3.8.2020 | Svátek má MilušeDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FOTOTESTÍK: Night na španělských cestáchŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 6.10.2015 6:58, přehled diskusí

Milá Xerxová,:
Autor: A. Lex Datum: 5.10.2015 20:01

Škoda, že jsem si sedla ke hře tak pozdě, dostala jsem se se strejdou Gůglem asi k pěti místům, kromě těch hodně známých "profláknutých".  Vidím, že už jsi otevřela nápovědu. Budu Měkota a nechám se poddat. Hned si přečtu co je co. On ten Tvůj článek je moc a moc zajímavý i bez "hraní". Upoutal mě krásný hrad, kde by mohl být hradním pánem i Najtík, když se tam nedaleko narodil :-)! Když jste se s pánečkem střídali v paláci Alhambra a kdysi jste se vystřídali obráceně s Xerxesem, tak jsem si říkala, že je to krásné, když se něco takhle opakuje a mezi tím uteklo tolik časové vody......

Najt má skutečně krásnou, čistou, pravou dozí povahu, už se tady opakuji mnohokrát. Je to pro vás všechny úžasný parťák! Dnes jsem na nákupech potkala pana doktora Š. a  oba jsme se v tom navzájem utvrdili :-).

Tak a nyní jdu na to odtajnění!!

jo a velké poděkování Lice:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.10.2015 19:48

za zapracování toho kvanta fotek do článku... a udržet je nepomíchané a správně přiřazené k textu - muselo jí to stát hodně času. Moc hezky to udělala - dokonce miniaturky druhých snímků použila. Prostě všech 50 fotek tam nacpala

Re: jo a velké poděkování Lice:
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2015 20:31

Xerxová, to byla radost :-) A zase jsem se něco přiučila - jak z fotek, tak z Orisu.

Xerxová chválím !!!:
Autor: M. Crossette Datum: 5.10.2015 18:59

Krásný hádankový článek. No bez tvé písemné nápovědy jsem snadno uhádla pouze město v němž je viadukt (take jsme tam takhle stáli:) S nápovědou jsem se - poněkud nejistá v kramflecích - snad trefila u ještě asi tří obrázků, u zbytku jsem buď tápala, nebo nevěděla vůbec, hlavně ve Španělsku. Ale negooglila jsem a nebudu to dělat, počkám na tvé odpovědi.

Ale doufám, že napíšeš I troche podrobnější cestopis. Jak vidno, Najtík si též dovolenou krásně užil, byl obdivován "na živo" a pak ještě jistě spoustou dalších, kteří v kruhu rodiny a přátel ukazovali své fotky z dovolené.

Re: Xerxová chválím !!!:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.10.2015 19:50

jojo - slíbila jsem rozcestníky Lice - asi tak tři, aby se to vůbec nějak dalo stručněji obsáhnout. Nejen o těch navštívených místech, ale třeba i o silničkách, domácím koníkovi, pohodových ubytováních... prostě něco střípků z cest. A i macho negro si nějakou tu poznámku zaslouží - třeba o zavařeném mase na cestu (bylo vynikající a vydrželo)

řešení... kdo si chce dál hrát, nemusí to číst:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.10.2015 18:52

A - Toledo, B - Nimes: zahrady Jardin de la Fontaine, C - Salamanca, D - Perpignan, E - Santiago de Compostela, F - Pamplona (baskicky Iruňa), G - Granada: Alhambra, H - El Torcal, I - Avila, J - Coca, K - Antequera, L - Gibraltar, M - Cordoba, N - Cabo Fisterra (Cabo Finisterre - prostě konec světa), O - Segovia, P - Camino del Rey (u El Chorro), Q - Sevilla, R - Castro de Baroňa, S - Malaga, T - Baelo Claudia (Bolonia), U - Leon, V - Tarifa, X - Las Medulas, Y- Ciudad Rodrigo, Z - Sierra de Gredos

Re: řešení... kdo si chce dál hrát, nemusí to číst:
Autor: M. Crossette Datum: 5.10.2015 19:01

Hihi, než jsem poslala svůj komentář, už jsou tu odpobědi. No trefila jsem se u F, G, I, L, M, O, Q !!!! To není tak špatné, že? :))

Re: řešení... kdo si chce dál hrát, nemusí to číst:
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2015 19:31

Bez googlu 7 kousků, zbytek jsem musela googlit. Ale k nezaplacení je, že mě to přimělo pořádně se na ten kraj podívat, zkoumat rozdíly mezi věžemi katedrál a hradbami a okolím... moc dobré to bylo.

