25.10.2021 | Svátek má Beáta


ČLOVĚČINY: Australské perličky - Briliant

5.5.2009

Takže něco, co se nestává denně a co by pomohlo v prodejnosti těchto novin. Navíc to byla událost pozitivní, příkladná a hrdostí naplňující. Ale k věci, už vás nebudu déle napínat.

Mladí manželé z Brisbane, tedy z hlavního města Queenslandu, bratru kol 1 000 km na sever, byli v Sydney na dovolené. Na sklonku dovolené se vraceli večer autobusem zpět do hotelu, když mladá žena zjistila, že jí ze zásnubního prstenu vypadl kámen. Briliant v hodnotě 10 000 klokaních dolarů. I jali se hledat v autobusu za pomoci řidiče, ale nic nenašli. Potmě se špatně hledá, i když je po ruce dobrá baterka. Ba ani na ulici, kde se pohybovali, nic nenašli.

Toto vše se událo ve velice frekventovaném středu City of Sydney, na Wynyardu, kde je stanice podzemky a zastávky několika autobusových linek. Zde denně projdou tisíce lidí a ve špičkách se tu valí davy na cestě do nebo z práce. Nešťastným manželům nezbylo než se vrátit do hotelu, protože příští den ráno odlétali zpět domů.

Druhý den ráno, úplně jiný řidič autobusu našel třpytivý kámen na chodníku u autobusové zastávky. O jeho ztrátě neměl ani potuchy. Kámen mu však nepatřil a tak ho bez cavyků a nároku na odměnu odevzdal. Ovšem policie a jiné autority byly už o ztrátě zpraveny, a tak ti zasvěcení věděli, o co kráčí.

Mladí manželé v Brisbane přijali neočekávaný telefonát od sydneyské policie. Našel se briliant, který odpovídá vašemu popisu. Pokud bude pasovat do prstenu, tak vám bude navrácen. Mladá paní mile ráda vsedla do co nejdříve letícího letadla, a s prstenem se dostavila na určené místo. Šutr pasoval a tak byl navrácen šťastné majitelce. Nálezce chtěl zůstat anonymní a tak ani neměla komu poděkovat.

Tato hřejivá příhoda je jednou z nesčetných drobných událostí proč se nám v Klokánii tak líbí. Proč jsme rádi, že jsme tady doma. Není to jen krásná, divoká a nespoutaná příroda, ale i lidská společnost, ve které nechybí poctivost, smysl pro fair paly, vzájemná úcta a řada dalších dobrých lidských vlastností. Prostý člověk, stejné ekonomické kategorie jako řidič tramvaje nebo autobusu v Česku, neváhá, a co najde a není jeho, odevzdá.

Ne, zdejší společnost lidí není perfektní, daleko od toho, ale vypadá to, že podobných hřejivých příhod se tu děje jaksi hustěji než v Evropě a nota bene v jejím srdci. Ostatně pozorují to i četní mladí z tohoto srdce Evropy, co se tu octnou a nějakou dobu pobudou.

Po návratu do lůna jejich vlasti vidí zřetelně ty propastné rozdíly v mezilidských vztazích většinové společnosti. O morálních kvalitách veřejných činitelů ani nemluvě. Škoda.

Lovec perelAdvantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJOVÝ INŽENÝR – ELEKTRONIKA Ostrava (40-60.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !