1.10.2020 | Svátek má Igor


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Rgova 8.8.2020 11:55

Přeju příjemné hojení Jajko a nemůžu se vynadívat na fotky. Pěkné jsou i ty zadrátované :-)

Z. Tečka 6.8.2020 10:20

Jajko, parádní fotky, já se dostala k článku až teď. Denivky mám ráda, jenže mi je letos skoro zahubila vysoká tráva, která se mi rozrostla na předzahrádce. Ta mi zahubila skoro všechno. Až budu schopná, bude to pěkná dřina.

Fotky kaktusů přímo pohladily, taky jsem je měla, skoro 300. Byla to pěkná makačka, když jsem je musela na zimu uklízet. Echinopsy a parodie jsem vždycky šoupla do záhonu a náramně jim to svědčilo. Když jsem si kupovala první astrofytum, tehdy byl jediný obchůdek s kaktusy ve Spálence, paní mě přesvědčovala, že v mých podmínkách nikdy nezakvete. V dalším roce mělo 4 květy. Já jsem ulítávala na Lobivii famatinensis, to je jediný kaktus, který může mít všechny odstíny barev květů. Díky výstavám jsem jich nashromáždila asi dvacet, a to zdaleka neobsahovalo všechny variety.

Už nějaký rok uvažuju o kaktusech, že bych je tady zkusila. Tady mi totiž žádné kytky nejdou, krásné velké ibišky, které jsem si přivezla z Prahy mi během dvou let zašly, i když jsem se snažila udělat jim ty nejlepší podmínkyk životu. Totéž africké fialky, kterých jsem měla spoustu, ale tady se jim prostě nelíbilo.

Šedý zákal jsem letos na jaře absolvovala už podruhé, šlo o tzv. druhotný, který se občas vyvrbí, no a mně se to prostě stalo. Začalo období korony a byla to docela honička, nakonec mě naši vezli do Průhonic, protože všude byly vražedné termíny, pokud ještě ta pracoviště fungovala. A já už neviděla ani na lžíci, kterou jsem strkala do pusy.Kvůli koroně a zlomené noze jsem ani neabsolvovala prohlídku po zákroku. Všechno bude, ale časem. Tak ti přeju, aby ses zdárně hojila, na zahrádku teď choď jen koukat, a né makat. Však taky je na co koukat, ne? :-)R^

Z. Lika 5.8.2020 19:51

Konečně se dostávám k tomu, abych si vychutnala článek i Rajče. Je to pro mě procházka létem - louky, zeleň, voda, kytky na zahradě... jsem za to vděčná, letos jsem o léto kvůli pásáku ochuzená. Teda ale Jajko, se zahradou to fakt umíš - z úhoru kolem novostavby kouzlíš kvetoucí růže aspol., blahopřeji.

Jinak kocour je teda hvězda největší :D

Z. Lika 5.8.2020 19:52

Jo a jsem moc ráda, že jsem u tebe uplacírovala ten honzík, daří se mu u tebe (jak jinak) mnohem lépe než u mě u okna wecka :D

Z. Jajka 5.8.2020 21:16

Jo jo, kocour je hvězda. Z tabletu jsem Jajka a z PC mi to vnutilo jinou registraci, na Jajku se nemůžu dostat. Tušíte někdo, co s tím?

Z. Lika 6.8.2020 6:59

To teda netuší, potíže s přihlašováním a registrací nastávají, pokud se přihlašuješ odjinud než přímo ze Zvířu. Nebo mi napiš, pošlu ti kontakt na příslušného admina, ten to napraví.

M. Crossette 5.8.2020 17:19

Jajko, na tvoje kytky (a tu práci-lásku, kterou jim obětuješ) se moc hezky kouká.

Užij si "jasné prohlédnutí" a dej hojení čas. Manželovi úspěšně sundavali (krátce po sobě z obou očí) zákal před pár lety, na mne to časem také čeká. Zatím mám jen náznak a doctor řekl, že rozhodnutí nechá na mne, prý sama poznám, že přišel ten správný čas .

Černooká Zuzana (Black Eyed Susan), tu roste divoce (ale i hustěji vysetá) skoro všude (i v mnoha dalších státech), tak běžně, jako u vás kopertina a i tak vypadá, jen je žlutá nebo načervenalá. Tu co máš ty občas vidím na zahradách jako pnoucí trsy a netušila jsem, že je to také "Zuzana", květy jsou od té divoké dost jiné. Tak jsem teď koukla na net a existují dvě Zuzany, jen u té tvojí se v angl. přidává B-E-S-vine a ta "kopretinová" má lat. název Rudbeckia hira.

Fotky oblohy včetně duhy jsou také moc krásné.

J. Grillová 5.8.2020 19:33

A která ze "Zuzan"tedy roste divoce? Rudbekie se tady dost pěstují, ale já je nemám.

M. Crossette 5.8.2020 20:35

Jajko ta Rudbekie. Běžně na loukách, pásy mezi dálničními pruhy atd. Na tomhle odkaze dole je jedna z takových luk, které vídáme z auta, v okolí takhle hustý porost nevidím.

Snad se odkaz otevře, omlouvám se za jeho délku, nejde mi zmenšil

https://www.friendsofthewildflowergarden.org/pages/plants/blackeyedsusan.html

Z. Lika 5.8.2020 20:41

Jen OT k těm dlouhým odkazům - už se chovají "mravně", zalamují se podle rámečku :-)

Teda louku rudbekií jsem v životě neviděla... 8-o

Z. Asteris 5.8.2020 17:08

Tedy ty kaktusy ale jsou! Nádhera, a vůbec všechno Ti krásně kvete. Jen se šetři a poznávej okolí.

T. Zana 5.8.2020 11:47

Krásné letní fotky! Máš moc hezké denivky a mučenky a.. a .. spoustu jiných :-)R^.

A je moc príma, že už zase uvidíš jako rys - úplně chápu, že jsi se bála, ale fakt to asi dneska nic není (tatínkovi šedý zákal operovali v osmdesáti a dobrý, teda stěžoval si, že kdysi viděl líp, ale pravda je taková, že stejně měl ostřejší zrak než já i s brýlemi :-P).

Pěkně se šetři, zahradní (i jiné) práce nejsou zajíc... ;-)

Z. Yga 5.8.2020 10:39

Tolik krásných barev, dokonce i to nebe včetně duhy! Líbí se mi moc denivky, kaktusové květy jsou dokonalé a vůbec to vypadá, že se vám v Modřanech bude dařit. Těším se na další fotočlánek.V

J. Hlavsová 5.8.2020 23:05

Nádherné fotky. A na podvečerní obloze vidím mrak - kočičí ksichtík.;-D ;-)

Z. Matylda 5.8.2020 9:41

Přesadit denivky jde jednoduše, považuju je za druh plevele. Hlavně ty obyčejné jsou silně rozpínavé. Kaktusy jsem nikdy neměla, tak na ty kvetoucí jen koukám, míval je děda a vždycky moc jásal, když rozkvetly.

J. Grillová 5.8.2020 19:37

Mám v podstatě dva druhy, nižší žluté a voňavé, kvetou dřív. Ostatní kvetou později a nevoní. Když se dobře rozrostou, plevel (kromě pýru...) mezi nimi nemá šanci.

Z. Xerxová 5.8.2020 6:31

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Je dobře, že se operace podařila a že dodržuješ předepsaný klídek. Kocouřisku to sluší - mezi plyšáky se ztrácí. A kvete ti to báječně.