Re: řešení... kdo si chce dál hrát, nemusí to číst:
Autor: A. Lex Datum: 5.10.2015 20:06

Hi, hi, Liko, přesně tak, zkoumala jsem výzdobu věží katedrál, jen ty zahrady v Nice jsem ne a ne najít!!! Ale stejně se člověk podrobněji ponoří do zeměpisu. Už se těším na Xerxovic cestopisy, alespoň si to zopáknu :-) .  Po dnešku.

Re: řešení... kdo si chce dál hrát, nemusí to číst:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.10.2015 20:10

Není Nice jako Nimes  :o)  Obojí jižní Francie. Ale Nimes jsme měli při cestě...

Re: řešení... kdo si chce dál hrát, nemusí to číst:
Autor: Z. Dalmi Datum: 6.10.2015 6:58

Taky jsem nevěděla zahrady. Tam bych se taky chtěla juknout :-)

ufff :
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.10.2015 15:42

nestíhááám dneska nic (kafe, co jsem si po sedmé ráno uvařila na studijním, jsem pila před přednáškou v půl jedné). Teď jsem dorazila - vykecaná... a jdu chvíli ještě úředničit (pošta musela počkat) a pak musím za šoušedkou Tééérezkou (pamětníci znají). Už dávno nešišlá, ale volala sos neb dostala kouli z matiky  :o)  Takže jsi du v rámci dobrých sousedských vztahů započítat  :o)

Ale hezky luštěte, večer výsledky dodám  ...

něco málo:
Autor: M. Beda Datum: 5.10.2015 14:19

vím nebo tuším - ale chválím všechny fotky a je to prima, že Najt nebyl za strašidlo, ale za "atrakci" :-)))))

OT:
Autor: Z. Matylda Datum: 5.10.2015 13:48

pár zářijových fotek: http://malcka.rajce.idnes.cz/2015_podzim

Re: OT:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.10.2015 20:01

kocourkům to sluší. A strakaticím taky

Moc hezké:
Autor: T. Zana Datum: 5.10.2015 12:24

Ale po přečtení mám jen pár tipů. Večer se bude gůglit :-)

Tedy Xerxová:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.10.2015 10:41

vy jste zase pocestovali světa kraj a s Najtem, obdivuhodné.Ta francouzská místa vím avšak Španělsko je mi zatím cizí, půjdu se optat strýčka Googla. I když...! Znám jednoho španělského kavalíra a ten je , vlastně a TEN JE !

Včera jsme s vnučkou hleděly na ty povodně ve Francii, na místech, kde jsme v květnu byly, ach jo, to je rána,příroda nám dává zabrat.

Máš pravdu, v těch zahradách je krásně,my si to tam užily i s piknikem, paráda.

som:
Autor: Z. Verenka Datum: 5.10.2015 9:55

blbka.Poznám s určitosťou dve/!!/miesta.Inak sa večer pohrám s gúglikom.

Xerxová,je to bezvadná hádanka navnadila si ma-mám teda plán na budúci rok.No a Najtík je neskutočný-veľký a strašidelný-pre cudzích.

U nás sa zlomilo počasie,začalo pršať,ochladilo sa a ľudia začali odpadať a začalo ich porážať.Pracujem o 100 6.

Re: som:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.10.2015 10:17

vůbec nebyl strašidelný pro cizí. Fotili se s ním stovky lidí (a jeho to bavilo). Doba fotek z mobilů, selfíííček... opravdu nás to překvapilo, jaká byl Night atrakce. Žádný negativní ohlas - naopak, veliké nadšení z mamuta ve městech, u moře i na horách. Všechny ozbrojené složky - pohodička, bez košíku na vodítku byl pro ně úplně normální věc. I policie se s ním fotila  :o)

Jen podotýkám - kam se se psem nesmí, tam s ním nelezu. Ale je fakt, že škrtnutého psa jsme viděli jen na několika plážích... jinak do městských parků v pohodě.

Re: som:
Autor: Z. Yga Datum: 5.10.2015 14:15

Ani mně nepřipadá Najt strašlivě ... jenže mně nepřipadal strašidelný ani pes Baskervilský (:o))

Re: som:
Autor: M. Beda Datum: 5.10.2015 14:22

mně zase občas asi chybí pud sebezáchovy, protože bych se vinula (kdyby to šlo) ke všem obříkům, zvláště pak těm chlupatým (nic ve zlém)

no ale Najt není navíc cizí, je "náš", takže tam by mě nejspíš neodradilo, ani kdyby měl dva metry :-DDDDD

Re: som:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.10.2015 20:13

jednou jsme auto museli zastavit, neboť uprostřed silnice stál velký pastevák (na španělského mastina byl málo laločnatý, vypadal na kavkazáka...) Přiznám se, že toho bych si pohladit fakt nešla... respekt a nas.ání z něj čišelo na dálku... A dlouho mu trvalo, než se uráčil odkráčet.

Lidi na venkově po silnicích všichni chodí s holí. Pořádnou dřevěnou okovanou. Na psy...

Krásné fotky:
Autor: M. Sedláková Datum: 5.10.2015 9:33

Opět obdivuju, jak je Najtík veliký.

S určitostí jsem poznala 2,ostatní bych musela hledat.

Míša z Plzně

Tohle mě opravdu moc baví:
Autor: Z. Dalmi Datum: 5.10.2015 8:58

Skvělé. Škoda, že jsem v práci a mohu se tím zabývat až večer. Něco vím, něco musím vyhledat.

Xerxová, bomba!

Miluju Španělsko, asi jsem tam žila v minulém životě :-)

Re: Tohle mě opravdu moc baví:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.10.2015 20:01

Když jsem psala povídání o cestě pro Nighta, končila jsem poznámkou, že se určitě vrátíme. Protože meseta prostě stojí za prozkoumání. I tak jsme viděli jen kousíček a navíc povrchně. Ale přeci jen o kousek víc, než bychom zažili s cestovkou

Dobrý testík!:
Autor: Z. Lika Datum: 5.10.2015 8:25

V rámci sázení článku jsem posloužila jako beta tester, takže vím, že u jednoho místa jsem se z nějakých prapodivných důvodů sekla asi o 15 km (těsně vedle) a skončila v pravé španělské Pudelhotě, a u místa Y jsem měla dva kandidáty, z nichž jeden byl správně. Právě místo Y, resp. jeho hledání, bylo pro mě opravdová lahůdka. Hledala jsem si městečka kolem hranic Kastilie s Portugalskem a do každého jsem nahlédla. A oči mi přecházely. Všude nádhera, nádhera a znovu nádhera.

Ostatní místa se dají najít velmi dobře, vzpomněla jsem si buď podle Čapkova Výletu do Španěl, anebo to jistil google - Xerxová napovídá naprosto nezáludně a přímo :-)

Doufám, že test je zároveň vnadítko (neboli trailer, jak se dnes říká) na řadu dalších Najtích rozcestníků :-)

Po ránu jsem na tom bledě:
Autor: Z. Yga Datum: 5.10.2015 8:17

Určitě jsem poznala dvě místa ... ale těším se, že si večer sednu a postupně si to najdu. A moc hezky udělaný testík - jak nápovědy slovní (které mi asi víc řeknou), tak nápovědy obrazové, které jsou opravdu krásné.

A doufám, že se o cestě do rodného Najtíkova kraje rozepíšeš víc - to víš, Španěly jsou kapku z ruky, tak jen málo z nás se tam dostane in natura - tedy o sobě to tvrdím určitě.

Xerxová, to je super!:
Autor: L. Bláža Datum: 5.10.2015 7:46

A Najtík je tedy pěkně zcestovalý pes! :)

Je místo P:
Autor: Z. Matylda Datum: 5.10.2015 7:21

El Camino del Rey? Ve Španělích jsem nikdy nebyla, ale o tomhle psala jedna učebnice angličtiny, kde to bylo jako cvičení na přídavná jména týkající se pocitů :)

Re: Je místo P:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.10.2015 19:57

trefa - moje pocity byly : úleva, že neteřka zůstala "doma" hlídat Nighta, takže jsem mohla jít  :o)  (nečestně jsem těžila z toho, že její nedohojená zlomenina ji přeci jen v turistice brzdila) , radost z krásné přírody - orlů a supů tam bylo mocmoc, naštvání na povinný blembák, v kterém bylo vedro a byl úplně na nic, vztek na toho blbce, který za sebou táhnul vibrující a úplně bílou slečnu (nechápu, proč ji nenechal na vstupu, když viděl, jak se bojí)...

My jsme nikdo strach z výšek či spíš hlubin neměl, moderní stezník je dokonalý