18.1.2020 | Svátek má VladislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BTW: ZačátkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 279, poslední: 4.1.2010 15:12, přehled diskusí

Pozdě, ale přece:
Autor: Jiří Růžička Datum: 3.1.2010 22:53

Všechny Vás zdravím a rád bych také přispěl s přáním do roku 2010. Mějte se všichni, jak si zasloužíte. Bude-li toto fungovat, dáme si dobrý pozor na hříchy a hříšky, co jich máme plný košík. Problém ale je, že mnozí z nás, myslím tím pozemské tvory v podobě lidí, za své činy žádnou momentální pozemskou odpovědnost nenesou, i když rozhodují o mnohých ostatních. Přeji tedy nám všem, aby toto co nejdříve pominulo, protože jen tak se dopracujeme k lepší společnosti.

Dnes sice trošičku vážněji, leč přece - Váš Jiří Růžička+Píšek, Ája, Mrcha a všici ostatní!

Re: Pozdě, ale přece:
Autor: Jakub S. Datum: 4.1.2010 0:09

Jé, on žije!! Tak co máte z pozemských, soustředíte se stejně víc na ty vodní - a čiňte tak aji v budoucnu! Žijte a pište. Slibujete?

Re: Pozdě, ale přece:
Autor: Jiří Růžička Datum: 4.1.2010 9:46

Zdravím Jakube! Slíbím-li, zalžu. To nerad. Mám ale klíček, vzejde-li, bude i plod. Mějte se a pozdravujte...

R+P+Á+všici

Re: Pozdě, ale přece:
Autor: ika Datum: 4.1.2010 14:14

Milý pane Růžičko, prosím, pište. Já, ač nerybičková jsem měla moc ráda vaše články, zvláště pak mírně tajuplné povídky byly krásné. Přeju zdraví, štěstí. dlouhá léta.

Re: Pozdě, ale přece:
Autor: Jiří Růžička Datum: 4.1.2010 15:12

Pěkné pozdravení IKO! Ani nevíte, jak rád bych sedl a napsal něco z toho, co mám mezi ušima. Já ale nejsem ten "strojovej". Musím mít srovnáno a hlavně klid a to v současnosti prostě není možné. Sám se ale těším na okamžik, kdy sednu a ...To ale poznáte sama.

Zdravím ještě jednou a vše dobré, R.

Hezký den,:
Autor: zkumavka Datum: 3.1.2010 13:31

zdravíčko,pohodu,štěstí a hlavně ať nemusíte chodit po dochtorech ! Prague mírně zakaboněno,mrazivo.Nám je to jedno,nám to náladu nemůže v žádném případě zkazit !

Hezký den !

Betí týdeníček:
Autor: Xerxová Datum: 2.1.2010 19:44

právě vyšel. Na doplnění dodávám, že ty "prostřední" fotky nejsou z potoka, ale ten led byl na cestě :o) 

Opět jsme si zaházeli sníh, napadlo ho dost. Betka opět řádila jak malý štěník, páník se ji snažil přesvědčit , že má být klidná, vážná, důstojná dozí dáma...  :o)  Marně - za oplátku ho ulovila

Re: Betí týdeníček:
Autor: karakal Datum: 2.1.2010 20:11

Zatím jsem jen zkoukla fotečky a jsou tradičně moc pěkné. Text si přečtu za chvíli. Právě jsem zapnula počítač a ještě mě tu dneska večer čeká nějaká práce.

Re: Betí týdeníček:
Autor: Xerxová Datum: 2.1.2010 20:41

vy jste vlastně byli blízko - za pár let Rysátko pošlape na vodopády na Jedlové po svých tlapkách  :o)

Re: Betí týdeníček:
Autor: karakal Datum: 2.1.2010 21:10

Jo jo, já už tam taky dlouho nebyla, tak se ráda podívám znova. Jen mi právě vadí, že tam bývá dost lidí.

Ad smajlíci. Já stejně většinou nesmajlíkuju, spíš se občas snažím kvůli vám, abyste neřekli, že jsem suchar ;) A to ještě většinou automaticky píšu ty neobrázkové :)

A pokračuji v dočítání debaty dne ...

Re: Betí týdeníček:
Autor: zana Datum: 2.1.2010 20:27

Móc pěkný. Poněkud méně standardní cesta :-)  na Slapech jsme to zažili podobně ... teda bez těch lidí.

Vyřiď Betynce, že naprosto souhlasím s výčtem jejích vlastností (určitě i skromná :-)  ostatně pokud by měl někdo nějaký připomínky, může mu vždycky skočit kolem krku, to by ho mělo přesvědčit...

