3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


ČLOVĚČINY: Kam jsem dal ten...?

12.4.2016 0:12

Njn, ono po pravdě ani tak nejde o dudlík.

To takhle prostě zahlídnete fotku a vzpomínka se dere, ať děláte, co děláte!

Ehm... tedy... nic nenaděláte ani s tím, že fotka není právě korektní, ba ani výkřik není zcela spisovný, ale takový je život a bez TÉ fotky, by ani vzpomínky nebylo.

Můj první recenzent, kterýž fotku nepovažoval za důležitou, se mne po přečtení zcela vážně zeptal: „A to tě to opravdu nepíchlo?“

Nezabila jsem ho, to ne, ale zkuste něco takového vysvětlovat! Bez fotky! Takže si to snad raděj rozklikněte. :)

http://www.mrk.cz/Data/Pics/2014/360/1129457_948d3.jpg

To jsem se, jako študák, ocitla na brigádě na takovém podivném místě plném magneťáků, měřáků a nejrůznějších mašinek a elementů, tedy enklávě vyloženě mužské. A ocitne-li se mladá holka na jednom pracovišti s osmi chlapama, není to vůbec jednoduché. Mladá dáma jednak především zpustne a její mluva se takříkajíc „zhutní“, protože jinak by neobstála. A jednak je to vůbec složité, prostě osm kohoutů na plotě si čechrá brka a po pár týdnech už roupama neví, co by ještě provedli.

A tak jsem jednou takhle potřebovala vyvěsit jakési lejstro a za tím účelem si připravila i krabičku napínáčků, takových těch velkých s barevnou hlavou jako špunt. Leč vařila se voda, já hrnek na kafe připravený, a než jsem si to kafe nalila, pánové mi napínáčky šlohli a jeden mi připravili doprostřed židle a velmi se těšili a radovali.

Pohodlně jsem se usadila, nesu kafe k ústům, když v tom jsem zaregistrovala na jejich tvářích poněkud zvláštní výraz. Okamžitě mi došlo, že se chystá nějaká lumpárna, a opatrně si srkla kafe, jestli není náhodou slané. Kafe bylo v pořádku, tak jsem si upíjela, cigaretku pokuřovala a usilovně dumala, co zas můžou chystat za lumpárnu.

Jejich výraz se ale podivně měnil. Zjevně řešili nějakou záhadu, jeden po druhém vrtěli hlavami, cosi si ukazovali a v jejich očích rašil nechápavý úžas. Uklidila jsem hrnek, ještě udělala pár věcí a jak jsem se tak pohybovala místností, zjišťovala jsem, že pánům začínají nějak cukat koutky a občas ozvalo podivné zabublání. A pak jeden nevydržel, vyprsknul a už to jelo: „Hahahaha, hehehehe, hihihi hehehéééé...“

„Čemu se smějete,“ otázala jsem se inteligentně a bylo to ještě horší! Tím horší, že se dostavil pan šéf, který právě smyslem pro humor neoplýval. „No tohle,“ zařval už ode dveří a jal se je předpisově prcat. Gestikulovali a cosi mu naznačovali a šéf najednou vypísknul jak veverka, když se lekne, a k mému úžasu ho vidím, jak se kácí smíchy do židle, bublá a kucká se a tluče dlaní do stolu!

No toto, pomyslela jsem si, když jsem tak pozorovala, jak už se to zase všechno sborem chláme!

V tom ozvalo se zaťukání a vešel pedel. Tedy nikoliv pan Pedel, ani nic neslušného, ale pedel jako universitní školník. Byl to postarší důstojný pán v obleku, což mu vůbec nepřekáželo, aby hned u dveří nevyprsknul, neukázal prstem a nepravil: „Ježiš, jak to???“ A už zas řvali všichni!

Vrať se do hrobu, dědku padesátiletá, pomyslela jsem si zhnuseně.

Vysvobodil mne pan šéf, kterému došlo, že pedel zajisté nesmlčí a dá historku k dobru, a tak se začal radši zajímat, co je účelem návštěvy. Pedel vyslovil prosbu, bylo mu vyhověno a on vyexpedován. Situace se pomalu začala uklidňovat.

A mně došlo, že bych měla konečně pověsit to lejstro, leč krabička nikde. Měla jsem už toho dost, bylo to příliš a já zařvala hlasem velikým: „Do p..., KDE MÁM ty napínáčky?!“

Uáááá! Vybuchlo nejen samotné středisko, ale celá Filda, a nejsem si jistá, jestli nelehlo popelem i přilehlé Rudolfinum. Pánové padali ze židlí jak zralé švestky a pěstí bušili do podlahy.

Urazila jsem se na smrt. „Du domu,“ oznámila jsem a čišel z toho despekt ke všem blbejm chlapům na Zeměkouli. „Stůj,“ zadržel mě u dveří hlas a jeden z pachatelů natáhl z posledních sil ruku a konečně mi vyndal ten napínáček ze zadku!

Vaše Rpuť
KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !