27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

BTW: Vzkříšení

Pořád jsem přemýšlela, co bych asi mohla napsat o Velikonocích, když nejsem věřící křesťan a navíc nijak nemiluju lidové zvyky k těmto svátkům se vážící. Nakonec jsem přišla na to, že tu ještě pořád je otázka vzkříšení. A nad tou se už zamyslet dá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 9.4.2007 22:13

Re: Re: fotky

dobrou

Dede 9.4.2007 19:35

Poděkování

Milí Zvířetníci, děkuju mockrát za všechny krásné velikonoční pozdravy V, udělaly mi opravdu radost! Obávám se, že nedokážu na všechny jednotlivě odpovědět... protože tou dobou už byste byli pravděpodobně na letní dovolené. :-) Takže ještě jednou díky a moc vás všechny zdravím! :-)V

evva 9.4.2007 19:19

krásný článek,

hned mám lepší náladu. Děkuju za něj.

Dede 9.4.2007 18:36

pro pana Růžičku

Pane Růžičko, vrací se mi maily Vám odeslané jako nedoručitelné. Odesílala jsem zatím dva :-/, zkusil byste se po nich podívat prosím? Nebo juknout, jestli nemá Váš provider potíže s provozem schránky? Díky D. :-)

Fallowa 9.4.2007 18:20

No,to je

něco!Od rána smutním u pohádky,že nikdo nediskutuje a vůbec mě nenapadlo,že milá Dede napsala takový lidsky krásný článek o Velikonocích a jsou u toho krásné komentářeR^.Taky nejsem věřící křesťan,ale Velikonoce mám ráda,protože je opravdu vidět vzkříšení přírody a nevím,co bych ještě napsala,všechno tu už bylo řečeno.Hezký večer všem!V

Myš 9.4.2007 16:09

Krásně napsáno

Dášo, napsala jste to moc krásně a napsala jste úplně přesně ten důvod, proč naše smečka neslaví příchod nového roku na Silvestra, ale právě o velikonocích. Vím, že nejsme normální, ale nechápeme, proč slavit příchod nového roku právě uprostřed zimy, když je pořád stejně buď zasněhováno nebo pořád stejná cablačka. Není vidět, že by něco nového vznikalo. Když ale vyjdete do přírody o velikonocích, tak to vzkříšení na vás vykukuje na každém roku. Úmyslně se nezmiňuju o velikonocích loňského roku, protože to byla výjimka a všude ležel metr sněhu. Já byla letos v lese naposledy někdy v lednu a potom až dneska, takže ta proměna je fakt obrovská, Medvěd, který je v lese týden co týden, to tolik možná nevidí, ale pro mě je to vždycky velký zážitek a svátek. Tak jsme si ten pro nás novoroční den báječně užili a vám přeju, abyste si užili zbytek svátečního dne velikonočního a abyste měli každý den aspoň maličko sváteční VV.

Myš 9.4.2007 16:19

Re: Krásně napsáno

Ne na každém roku ale KROKU, au au.;-P

ri 9.4.2007 11:38

Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

všem, všem, všem milým zvířetníkům:

přání (můj první pokus)

Vave 9.4.2007 12:08

Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

První pokus, dobrý pokus! :-):-):-) Hezké, povedlo se, děkuju! VVVVVV

Jinak, na odlehčení, včera jsem to s jízdou na koni asi přehnala, nemůžu dneska za trest ani chodit. 

8-o;-):-):-):-)

Olčava 9.4.2007 12:37

Re: Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

Vave stejně máš můj obdiv, já se koňů bojím (že jsem maličká a oni jsou tááák obrovský;-P)

baty 9.4.2007 12:39

Re: Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

Vavísku, jsme na tom stejně, já sice na koňovi né, ale dvojnásobná dávka metrů na procházce a ty svaly v polovičce člověka, co se ani na vozejku,ani na rehabce neprocvičujou-škoda mluvit.:-D;-P8-o

Myš 9.4.2007 16:17

Re: Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

Chuděrko moje malá, chceš říct, žes naklepaná a odřená? Ale za ten pocit z jízdy na koni to určitě stojí, ne? Přeju moc krásný den.

baty 9.4.2007 12:37

Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

jsi šikulka, povedlo se , děkujem za přání!

Olčava 9.4.2007 12:44

Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

Krásnej pokus:-) To já ješte neumím, a tolik bych chtěla.....ale už umím přidat do oblíbených, ehm to je pokrok za téměř rok;-P

Zuzka 9.4.2007 14:10

Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

Tleskám, chválím, děkuji.V

Myš 9.4.2007 16:20

Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

Moc hezký pokus a děkuju. Líbí, líbí, šikovná holkaVV.

evva 9.4.2007 17:56

Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

krásný :-)V:-)

Xerxová 9.4.2007 18:20

Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

Kočička sedící na kraslicích je moc hezká. Na oplátku můžu poslat Betkutext

evva 9.4.2007 20:00

Re: Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

Moc jí to sluší. :-):-):-)

Jakub S. 10.4.2007 10:16

To prvopřání aji ta dogulka a jejícharakteristika -

všecko je to krásné, lidičky.

