZPEČNÉ POLETOVÁNÍ.

10.10.2008 9:10

Re: ŠTRŮDLOVÁ INSPIRACE PRO TY, CO MAJÍ MÁLO ČASU, ALE HODNĚ VELKOU ŠTRŮDLOVOU CHUŤ

Mně teda jablka došly a budu muset někde sehnat další. Dětičky totiž dokážou zbaštit plech buchet za jedno odpoledne a minulý víkend jsem pekla v sobotu i v neděli- štrůdl až v neděli, v sobotu rybízovku s tvarohem.

10.10.2008 7:20

já chci štrůdl...

a taky si ho dneska upeču... A sním... A kdo za to bude moct ?? Matylda !!;-D

Nás čeká práce na zahrádce o víkendu - má být krásně a už se těším.

10.10.2008 7:18

Aspoň někde, že to sluníčko svítí!

;-)

10.10.2008 1:58

Jo,jo,

jo jo, matko a k tomu ještě brzo přibude štíňátko. Takový krásný den se zlatými stromy na zahradě  a ten štrůdl, ten byl! Co, dobručký?

10.10.2008 7:27

Re: Jo,jo,

Ten byl- byly ho čtyři nohavice a do druhého dne zbyla půlka jedné...