25.5.2022 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

BTW: Vzkříšení

Pořád jsem přemýšlela, co bych asi mohla napsat o Velikonocích, když nejsem věřící křesťan a navíc nijak nemiluju lidové zvyky k těmto svátkům se vážící. Nakonec jsem přišla na to, že tu ještě pořád je otázka vzkříšení. A nad tou se už zamyslet dá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Olčava 9.4.2007 10:03

Dede,

děkujuVV moc .......

Olčava 9.4.2007 9:52

Re: Sawwwoyanovi a paní Dede:

Jo taky mě napadlo, že je škoda (pro nás), že WWW smazal....

Jakub S. 9.4.2007 9:00

Sawwwoyanovi a paní Dede:

S.: Ne, kamaráde, už nikdy nemaž - prosím, nedělej to. Taková škoda. - No já vím, já to dělám taky, celý život. Člověk si holt myslí - vím, že tam a tam je chyba, to a to jsem řekl nešikovně atd. Ale musí se donutit nepřehánět to. (Moji potomci: no to je ten pravý na radění - !) No jo, se sa...

Dede: no to už není možný snad, lidi, ona dokáže i o tak omleté věci tak pěkně  a nehloupě a - teď ale použiju dost trapně zastaralé slovo... láskyplně. Dyť to je taková škoda, že ji nenapadlo v mládí jít třeba na kazatele. (No a teď si Dede říká: no co teď na to  m o j i  potomci - ?! Radši nevědět, asi, co?) Dovoluju si prorokovat - znám to: Dyť káže furt aji tak - !

Zuzka 9.4.2007 8:54

Naděje bez víry prostě nemůže být a není...

A pak už nesmí chybět láska, protože: "Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon." A to platí pro všechny, ať žijí kdekoli na světě a nazývají svého Boha jakýmkoli jménem.

Ono pozorovat život, který se v podobě nepatrné rostlinky dere na světlo a přitom pohne kamenem, nadzdvihne asfalt a prorazí ho - to je opravdová síla vzkříšení.

A děvčata, pokud na svoje pomlazení teprve čekáte, ať je jemné!

Vave 9.4.2007 8:45

Re: Dede to zase

To Ježíšovo zvolání, o kterém mluvil www, to asi zneklidňuje každého. Po letech jsem došla k přesvědčení, že ta nezapomenutá a hlavně nevyškrtnutá věta, že to je dar. Dostali jsme souhlas, dostali jsme právo pochybovat o svém konání před tváří boží či před svým svědomím, pochybovat do poslední chvíle, dostali jsme právo se bát svého rozhodnutí, a také jsme dostali příslib, že když najdeme tu odvahu a projdeme si svou vlastní křížovou cestu, můžeme! na jejím konci také dojít vzkříšení.

Obřad ukřižování a vůbec celá moje víra stojí na jedíném slově, krásně se o tom mluví v Na východ od ráje, to studium bible panem Leem a jeho přáteli je návod na cestu, měli bychom ho znát.

To slovo je timšel, můžeš.

Vave 9.4.2007 8:44

Dede to zase

řekla všechno, pro křesťany i nekřesťany a pohany - mmch. Jakub S, mě upozornil na to, že " je letos současně i pesach - pascha. Tak to vyšlo zaráz, je absurdní, že zcela výjimečně."

Vzkříšení nebo obnova, jak kdo chce, se neobejde bez předchozího zániku, bez smrti, to si často neuvědomujeme, zvláště v v době, která by smrt nejraději popřela, a protože to nejde, ukrývá a skrývá ji, až se z ní stává pomalu nemravná záležitost, ostuda a hanba.

Smrt Ježíše na kříži, jeden z nejdůležitějších symbolů jara pro naši kulturu, nám připomíná, že nové roste z těla starého, že bez bolesti to nejde, to ostatně ženy vědí od pradávna, a že naděje bez víry prostě nemůže být a není.

Rpuť 9.4.2007 7:02

Takový "bod obnovení" v počítači života...:))

Doufám, že máte každá něco nového, aby vás beránek nepokakal. Tenhle velikonoční zvyk se mi naopak velice líbí...;-P:-)

WWW 9.4.2007 7:01

O smazannem apostolovi

Mila Dagmar !

Napsal jsem vcera dlouhe pokracovani "Apostola pro treti tisicileti " . Pak jsem ho smazal a neodeslal. Bylo to strasne zmatene. jako vzdy kdyz jsem konfrontovan s tim klicovym momentem Jezisova pribehu. Musel bych se znova Jezise zeptat, proc nesestoupil s krize, nevytahl to kopi z boku a rimskym vojakum, co hrali pod krizem karty ho neomlatil o hlavu. Ale ani to by nestacilo, stejne by to bylo zpochybnovano. Ale proc zvolal "Boze, proc jsi mne opustil " ?!

Jsem rad, ze jsem to smazal. Tvuj clanek dneska je  nadherny. Je to krasna uvaha o vzkriseni, je v nem vse mila Dagmar . Nakonec vlastne i ta vira !!

Diky !

Xerxová 9.4.2007 6:47

hezký sváteční den

hezké velikonoční pondělí všem Zvířetníčkům a zvířátkům.

Odcházíme do přírody (pajdavka raději zůstává doma)

Kadlus 9.4.2007 5:53

Jen tak...

skřivan= první. Tahle filozofie je mi blízká - a velice sympatická.Život v přírodě si vždy najde nějaký způsob vzkříšení, případně náhradu za něco ukončeného.