Neviditelný pes

VíP: O chůvičkách

30.11.2019

Čas od času odcestuji a požádám svoji kamarádku, aby dělala mým kočkám „chůvičku“. Jsem si dobře vědoma, jak velké štěstí s touto chůvičkou mám - je spolehlivá, dochází k nám nebo u nás v podstatě bydlí.

Nebylo to tak vždycky a z té doby, kdy k nám docházel někdo jiný, si pamatuji zoufalé telefonáty: Kde ty kočky asi jsou? Co se s nimi mohlo stát? Prolezla jsem už celý barák, a prd... (bydlíme tedy v bytě). Paní přizvala už i svoji kamarádku, prošmejdily všechny kouty, už se smířily s tím, že kočky utekly (kdo nebydlí s kočkami, přece jen není zvyklý bleskurychle zavírat dveře), a teď se mi zoufale přiznávají. Hlídací paní byla na prášky a na mrtvici.

A pak se kočky najednou objevily, jakoby nic. V bytě. Byly zalezlé pod látkou, která je vzadu na opěradle gauče. Takže i když gauč odsunete, kočky neuvidíte a ty ani nemuknou.

Nebo i když kočky v dohledu jsou, chodí mi od chůvičky esemesky: Je normální, že blije?? Je normální, že nebyli dva dny na velké? Proč tak huláká??

Někdy to může být horší: vím o případu, kdy kočičí chůvička přišla do bytu, a kočka ležela bezvládně natažená na posteli a nereagovala, i když měla otevřené oči. Bylo horko, takže chůvičku napadlo nabídnout kočce vodu k čumáku, a to ji probralo, napila se a pak se chovala normálně, snad. Naštěstí se to nestalo u nás a naštěstí se tamější majitelé druhý den vraceli a patřičné informace dostali. Jak to bylo dál, nevím. Kočka se nepochybně chovala jakoby nic. Ale ty mrtvice mezitím!!!

Vždycky jsem si říkala, že na „kočičí důchod“, tj. až nebudu moci mít svoje kočky, budu chodit hlídat. Na veterině vídám inzeráty, anebo stojí za to se tam na hlídání i zeptat, často dokážou někoho spolehlivého doporučit.

Akorát si budu muset zachovat pevné nervy, protože pro chůvičky, zvířecí i lidské, nepochybně platí heslo: hlavně nepropadat panice!

Jaké vlastnosti by podle vás taková zvířecí chůva měla mít? Máte s nimi zkušenosti? Hlídali jste někdy?

Přeji pěknou sobotu a neděli. Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes


zpět na článek