Re: Betí týdeníček:
Autor: Xerxová Datum: 2.1.2010 20:39

přeci jen na silvestrovské odpoledne byly hory přeplněné. Lyžovat se moc nedalo, tak všichni vyrazili pěšky. A ti, co byli v Josefově to měli nejblíž na vodopády - ledopády. Ale všichni se vraceli stejnou cestou - my - co známe neznačenou širokou cestu zpátky k autu, jsme alespoň od vodopádů zpět měli hory sami pro sebe. Ale Kosatka byla vzorná, kupodivu i dvě protijdoucí vrčící velké feny zvládla jen s přidržením za obojek, ani jsme ji nepřipínala na vodítko. 

Re: Betí týdeníček:
Autor: Hanča Datum: 2.1.2010 20:38

A pomohla ta čepice? Asi jo, Beta v ní vypadá tak klidně, vážně a důstojně .-))))

Re: Betí týdeníček:
Autor: Xerxová Datum: 2.1.2010 20:41

fotka klame - není vidět její ocásek zatažený daleko pod podvozek... Tento model je připravený na veliké mrazy proti omrznutí uší - ale nikdy to neměla dýl, než pár vteřin :o)

Re: Betí týdeníček:
Autor: Matylda Datum: 2.1.2010 20:43

Je vidět, že Betka to s vámi nemá jednoduché- ani toho cukroví jí nedáte dle chuti- chudák doguška...

Re: Betí týdeníček:
Autor: Bláža Datum: 2.1.2010 22:20

Betka má výhodu, že se umí v terénu dobře maskovat, tedy v tom lese má docela mimikry. A modrá jí sluší ;) A Betko představ si, že se tady střílí ještě furtumfurt. Asi se probudili ti, co zaspali půlnoc. Krejgovi jsme tentokrát nemuseli dávat sedativa, zvládnul to chlapeček statečně, jen jednou vlezl pod stůl, jednou pod lavici a jednou do koupelny, jinak byl s námi a tisknul se na nás s důvěrou. Mařenka to letos špatně nesla, měla vykulené oči a zalezla si s Krejgem pod stůl. Bubíček se tvářil, že je to normálka a evidentně mu to nevadilo.

Tak jsem zase na chvíli tady:
Autor: jiný Honza Datum: 2.1.2010 19:35

Právě jsme přijeli od kolegyně MLP ze slovenské strany Beskyd. Cesta byla šílená - sníh, cesty neprotažené, nesypané (na české straně, v zahraničí přesně naopak). Alespoň si děti zajezdily na bobech a my s MLP báječně popovídali u krbových kamen. Teď  jsem zkoukl simáky a chystám se chvíli pracovat (aklimatizace na pondělí). Smilníky po přečení předchozích příspěvků vynechávám.

Re: Tak jsem zase na chvíli tady:
Autor: zana Datum: 2.1.2010 20:29

Představila jsem si tu strašnou cestu přes celou republiku ... pak mi došlo, že od vás je to kapánek blíž :-))

Ale v tom počasí a stavu silnic to určitě stačilo. Ještě moc netrénuj, ještě máme neděli :-)

Tak na vině jsou smajlíci!:
Autor: Hanča Datum: 2.1.2010 18:42

Je fakt, že po prvním prolezlém příspěvku jsem napsala, že to jde, když se chce a připojila spiklenecky mrkajícícho smajlíka. A rázem jsem měla utrum.

Přeju všem hezký letošní první sobotní večer! Máme za sebou Denouškův premiérový Silvestr, byla jsme zvědavá, co on na to. Když to bouchalo zdálky, byl celkem v klidu, ale na zahradě už neměl ani pomyšlení na vyčurání. Jak se kanonáda blížila a nabývala na intenzitě, už se mu to nelíbilo a pořád za někým chodil a asi by se rád zeptal, co se to děje. Po půlnoci pak lítal po bytě a nepřetržitě půl hodiny štěkal - kliďas a stoik teda fakt asi nebude. Ale zase se nezdálo, že má panický strach, že by se klepal nebo se snažil zalézt. Díky němu jsme taky ponocovali, na loužičku jsme šli až kolem 2 hodiny. A včera byl celou procházku pro jistotu na vodítku, místní stříleči dobouchávali zásoby ještě celý den.

Takže sprosťáci:
Autor: dalmatin Datum: 2.1.2010 18:40

jsou smajlíkové? A všichni? Já myslela, že jen ten poslední, co ho má tak rád www....

Kdo by to do nich řekl? 