JoVo 9.4.2007 20:10

Re: Než začnu dočítat, mám skluz od čtvrtka ...

R^8-oPěkný první pokus!!Šikurička - šikulička8-oR^

Olčava 9.4.2007 10:03

Dede,

děkujuVV moc .......

Jakub S. 9.4.2007 9:00

Sawwwoyanovi a paní Dede:

S.: Ne, kamaráde, už nikdy nemaž - prosím, nedělej to. Taková škoda. - No já vím, já to dělám taky, celý život. Člověk si holt myslí - vím, že tam a tam je chyba, to a to jsem řekl nešikovně atd. Ale musí se donutit nepřehánět to. (Moji potomci: no to je ten pravý na radění - !) No jo, se sa...

Dede: no to už není možný snad, lidi, ona dokáže i o tak omleté věci tak pěkně  a nehloupě a - teď ale použiju dost trapně zastaralé slovo... láskyplně. Dyť to je taková škoda, že ji nenapadlo v mládí jít třeba na kazatele. (No a teď si Dede říká: no co teď na to  m o j i  potomci - ?! Radši nevědět, asi, co?) Dovoluju si prorokovat - znám to: Dyť káže furt aji tak - !

Olčava 9.4.2007 9:52

Re: Sawwwoyanovi a paní Dede:

Jo taky mě napadlo, že je škoda (pro nás), že WWW smazal....

Vave 9.4.2007 8:44

Dede to zase

řekla všechno, pro křesťany i nekřesťany a pohany - mmch. Jakub S, mě upozornil na to, že " je letos současně i pesach - pascha. Tak to vyšlo zaráz, je absurdní, že zcela výjimečně."

Vzkříšení nebo obnova, jak kdo chce, se neobejde bez předchozího zániku, bez smrti, to si často neuvědomujeme, zvláště v v době, která by smrt nejraději popřela, a protože to nejde, ukrývá a skrývá ji, až se z ní stává pomalu nemravná záležitost, ostuda a hanba.

Smrt Ježíše na kříži, jeden z nejdůležitějších symbolů jara pro naši kulturu, nám připomíná, že nové roste z těla starého, že bez bolesti to nejde, to ostatně ženy vědí od pradávna, a že naděje bez víry prostě nemůže být a není.

Vave 9.4.2007 8:45

Re: Dede to zase

To Ježíšovo zvolání, o kterém mluvil www, to asi zneklidňuje každého. Po letech jsem došla k přesvědčení, že ta nezapomenutá a hlavně nevyškrtnutá věta, že to je dar. Dostali jsme souhlas, dostali jsme právo pochybovat o svém konání před tváří boží či před svým svědomím, pochybovat do poslední chvíle, dostali jsme právo se bát svého rozhodnutí, a také jsme dostali příslib, že když najdeme tu odvahu a projdeme si svou vlastní křížovou cestu, můžeme! na jejím konci také dojít vzkříšení.

Obřad ukřižování a vůbec celá moje víra stojí na jedíném slově, krásně se o tom mluví v Na východ od ráje, to studium bible panem Leem a jeho přáteli je návod na cestu, měli bychom ho znát.

To slovo je timšel, můžeš.

Zuzka 9.4.2007 8:54

Naděje bez víry prostě nemůže být a není...

A pak už nesmí chybět láska, protože: "Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon." A to platí pro všechny, ať žijí kdekoli na světě a nazývají svého Boha jakýmkoli jménem.

Ono pozorovat život, který se v podobě nepatrné rostlinky dere na světlo a přitom pohne kamenem, nadzdvihne asfalt a prorazí ho - to je opravdová síla vzkříšení.

A děvčata, pokud na svoje pomlazení teprve čekáte, ať je jemné!

Vave 9.4.2007 15:56

Re: Naděje bez víry prostě nemůže být a není...

Milá Zuzko, dobře jsi to doplnila, děkuju. VV

Rpuť 9.4.2007 7:02

Takový "bod obnovení" v počítači života...:))

Doufám, že máte každá něco nového, aby vás beránek nepokakal. Tenhle velikonoční zvyk se mi naopak velice líbí...;-P:-)

evam 9.4.2007 10:53

Re: Takový "bod obnovení" v počítači života...:))

 

Milá Rputi, mám už po několik let  zbrusu nové myšlenky. Vždycky si něco koupím a nevyjde mi to na Velikonoce. Snad se polepším.:-D:-D:-D