27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

BTW: Vzkříšení

Pořád jsem přemýšlela, co bych asi mohla napsat o Velikonocích, když nejsem věřící křesťan a navíc nijak nemiluju lidové zvyky k těmto svátkům se vážící. Nakonec jsem přišla na to, že tu ještě pořád je otázka vzkříšení. A nad tou se už zamyslet dá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
evva 9.4.2007 20:02

Re: Takový "bod obnovení" v počítači života...:))

je pozdě, už to letos nestihnu.

WWW 9.4.2007 7:01

O smazannem apostolovi

Mila Dagmar !

Napsal jsem vcera dlouhe pokracovani "Apostola pro treti tisicileti " . Pak jsem ho smazal a neodeslal. Bylo to strasne zmatene. jako vzdy kdyz jsem konfrontovan s tim klicovym momentem Jezisova pribehu. Musel bych se znova Jezise zeptat, proc nesestoupil s krize, nevytahl to kopi z boku a rimskym vojakum, co hrali pod krizem karty ho neomlatil o hlavu. Ale ani to by nestacilo, stejne by to bylo zpochybnovano. Ale proc zvolal "Boze, proc jsi mne opustil " ?!

Jsem rad, ze jsem to smazal. Tvuj clanek dneska je  nadherny. Je to krasna uvaha o vzkriseni, je v nem vse mila Dagmar . Nakonec vlastne i ta vira !!

Diky !

MaRi 9.4.2007 14:02

Bože, proč jsi mě opustil?

nemám žádné teologické vzdělání, jsem řadovou členkou malé církve, která se nesoustřeďuje na obřady a mystéria, ale vrací se k základnímu prameni křesťanství - Bibli. Nehodlám nikoho přesvědčovat, že moje cesta je ta nejlepší, každý si tu svou musí najít sám. Ani to, co sem teď napíšu, nikomu nevnucuju jako jedinou pravdu, to jsem si vzala pro sebe z "kázání" (toto slovo se mezi námi moc nepoužívá) a z rozhovorů s těmi, kdo Bibli hodně studovali. Nechci zacházet do podrobností, vy, kdo máte zájem, berte prosím následující slova jako téma k přemýšlení.

Budeme-li vycházet z toho, že Bible je Boží slovo, které dal lidem Bůh - stvořitel fyzického i duchovního světa, zjistíme, že člověk byl stvořen proto, aby žil s Bohem. Byla mu dána svobodná vůle, jenže člověk si zvolil cestu, která se ukázala hříchem, tj. přestoupením Božího nařízení. A následkem hříchu je smrt, což je vlastně oddělení od Boha. Byla mu však dána možnost odpuštění, pro kterou dle Starého zákona byla stanovena oběť nevinného tvora (hlavně beránka, ale i jiných), který musel být bez vady (přiznám se, že toto je pro mne zatím dosti oříškem).  Aby člověk nemusel být oddělen od Boha a také aby nemusela umírat nevinná zvířata, sestoupil Bůh v Ježíši Kristu na zem, žil zde bez hříchu a jako nevinný a dokonalý podstoupil bolestivou a potupnou smrt na kříži. Součástí té smrti bylo rovněž oddělení od Boha Otce. Ježíš toto oddělení podstoupil z lásky k lidem, aby oni nemuseli být trestáni tímto odloučením od Boha.

slovo bozi? 9.4.2007 15:17

Re: Bože, proč jsi mě opustil?

Cela Bible je krimi a sex - a to ze ma byt slovo bozi? Psali to lide z masa a krve.

Vave 9.4.2007 16:06

Re: Bože, proč jsi mě opustil?

Milá MaRi, kdyby Ježíš byl dokonalý, zcela bez hříchu a nevinný, neměla by pro mě jeho oběť takovou váhu, jakou má oběť MÉHO Ježíše, který byl velmi lidskou bytostí, až na dřeň lidskou.

(Možná, kdyby byl takový, neměla by ta oběť vůbec žádný smysl, ale tohle už může někdo vnímat jako rouhání, to bych zrovna dneska nechtěla, berte to tedy jen jako mou okrajovou poznámku.)

Píšeš, že každý si svou cestu a svou víru musí najít sám.

Mně se líbí, že já si svou cestu a víru hledat můžu a taky že můžu vidět svého Boha po svém.

MaRi 9.4.2007 21:02

k následujícím slovům

"Píšeš, že každý si svou cestu a svou víru musí najít sám. Mně se líbí, že já si svou cestu a víru hledat můžu a taky že můžu vidět svého Boha po svém."

jen podotknu, že podle mého názoru říkáme stejnou věc jinými slovy. Je to možné vyjádřit i takto: každý si svou cestu hledá a nachází sám

Vave 10.4.2007 5:42

Re: k následujícím slovům

Milá MaRi, my dvě se nakonec vždycky shodneme nebo alespoň velmi respektujeme a to mi dělá velkou radost. Přeju krásný a dobrý den! VVVVVV

Myš 9.4.2007 16:27

Re: O smazannem apostolovi

WWW, tos neměl dělat. Jednak by tady snad nikdo nezpochybňoval tvoje povídání a jednak by to byl tvůj pohled na ten klíčový moment. Přiznám se, že jsem se těšila, že po našem vylesnění si přečtu tvoje povídání, moc by mě zajímalo  a hlavně sem patřilo a chybí. Škoda, fakt moc velká . Krásný podvečer do Savojska a kamkoliv na světě  príma lidičkům VV.

Xerxová 9.4.2007 6:47

hezký sváteční den

hezké velikonoční pondělí všem Zvířetníčkům a zvířátkům.

Odcházíme do přírody (pajdavka raději zůstává doma)

Kadlus 9.4.2007 5:53

Jen tak...

skřivan= první. Tahle filozofie je mi blízká - a velice sympatická.Život v přírodě si vždy najde nějaký způsob vzkříšení, případně náhradu za něco ukončeného.