Krásný sobotní večer. My jsme zapadaní a výjímečně mi to nevadí! Nemohli jsme odjet na návštěvu a k nám taky nikdo, ale jinak máme zásoby jídla i topení.

Tak mávám......

Pokus - americky Silvestr:
Autor: hanaw Datum: 2.1.2010 16:30

tak to zas zkousim, projdu-li. Vlastne v tech oslavach neni zas tak velky rozdil, akorat ze televize a radio nevysilaji nepretrzitou organizovanou veselici. Celkove je s tim spojeno mene tradice, co se jidla tyce a myslim, ze do urcite miry to neni zas tak dulezita oslava jak v CR. Letos jsme po delsi dobe byli s Chetem na mejdanu - bylo tam asi 50 lidi. Domaci ohnostroje jsou vsudypritomne. pak taky dost lidi travi ten vecer ve spolecenskych mistnostech sveho kostela - hlavne v tech malych evangelickych kongregacich.

Novy rok je v podstate nastejno. Musi byt nejake veprove, a na Jihu skocny Honza (tentyz princip jako cocka - aby byly penizky) a misto zeli zimni lupeny. Protoze Chet nic fazoloveho nebo hrachoveho nemuze jist, tak jeste delam staroceskeho kubu - treba se ty velke kroupy pocitaji za hrasky.  Tak, a projdu-li s timto?

Re: Pokus - americky Silvestr:
Autor: zana Datum: 2.1.2010 17:45

Hanko, děkuju! Ještě z toho ovšem vyplynul další dotaz - jak vypadají společenské místnosti kostela? 

Kroupy se určitě taky počítají - akorát se obávám, že se stejným výsledkem....

Re: Pokus - americky Silvestr:
Autor: Zdena b.p. Datum: 2.1.2010 19:37

No, nevím, jak ve státech, ale v jedné malé modlitebně se mimo kázání a biblické hodiny žije i takhle , nebo tam je vánoční stromek a uprostřed stoly s ubrusy a je posezení, při kterém se sice většinou pije jen kafe, nebo čaj, ale baví se všichni. Je tam i pohoštění na svatbě, nebo dětská zmrzlinová párty. Prostě zábava.

Re: Pokus - americky Silvestr:
Autor: zan Datum: 2.1.2010 20:22

Zdeno, mockrát děkuju. Když se řekne kostel, tak já prostě vidím katolickej ... pokud možno barokní ... řekněme sv. Mikuláše (na Malý Straně). Ne že bych netušila, že jsou i jiný eventuality, ale prostě mi to nespojilo.

Re: Pokus - americky Silvestr:
Autor: Zdena b.p. Datum: 3.1.2010 1:12

Ono to vypadá, jako by se všechny mračily, ale tak to nebylo. Jen jsme nesměly moc funět, aby nám ty ubrouskové stříhánky neuletěly. A pak bylo dost napínavý, jak moc se pokapeme lepidlem. :o))

Re: Pokus - americky Silvestr:
Autor: Bláža Datum: 2.1.2010 22:23

Hano, psala jsem na Silvestra pod tvým příspěvkem - taky jsem vařila skočnýho Honzu a byl moc dobrej. A aby se neřeklo, tak i čočkovou polívku na Nový rok. My budeme bohatí! :))

A nesouvisi ten zmatek nějak s tím,:
Autor: hexe Datum: 2.1.2010 16:25

jak se na servru LN zavádí ten nový pořádek s registrací do diskuzí? Jsem neználek, jen pátrám.

Tak to taky zkusím:
Autor: zana Datum: 2.1.2010 16:22

Hlásím, že u nás už je zase bílo, leží tak tři čísla sněhu, skoro bez přestání droboulince padá. Bude maloučko pod nulou, ale pocitově je dost zima - fouká to.

Čtu 11. díl toulek Českou minulostí. Je tam moc pěkná kapitola o Hlávkovi. Kdybych se před pár lety nedostala na zámek v Lužanech, asi bych taky patřila k těm, co o něm vůbec nic nevědí.

Re: Tak to taky zkusím:
Autor: RenataE Datum: 2.1.2010 16:24

I u nás oficiálně zítra sněží 8)))

JAK VIDNO, JÁ NĚJAK ZATÍM UNIKÁM POZORNOSTI A VŠE MI PROCHÁZÍ BEZE ZBYTKU. SMAJLÍKY TOTIŽ NEPOUŽÍVÁM SKORO NIKDY. ŽE BY TAY VERZÁLY?...:
Autor: LENKA S Datum: 2.1.2010 16:21